Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравеите,имам следния проблем сложих си Windows 7 и ми забива яко кадето и да съм а ето и параметрите на компа :

- Processor : AMD athlon 64 processor 3200+ 2.01 ghz

- Ram : 2 gb

- video karta : Nvidia GeForce 7025 / Nvidia nForce 630a

как да разреша проблема мерси предварително!

Редактирано от Osman Osmanov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравеите,имам следния проблем сложих си Windows 7 и ми забива яко кадето и да съм а ето и параметрите на компа :

- Processor : AMD athlon 64 processor 3200+ 2.01 ghz

- Ram : 2 gb

- video karta : Nvidia GeForce 7025 / Nvidia nForce 630a

как да разреша проблема мерси предварително!

Здравейте

Къде точно забива,когато си отворил браузер,или когато се играе някаква игра.

Изписвалити някаква грешка или просто замръзва.

Чистен ли е скоро от прах и замърсяване.

На точни интервали ли забива или напълно случайно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...сложих си Windows 7 и ми забива...

Хубаво си сложил Уиндоус 7,но сложи ли му драйвърите?

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колегата Iliyan Georgiev e задал на автора на темата добри въпроси като насока за ориентация в проблема. Към това мога да добавя само че за да забива , зависва , замръзва или так кой както му харесва  една система ( система е съвкупност от хардуер и софтуер ) , възможните причини са много ,много . Тези причини могат да бъдат както на софтуерно , така и на хардуерно ниво . Като се тръгне от скапано или повредено копие на Уиндоус , та се стигне до повреди по хард диска , рамата и какво ли не . Мога да изпиша 20 причини довели до лошото състояние описано тук . Това няма да помогне особено , защото не разполагаме със оскъдна информация . Дори не знаем на тази система какво и как е инсталирано като драйвери , та какво остава за други подробности . Ако автора на темата и "собственик " на проблема , даде повече информация , може да се мисли за нещо . До тогава няма какво да се каже повече което с сигурност би помогнало .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютърат е преинсталиран преди няколко дни драиверите съм обновил с програмата дриверсканер. почистен е от прах и съм сменил захранването защото мислех че е от него, за сега на игри не съм го пробвал. но отворя ли браузъра например сега като пиша тук и дам надоло по саита процесора достига до 100 и екрана замразва или засича. например в YouTube си пусна клип с висока резолюция  ( HD ) само да мрадна мишката кадъра спира звук си върви и ми спира плагина също мога да дам линк за Windows 7 които свален е от замунда . Ето диагностика с Pc Wizard

http://prntscr.com/2ig5mb

http://prntscr.com/2ig5s7

http://prntscr.com/2ig5yk

http://prntscr.com/2ig67h

Редактирано от Osman Osmanov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човече, ти без помощен софтуер нищо ли не можеш да правиш на този компютър???? Не можеш ли просто да напишеш конфигурацията и да кажеш каквото имаш да казваш по зададените въпроси ? Не можа ли да си отидеш на официалните сайтове на производителите на хардуера използван за твоята конфигурация и да си изтеглиш драйвери от там , а използваш програма която да те "отмени " и съответно цената на тази отмяна е инсталиране на компютъра ти какви ли не още дивотии. Какво захранване си взел , какви параметри има ?

Моя съвет е :

1. Използвай друго копие на Уиндоус

2. Инсталирай на чисто със формат

3. Изтегли си драйвери на каквото ти е нужно само и единствено ръчно от сайта на производителя на дадения хардуер

Ако след това нещата са пак същите , то ще ти се наложи да проверяваш хардуера си - рам и хард диск за проблеми и повреди .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

3. Изтегли си драйвери на каквото ти е нужно само и единствено ръчно от сайта на производителя на дадения хардуер

истеглих и инсталирах рачно както си описал от официалниа саит и ето резултата .

пак забива и ми излиза това http://prntscr.com/2ihw19

ето и процесора  http://prntscr.com/2ihypw

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, като ти се натовари процесора, дай раздел Процеси и дай шот. Ама го разшири хубаво, така, че да се види, кой  е виновникът.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Авторът на темата да си смени процесора с поне двуядрен и ще му изчезне проблемът със забиването. Да сложиш ОС на едноядрен процесор, която е предвидена да върви основно на многоядрени процесори и да очакваш, че ще върви гладко - това е меко казано глупаво. Все едно да инсталираш Крайсис 3 на Пентиум 3 и да очакваш да тръгне. Това, че в изискванията на Windows 7 пише едноядрен на 1GHz нищо не означава. С такъв процесор ти казват, че ще върви, но разбира се пропускат да споменат как ще върви. :D 

Наскоро инсталирах 7-ца на 64-битова едноядрена машина (3GHz) с достатъчно РАМ и добра видеокарта, но забиваше, циклеше, мислеше. Ей така, за пробата, им дадох стария ми двуядрен процесор и Windows 7 се залетя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, опитвал съм се да инсталирам W7 на подобен комп, разликата беше ,че беше Атлон 3500+. Същият чипсет, 2 ГБ РАМ и т.н.  Винаги беше скаран със всякакво видео и флаш. Тъй като компютрите всъщност бяха 2 еднакви (купувах ги с отстъпка от една промоция) ъпгрейтнах единия с Athlon 4600+ , другия с Athlon 4800+. Промениха се доста, но мисля че и вградената в дъното графика е много мъртва  и двуядрения процесор трудно я реанимира. 

Според мен инвестиция от 25-40 лева за двуядрен процесор е решение, ако скоро няма да сменяш компа. Ако не събирай пари за дъно и проц. или пък се върни на Windows XP.

ПП:Ако пък решиш да държиш на 7 с този процесор, трябва да дършиш системата "гола" - т.е. да не инсталираш много и тежък софтуер, само най-необходимото. Успех :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега Rado 84 , ako по така описаните параметри на тази машина е инсталиран Уин7 и зацикля или каквото и да е там , тогава проблема не е в броя ядра , а самото копие което е инсталирано , последвалите незнайно какви процедури и въобще каквото и да е . На машини със такива параметри като посочената от Вас Уин 7 без значение 32 или 64 бит работи отлично . Сега какво , всеки да си сменя процесора когато някой не е направил нещата както трябва и дава съвет че проблема е в процесора ли ? Мога да се обзаложа с Вас , че аз и много друго хора тук ,ще инсталират тази система за която говорите и със стария си процесор отново ще е пушка . Да , с двуядерния процесор нещата олекват но и при едно ядро и 3GHz честота да се казва че нещо забивало е  чисто и просто недоработена работа както се казва . Уин 7 не е проектиран специално за дву, три и н-ядрени процесори . Работи си отлично със всички процесори от 1.7Ghz  нагоре и рам от 1.5 Gb нататък . Всичко е въпрос на копието което се инсталира и дали този който го прави е достатъчно кадър за това .

Лек ден Ви желая .

истеглих и инсталирах рачно както си описал от официалниа саит и ето резултата .

пак забива и ми излиза това http://prntscr.com/2ihw19

ето и процесора  http://prntscr.com/2ihypw

Забива ти от версията на Флаш плеъра който си инсталирал .

Колега, опитвал съм се да инсталирам W7 на подобен комп, разликата беше ,че беше Атлон 3500+. Същият чипсет, 2 ГБ РАМ и т.н.  Винаги беше скаран със всякакво видео и флаш. Тъй като компютрите всъщност бяха 2 еднакви (купувах ги с отстъпка от една промоция) ъпгрейтнах единия с Athlon 4600+ , другия с Athlon 4800+. Промениха се доста, но мисля че и вградената в дъното графика е много мъртва  и двуядрения процесор трудно я реанимира. 

Според мен инвестиция от 25-40 лева за двуядрен процесор е решение, ако скоро няма да сменяш компа. Ако не събирай пари за дъно и проц. или пък се върни на Windows XP.

ПП:Ако пък решиш да държиш на 7 с този процесор, трябва да дършиш системата "гола" - т.е. да не инсталираш много и тежък софтуер, само най-необходимото. Успех :)

Проблема колега идва от лошо  написаните нови версии на Флаш плеъра ,  а не от това кой с какви ядра е на процесора . Хората отдавна вече инсталират дебъг версиите на 11.8.800.94 и нещата си работят перфектно . Имам стар лаптоп Тошиба ,процесорчето е 1.7 и рамта 2 гб ., работи си с 7 идеално , инсталирана е посочената дебъг версия на флаша и си върви добре .  Това ако не го знаете и не сте го опитвали , не означава че някой трябва да си сменя процесора заради клипове в нета . Проблеми с версиите на Флаш плеъра се появяват и при машини с многоядрени процесори под една или друга форма .

Поздрави и лек ден .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема колега идва от лошо  написаните нови версии на Флаш плеъра ,  а не от това кой с какви ядра е на процесора . Хората отдавна вече инсталират дебъг версиите на 11.8.800.94 и нещата си работят перфектно . Имам стар лаптоп Тошиба ,процесорчето е 1.7 и рамта 2 гб ., работи си с 7 идеално , инсталирана е посочената дебъг версия на флаша и си върви добре .  Това ако не го знаете и не сте го опитвали , не означава че някой трябва да си сменя процесора заради клипове в нета.

Колега, ако може да внесете малко яснота или да постнете линк с  обяснение?

Благодаря и приятен ден :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, ако може да внесете малко яснота или да постнете линк с  обяснение?Благодаря и приятен ден :)

http://community.landesk.com/support/docs/DOC-29091Мисля че и сам ще си намерите от къде и какво да прочетете повече . От къде да изтеглите - също . Уважавам Вашите познания. Това да сложа тук 10 линка с обяснения , кой ще ги разбере ако човека не е навътре в нещата? За който е в час - сам може да си намери всичко което му е нужно . Дадох Ви просто насока .Още веднъж Ви желая хубав и спокоен ден . Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не само това да държи системата "гола". Едно решение за забързване работата на Уиндоус 7 при едноядрена машина е да си избере темата Windows Classic (тази, която изглежда като Уиндоус 98). При нея има само плътни цветове, никакво Аеро и резултатът няма да закъснее. Е, забързването не е някакво гигантско, но определено се усеща голяма разлика в пърформанса. С тази тема успях да  докарам Уиндоус 7 да "яде" 256 МБ РАМ (от 4 гигабайта налични) при отворена Мозила с 4 таба, Тотал Командер, аудио софтуер и 4 други програми.

А двуядрен процесор за 40 лв. читав няма да намериш - може би някоя 12-13-та употреба в съмнително състояние и с мизерна кеш памет, който няма да става за друго, освен да си решаваш судоку онлайн. За тия пари най-много да изкопаш някоя Пентиум серия префасонирана на двуядрена, но тя пак ще си работи като едноядрена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не само това да държи системата "гола". Едно решение за забързване работата на Уиндоус 7 при едноядрена машина е да си избере темата Windows Classic (тази, която изглежда като Уиндоус 98). При нея има само плътни цветове, никакво Аеро и резултатът няма да закъснее. Е, забързването не е някакво гигантско, но определено се усеща голяма разлика в пърформанса. С тази тема успях да  докарам Уиндоус 7 да "яде" 256 МБ РАМ (от 4 гигабайта налични) при отворена Мозила с 4 таба, Тотал Командер, аудио софтуер и 4 други програми.

А двуядрен процесор за 40 лв. читав няма да намериш - може би някоя 12-13-та употреба в съмнително състояние и с мизерна кеш памет, който няма да става за друго, освен да си решаваш судоку онлайн. За тия пари най-много да изкопаш някоя Пентиум серия префасонирана на двуядрена, но тя пак ще си работи като едноядрена.

За процесора си прав . За останалото - темата не е решение на какъвто и да е проблем с липса на хардуерни ресурси . Аз пък без никакви теми различни  съм си докарвал нещата без рязаници и дивотии да разходва 300 и малко от рамта . Всичко си зависи от това за какво прави човека на машината и за какво иска да я използва . Ако автора на темата иска да играе игри , дали смяна на темата ще му помогне ? Ако иска да гледа флаш с висока резолюция какво ще му е от полза по-малката консумация на рам ? Ми с нищо .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За процесора си прав . За останалото - темата не е решение на какъвто и да е проблем с липса на хардуерни ресурси . Аз пък без никакви теми различни  съм си докарвал нещата без рязаници и дивотии да разходва 300 и малко от рамта . Всичко си зависи от това за какво прави човека на машината и за какво иска да я използва . Ако автора на темата иска да играе игри , дали смяна на темата ще му помогне ? Ако иска да гледа флаш с висока резолюция какво ще му е от полза по-малката консумация на рам ? Ми с нищо .

Очеизвадно е, че не си играл флаш игри. Поне не и от тези... модерните, които те заливат отвсякъде във Фейсбук. Плъгин контейнерът на Мозила, който е измислен точно с тази цел (за незнаещите - да не товари процеса на Мозилата и съответно да не се забавя работата ѝ), когато му пуснеш флаш игра от Фейса (или клипче от Тубата) се включва и поема всичко в него. Така общата заета РАМ по време на игра скача над 1 гигабайт, понякога стига и до 2 гигабайта. А процентите на заетост при процесора скачат до 70-80%. Каква ще му е ползата от по-малко заетата памет? Такава, че като се натовари от флаш играта все пак ще има малко свободна памет да върши нещо друго, та дори и един таск мениджър да може да си пусне, за да kill-не процесите, които му бозят компа.

Както и да е - аз за себе си съм намерил начина да пестя от РАМ-та. Дадох съветите си за това как аз си подобрявам производителността на система, а вие се оправяйте. Тук явно не цените, когато човек отдели от времето си, за да даде безплатен съвет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Очеизвадно е, че не си играл флаш игри. Поне не и от тези... модерните, които те заливат отвсякъде във Фейсбук. Плъгин контейнерът на Мозила, който е измислен точно с тази цел (за незнаещите - да не товари процеса на Мозилата и съответно да не се забавя работата ѝ), когато му пуснеш флаш игра от Фейса (или клипче от Тубата) се включва и поема всичко в него. Така общата заета РАМ по време на игра скача над 1 гигабайт, понякога стига и до 2 гигабайта. А процентите на заетост при процесора скачат до 70-80%. Каква ще му е ползата от по-малко заетата памет? Такава, че като се натовари от флаш играта все пак ще има малко свободна памет да върши нещо друго, та дори и един таск мениджър да може да си пусне, за да kill-не процесите, които му бозят компа.Както и да е - аз за себе си съм намерил начина да пестя от РАМ-та. Дадох съветите си за това как аз си подобрявам производителността на система, а вие се оправяйте. Тук явно не цените, когато човек отдели от времето си, за да даде безплатен съвет.

Хубаво ме цитираш навсякъде , но поне го прави компетентно .Колкото и количество рам да има свободно , когато процесора е с малък ресурс нищо не е в състояние да реши проблема . Не ме вълнуват игри във ФБ ама никак. Количеството свободна рам не компенсира липса на процесорна мощ . Когато процесора се задъхва от високи изисквания за дадено приложение рам-та ли ще реши проблема ???Карай го малко по-лекичко . Ето ти задачка - Имаш на дадена машина процесор най-обикновен 1.7Gnz примерно и 4Gb рам от една страна и от друга страна имаш машина с малко по-мощен процесор примерно нормален двуядерен процесор 2Ghz и 3Gb рам . И на двете системи има еднакво инсталирани ОС.Всичко останали компоненти са еднакви като конфигурация . Коя машина ще работи по-бързо и ще отваря приложенията или там каквото е с по-малко натоварване ?Мисли , чети и когато стигнеш до отговора се надявам да ти е от полза . Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.