Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам следният проблем на Sony Xperia J има памет в телефона която е пълна , но имам и Micro SD card 16GB. Когато се опитам от Google play да изтегля нещо ми изписва , че нямам достатъчно памет , а когато вляза в настройките ми пише , че има 14GB свободно място в картата.Въпроса ми е как да направя така , че всичко да отива във SD картата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш два вида памети. Едната е вътрешна, а другата е външна(microSD). Когато сваляш програми от гугълплей, те се свалят и инсталират във вътрешната памет, защото се ползва от телефона. Влизаш в меню->настройки(settings)->програми(applications) и там гледаш програмите  които си свалил. Като им погледнеш свойствата, трябва да има опция Move to SD. Не всички програми могат да се местят. Незнам каква е причината. Кaрам по спомен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колегата ти го каза - виж в настройките промени по подразбиране мястото за съхранение да е СД картата, а не вътрешната памет и си в джаза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш два вида памети. Едната е вътрешна, а другата е външна(microSD). Когато сваляш програми от гугълплей, те се свалят и инсталират във вътрешната памет, защото се ползва от телефона. Влизаш в меню->настройки(settings)->програми(applications) и там гледаш програмите  които си свалил. Като им погледнеш свойствата, трябва да има опция Move to SD. Не всички програми могат да се местят...

Има и изключения, някои програми (без да питат) се инсталират в microSD картата.  :ohmy: 

Освен това, повечето програми записват (по подразбиране) резултатите си във вътрешната памет, напр. снимки, аудио и др. файлове. При доста от тях има възможност това да се променя от настройките на програмата, но не за всички.

Може с някой файлов мениджър да преместваш,  както ти е удобно, файлове от вътрешната във външната памет (или обратно)  ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.