Премини към съдържанието
Nymph0

Два хард диска с различни операционни системи

Препоръчан отговор

Купих си нов компютър, който е със Windows 7, хард диска е САТА, а стария ми хард диск е САТА 3.0 гб/с и е с Windows XP. Интересува ме мога ли да сложа стария хард диск без да губя абсолютно никаква информация (дори и на работния плот)?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам питане - с коя операционна система мислиш да останеш?

Другото което е ако искаш да запазиш инфомацията намираща се на десктопа и на системния дял на хард диска на който има инсталиран XP е достатъчно да влезнеш във Documents and Settings и да изкопираш цялото съдържание на папката на друг дял. След това отсяваш всичко най важно, другото изтриваш. След това няма да има проблем да форматираш и премахнеш дяла на който е бил XP

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля да работя със Windows 7, т.е. без да си запазя файловете на другите дялове и да форматирам дяла с операционната система няма да стане така ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш разбира се . Просто ти си решаваш от кой диск ще стартира системата ти . На стария който е с инсталирана ОС Уиндоус XP ще са нужни драйвери за хардуера свързан с дъното на новия ти компютър . Работи си с диска с 7 . Когато пожелаеш можеш да стартираш и XP  от стария със всичко което си имал на него .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако си прехвърля файловете в другите дялове и форматирам този, в който е ос, всичко нормално ли ще си тръгне без загуба ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако съм разбрал правилно искаш да използваш и двата харддиска с Windows 7.Следователно това което имаш като данни на диска с XP ще си го виждаш и под 7.Освен това което ти е в Documents and Settings.Но КОЛЕЦ ти го е написал по-горе да го копираш.

Редактирано от Iliyan Georgiev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаш да запазиш само файловете си без ОС ,какво има за чудене . Гасиш компютъра , отваряш кутията и закачваш стария си диск . Стартираш системата и стария ти хард ще е видим като флашка но с няколко дяла . Мести файлове , трий , прави каквото пожелаеш . Дяла с ОС кеф ти го форматирай , кеф ти недей . На твое място бих закачил стария диск , бих си копирал или прехвърлил важните файлове от него временно на новия диск , бих събрал цялото пространство на стария в едно цяло , бих  форматирал целия диск и ще получа едно огромна по обем "вътрешна флашка " Щях след това да си върна от диска с 7 на вече празния друг  информацията . Нещо не мога да разбера как точно искаш да използваш стария си диск - като диск с ОС с възможност да стартираш XP от него понякога или просто като втори диск на който да съхраняваш информация ?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така.. Направих следното:

1. Включих стария хард диск записах си файловете от C:/

2. Включих 2-та хард диска

3. Смених подредбата за боотване

4. Включих компютъра просто изчаках да се инсталират дяловете

5. И в момента ви пиша.  :)

Исках просто да използвам диска за съхранение на информация като исках да си запазя файловете.

Благодаря Ви за съдействието.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.