Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да обновя малко стария компютър. Дъното е Intel Desktop Board DG33FB. В момента съм с Intel® Pentium® Processor E2200 и GeForce 8600 GTИскам да му сложа четириядрен CPU или поне 2-ядрен с hypertreathing. Харесах си Intel Core 2 Quad Q6700Ще стане ли за смяна или трябва да търся нещо друго? За видео все още не съм гледал,така че моля за съвети и предложения.

За да бъда максимално подробен, ще прикача доклад от еверест.

Report.htm

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За видеото е от значение захранването. Трябва да отвориш страничния капак и да му погледнеш лепенката.Малко ми е объркващ сайта на Интел но май са това - http://processormatch.intel.com/Processors/CompatibleProcessors?componentName=DG33FBQ6700 на 2.66GHz е един от двата присъстващи в списъка та явно се поддържа от дъното.Първо си обнови биоса обаче. Това трябва да е последния - https://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?agr=Y&DwnldID=17930&lang=eng&OSVersion=%0A%09%09%09%09%09%09%09%09%0A%09%09%09%09%09%09%09&DownloadType=BIOS

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроса е дали си струва да се дават пари за вече морално остарял процесор и да се наливат изобщо пари в подобна конфигурация от преди 5-6 години.

По принцип процесора е добър, но няма база на сравнение с новите.

П.П. В крайна сметка всичко опира до пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното ти е съвместимо с q6600,който се намира под 100 лв (и с други,по-производителни 4ядрени процесори,но значително по-скъпи).За 80 лв Palit 460 768 GB(опа,тази-не,че е за печене)-192bit или за някой лев повече да вземеш GTX 460 1GB-256 bit,ако захранването позволява.Дали ще си заслужава-да,ще имаш доста разлика в игрите.

Редактирано от johny01 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отговорите, супер сте!

Захранването в момента е 400W, но сигурно ще взема 600W (пример) - те нали са по 50-тина лева, предполагам че ще е добре.

С GTX 460 ме запали и и сигурно ще я взема нея! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажете какво точно е настоящето захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сегашното е Fortron ATX - 400PNF. За ново съм готов до 70-80 лв да дам, за да влезна в бюджета.

Дай още малко и вземи ето този райдър. Поне ще знаеш, че при евентулано сглобяване на нова машина, ще имаш захранване с аванс. Теоретично и сегашното би стигнало, но на практика не се знае.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен сегашното захранване е достатъчно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С калкулатор в нета сметнах че ще трябва около 560W препоръчително. Ще прави ли проблеми ако е само 500W?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези калкулатори не са особено верни. Вземи предложеното от johny01 или за малко повече пари Corsair 430W Builder Series CX V2 430WРайдъра също е вариант.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С калкулатор в нета сметнах че ще трябва около 560W препоръчително. Ще прави ли проблеми ако е само 500W?

Примерно-100тина вата за проца,150 за видеото и още 20 за другия стаф-няма да стигнеш 300 вата на макс,така че добро захранване от 430 до 550 вата (според колко вади на +12),ще ти върши работа.Ориентирай се към Cooler Master "B" и "Thunder" сериите и Njoy RGE-евтини са и ще ти вършат работа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси, хора! Ще ви послушам и ще взема захранването на Cooler Master, процесора Core 2 Quad и видео GTX 460 + още 2gb DDR2 800mhz.

Сега остава само да се моля, да попадна на читави CPU и GPU от продавалника :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.