Премини към съдържанието
Danail Hristov

Въпрос за съвместимост на видео карта hd7950 с дъно

Препоръчан отговор

Здравейте!искам да сменя видеокартата с хд7950,но не зная дали дъното ми е подходящо!

а именно dell optiplex 745?? вече съм си намерил захранване 700 вата и съм с двуядрен процесор по 3 гх и 4 гб рам..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!искам да сменя видеокартата с хд7950,но не зная дали дъното ми е подходящо!

а именно dell optiplex 745?? вече съм си намерил захранване 700 вата и съм с двуядрен процесор по 3 гх и 4 гб рам..

Публикувано изображение

Ако компютъра ти е този (tower версията) става да, но ако е sff версията (малък) ти трябва low profile видео карта.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв точно двуядрен процесор? В спецификацията на модела пише, че идва или с Core 2 Duo (неизвестно какъв точно), или с Pentium D (също незнайно какъв), но и в двата случая процесорът чувствително ще спъва видеокарта от толкова висок клас, та затова според мен не си струва.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора най-вероятно ще спъва картата. Друг е въпроса дали въобще ще влезе в кутията! 

И си оправи заглавието!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тази машина или подобни от нейния клас, 7950 ще им идва в повече. Търси нещо което по-отговаря на характеристиките.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тази машина или подобни от нейния клас, 7950 ще им идва в повече. Търси нещо което по-отговаря на характеристиките.

Тип централен процесор DualCore Intel Pentium D 925, 3000 MHz

същият е компа! дъното ще стане ли? и ако трябва да сменя процесора,препоръчайте нещо!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тип централен процесор DualCore Intel Pentium D 925, 3000 MHz

същият е компа! дъното ще стане ли? и ако трябва да сменя процесора,препоръчайте нещо!!

Морално остарял процесор, който няма начин да се възползва от възможностите на 7950.Дори да тръгнеш да сменяш процесора няма смисъл да се дават още и още пари за тази платформа.Другото, което ме съмнява е дали ще се побере видеокартата в кутията.Какво искаш да постигнеш с този ъпгреид и колко средства си заделил?

ок,препоръчайте примерна конфигурация?

Която ще използваш предимно за.........и разполагаш с какви средства.........?

Редактирано от Daredevil_666 (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Морално остарял процесор, който няма начин да се възползва от възможностите на 7950.Дори да тръгнеш да сменяш процесора няма смисъл да се дават още и още пари за тази платформа.Другото, което ме съмнява е дали ще се побере видеокартата в кутията.Какво искаш да постигнеш с този ъпгреид и колко средства си заделил?

един приятел ме надъха за копаене на биткоини, и за това питах..

един приятел ме надъха за копаене на бикоини,затова питам...а кое по-добрата алтернатива конфигурацията или тези машини които са конструирани за тая цел...но до колкото разбрах все още не са на пазара?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такъв случай не те интересува процесора а само захранването. За кутията че действаш с подръчни средства...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С биткойните нещата няма да се получат само с една 7950.Там поне няколко ще ти трябват.В една машина за копане ти трябват мощни видеокарти и захранване, което да ги поддържа.Тоест слаб процесор, не много памет, дъно с pci-e слотове и то с възможно най-много, за да закачиш повече видеокарти на него, мощно захранване, а кутия, може и без нея.При теб доста от тези изисквания липсват, а за да се отметнат трябват парички!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

един приятел ме надъха за копаене на бикоини,затова питам...а кое по-добрата алтернатива конфигурацията или тези машини които са конструирани за тая цел...но до колкото разбрах все още не са на пазара?

Тия специализираните за bitcoin отдавна ги има на пазара, но в момента наличности няма никакви или каквото има е на невъзможно високи цени, като например това - KnC Jupiter. Това се отнася само и единствено за SHA-256 криптовалутите, докато за scrypt все още няма такива специализирани копачи, въпреки че съществуват няколко scam сайта, които уж предлагат такива за преордър. Така че scrypt си се копае спокойно с видеокарти, като инвестицията се избива за около 3 до 6 месеца. С една карта, обаче наистина няма много смисъл. Ако на дъното имаш повече от един PCI-E слот може да почнеш с две карти с тенденция да ги увеличиш след време. Кажи колко пари си готов да инвестираш и колко слота имаш на дъното, че да преценим с какви карти е най-изгодно да започнеш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.