Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
The Owl

Skype for Desktop, товари процесора на 40 - 45% ОС - Windows 8.1

Препоръчан отговор

Здравейте, инсталирах си Skype for Desktop, на Windows 8.1, но товари процесора на 40 - 45%...

post-322048-0-97888800-1389523962_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От както Майкрософт се докопаха до Скайп, положението няма да е по-добро. Изпълнете съвета на колегата преди мен, и свалете по-стара версия. Щях да препоръчам 3.8, но на Windows 8 ме съмнява да тръгне.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, инсталирах си Skype for Desktop, на Windows 8.1, но товари процесора на 40 - 45%...

Публикувано изображениеБез име.png

Нема оправия, брато... http://www.kaldata.com/forums/topic/217334-windows-8-впечатления-проблеми-и-решения/?p=2754012

Решението е само портейбъл версия и нещата са чук, иначе много ядове...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Версия 6.0 също работи добре под Уиндоус 8 . Товара на процесора зависи от конфигурацията на машината . Товар при разговор в Скайп между 30-40 % си е в нормите . На по-стари машини товара е 80-90 % , в зависимост от версията . От 4 -та нагоре не очаквай кой знае какви  по-малки стойности .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Версия 4.2  м/у   15-18 процента   при разговор  -само,че при    Manjaro Linux .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Версия 6.0 също работи добре под Уиндоус 8 . 

Не е така!Под Windows 8.1 x64 имам сериозни проблеми, каакто се вижда от снимката и описанието!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Версия 4.2  м/у   15-18 процента   при разговор  -само,че при    Manjaro Linux .

Windows 8.1 - Manjaro Linux  имат 3  букви общи и с това се изчерпва всичко .

Не е така!Под Windows 8.1 x64 имам сериозни проблеми, каакто се вижда от снимката и описанието!!!

Възможно е , не отричам . При теб може да има проблем , при друг го няма . Това не е константа и не важи за всяка машина работеща под Уиндоус 8 .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 8.1 - Manjaro Linux  имат 3  букви общи и с това се изчерпва всичко .

Възможно е , не отричам . При теб може да има проблем , при друг го няма . Това не е константа и не важи за всяка машина работеща под Уиндоус 8 .

Не е само при мен явно, та нали автора на тая тема е със същия проблем, както и много други по форумите.... :whist:

Портейбъла  решава проблемите /в случая.../

Редактирано от luckyboy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е само при мен явно, та нали автора на тая тема е със същия проблем, както и много други по форумите.... :whist:

Не виждам никъде автора да е описал проблеми като твоите - компютъра ти да става неизползваем след стартиране на скайп . Проблема на автора е с обикновеното натоварване на процесора при разговор . Ако ти виждаш някъде в тази тема описан проблем като този който имаш ти , аз не виждам такова нещо .

Все си мисля че при теб проблема е от съвсем друго естество . При повечето случай на такива "забивания " при стартиране на скайп , всичко е от лошия инсталационен файл теглен от къде ли не . При нова инсталация от друг файл и версия с друго означение нещата си се нормализират .

Да , има много случай на проблеми със Скайп и Уиндоус 8 , но има и много машини който си работят добре .

За проблемните машини са дадени вече  и много решения .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забелязал съм че товаренето в Скайп има някаква връзка с активираните Уиндоус услуги.Добре е да се проучи проблемът.Няма логика да изкарват продукт,който или товари излишно или да пима предпоставки за ресурсен лийк, макар че в края на краищата става въпрост за Майкрософт.Аз съм с последната версия на Уин 7 64 , проблеми нямам,новите версии основно точат ресурси заради Skype Home.Относно разговорите сигурен съм ,че проблемът може да се реши без смяна на версията.

post-79085-0-37941900-1389529006_thumb.p

Редактирано от loc_dogy (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля,че авторът е писал че иска да си оправи проблема със скайпа. Не да сменя програмата с други, още по-малко да кара контактите си да сменят на Трилиан.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво  като показваш това ? Опитваш се да помогнеш нещо или няма какво да правиш ?

Уважения към теб , но или кажи нещо смислено или си намери друго занимание .Сега какво , автора на тази тема да звъни на хората да си инсталират друга програма за да може да контактува с тях ли или ?

Забелязал съм че товаренето в Скайп има някаква връзка с активираните Уиндоус услуги.Добре е да се проучи проблемът.Няма логика да изкарват продукт,който или товари излишно или да пима предпоставки за ресурсен лийк, макар че в края на краищата става въпрост за Майкрософт.

Аз съм с последната версия на Уин 7 64 , проблеми нямам,новите версии основно точат ресурси заради Skype Home.Относно разговорите сигурен съм ,че проблемът може да се реши без смяна на версията.

Публикувано изображение21r1d.png

Подкрепям изцяло това което си написал .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Портейбъл версията, пак товари толкова.

Товаренето на 40% не е при разговор, а при просто стоене /без чат, без разговори, без нищо да правя в скайп/.

Ето и конфигурацията :

8 GB Ram

Intel® Core i5-3317U CPU @ 1.70 GHz  1.70 GHz (Up to 2.60 GHz).

HDD - 700 GB

---------------------------------------------

Публикувано изображение 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влез в Стартиране - services.msc - Skype updater - десен клик - свойства - Startup type - Disabled .

Впиши се в Скайп и спри самообновяването

Влез в папката на Скайп в програмните файлове и изтрий всичко без папка "Phone "

Напиши в лената на експлоръра %temp%  и натисни Enter . Маркирай всичко за изтриване , изтрий всичко без това което не ти се позволява да изтриеш Обикновено това е FXSAPIDebugLogFile, просто пропускаш .

Влез в "Програми и компоненти " в контролния панел и виж дали има инсталиран Click to call, ако има -  деинсталирай го .

Рестартираш системата и пак проверка при стартиране на Сакйп какво е положението.

Ако при инсталацията си инсталирал и разните плъгини и дивотии ще ти се наложи да преинсталираш програмата , но този път с повече гледане какви отметки има и за какво са при инсталирането .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля,че авторът е писал че иска да си оправи проблема със скайпа. Не да сменя програмата с други, още по-малко да кара контактите си да сменят на Трилиан.

Какво  като показваш това ? Опитваш се да помогнеш нещо или няма какво да правиш ?

Уважения към теб , но или кажи нещо смислено или си намери друго занимание .Сега какво , автора на тази тема да звъни на хората да си инсталират друга програма за да може да контактува с тях ли или ?

Подкрепям изцяло това което си написал .

Авторът на темата е написал, че Skype товари процесора на 40 - 45% и не е уточнил дали иска проблема да бъде оправен или търси алтелнатива. Аз предлагам, пък ако желае ще си проучи. 

Защо и двамата мислите, че е нужно другите контакти да използват Трилиан също не знам. Ето няколко снимки от мен http://www.ovcharski.com/2014/01/09/trillian-alternativa-skype-klient/

Не очаквам дискусия за и против Трилиан, просто предлагам алтернатива  :beer:
Публикувано изображение
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Авторът на темата е написал, че Skype товари процесора на 40 - 45% и не е уточнил дали иска проблема да бъде оправен или търси алтелнатива. Аз предлагам, пък ако желае ще си проучи. 

Защо и двамата мислите, че е нужно другите контакти да използват Трилиан също не знам. Ето няколко снимки от мен http://www.ovcharski.com/2014/01/09/trillian-alternativa-skype-klient/

Не очаквам дискусия за и против Трилиан, просто предлагам алтернатива  :beer:
Публикувано изображение

Аз пък предлагам да спрем да постваме на кой колко му яде от компа скайп , и да почнем да предлагаме решения.

Така към автора на темата: 

Моля те направи следното нещо: Win + R  , уиндоус бутон + бутон R ще ти излезе Run прозореца.

В кутийката пишеш 

services.msc

Кликни да ги сортира по Status след това и един да ги сортира по Startup Type и направи по един скрийншот и постни тук.

Също сподели кой браузър ползваш и кой ти е браузъра зададен по подразбиране.

Редактирано от loc_dogy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам какво да предлагаме , след като автора на темата го няма от вчера изобщо . В по-предния си пост написах точно какво и къде да направи , докато го няма човека и да каже какво е направил по предложените неща не виждам смисъл от каквото и да е писане по темата . Помощта тук във форма  е двустранен процес .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свържи си с акуанта в Майкрософт и акуанта в скайп и от там ще можеш да чатиш без да включваш скайпа. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък предлагам да спрем да постваме на кой колко му яде от компа скайп , и да почнем да предлагаме решения.

Така към автора на темата: 

Моля те направи следното нещо: Win + R  , уиндоус бутон + бутон R ще ти излезе Run прозореца.

В кутийката пишеш 

services.msc

Кликни да ги сортира по Status след това и един да ги сортира по Startup Type и направи по един скрийншот и постни тук.

Също сподели кой браузър ползваш и кой ти е браузъра зададен по подразбиране.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи има някои услуги, които са излишни меко казано, съшо ми е интересно ако сте с Хром, защото в момента има бъг при ползване на скайп и хром едновременно има високо и излишно използване на процесора.Първо ще ви съветвам да спрете Skype home ако може да не го ползвате( в случай че го ползвате).
Искам да чуем още някое компетентно мнение преди да пристъпите към действие.
Mожете да спрете следните услуги и да видите дали има някакъв ефект:
Спират се като кликнете 2 пъти върху съответната услуга.Вътре име бутон Stop.Сега ги спирате само до рестарта като не променяте типа на стартиране на Disabled.
Background intelligent transfer service

WinHTTP  Web Proxy Auto-..

Computer browser

Защитна стена на Windows 

Пробвайте как е скайпа и кажете има ли или няма ефект.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.