Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, 

някой може ли да даде малко помощ за уебкамера Нео. Чиксто нова купена е от известна верига магазини за техника. В опаковката има диск с драйвери и програма. Но на листовката не пише че става за Уиндоус7. Инсталирах я всички прозорци излизаха с ???? надписи. Вероятно сетъпа е бил на китайски. Включвам камерата но не работи и дори и нейната програма не я намира като устройство.

Някаква идея как да я свържа за да работи или откъде да си намеря подходящи драйвери за Уиндоус7?

Потърсих в нета но не намирам сайт на фирмата производител!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изпишете точният модел на камерата,за да може някой да ви помогне с драйверите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е като пише, че не работи под WIndows 7 как искаш да стане.

Пробвай с драйверите за XP чрез опцията "Force Install". За да потърсим дали въобще има драйвери в интернет трябва точния модел на устройството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето модела: NEO WEBCAM NCP-1100 CHATPACK търсих в нета но нищо поне за сега! От резултатите от търсенето попаднах на друг пост тук със подобен проблем.

Ето поста който намерих тук но е от 2010 и съветите там с тези пакове с дравери не ми помогнаха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да не ти излизат въпросителни , провери дали всичко в " Регион и език " от Контролния пане е на български . Това че на опаковката на пише че не става за Уин7 не означава че не стават наистина драйверите . Все пак камерата не е купувана преди 5 години , поне драйвери за виста щеше да има ако беше от тогава . Въобще правен ли е опит след като се включи камерата да се рестартира системата и да се види дали пък случайно Уиндоус няма направи конфигурация на устройството .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да не ти излизат въпросителни , провери дали всичко в " Регион и език " от Контролния пане е на български . Това че на опаковката на пише че не става за Уин7 не означава че не стават наистина драйверите . Все пак камерата не е купувана преди 5 години , поне драйвери за виста щеше да има ако беше от тогава . Въобще правен ли е опит след като се включи камерата да се рестартира системата и да се види дали пък случайно Уиндоус няма направи конфигурация на устройството .

Да, 2 пъти го рестартирам с надеждата че ще го намери но все още не го разпознава устройството. И аз мислех че ще станат драйвърите въпреки версията на уиндоус. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, 2 пъти го рестартирам с надеждата че ще го намери но все още не го разпознава устройството. И аз мислех че ще станат драйвърите въпреки версията на уиндоус. 

Когато се включва устройството разпознава ли се от системата като устройство някакво че е включено ? Издава ли някакъв звук , нещо случва ли се ? Уиндоус прави ли опит да конфигурира ? Ако не се случват тези неща то тогава има друг проблем .

Разрових се за въпросната камера . Намерих следното :

http://www.alibaba.com/product-gs/956830291/neo_webcam_with_640x480_resolution_for.html

Пише че камерата е plug and pay , т.е. драйвери не са нужни . Това което е на диска е програма за допълнителни функции на камерата .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, при включване в USB-то издава характерния звук. Уиндоус изважда системна бележка  долу в дясно за ново устройтство. Но после като отида в контролния панел не го намера. Вярно че не иска драйвери, но не ми намира устройството, а иначе диодното осветление на камерата работи.

В момента ми е блокирала главата и не ми идват много идеи. Единствено си мисля че може да дефектна да я пробвам на друг компютър и ако и там не работи да я върна в 7-дневен срок или да я подменя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправих я. След дълги мъки, проработи. Иначе мислех да я връщам. Смених USB-порта и на другия, в който беше мишката и тръгна. Уиндоуса си извади прозорец за наличен нов хардуер и автоматично си потърси и си инсталира драйверите за камерата и микрофона. Незнам на предният порт защо не тръгна така. Той си работи. На него съм включвал флашки и др. Важното е че стана. 

Преди 2 дена се мъчих да си свържа телефона за уебкамера. И той май иска драйвери. Неможа да тръгне. Може да пусна отделна тема, някой ако знае да даде жокер и за него да мога да го ползвам когато ми потрябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това което искаш да направиш е възможно само ако тел поддържа тази функция . Не всеки смарт (предполагам че е такъв ) има възможност за това . Какъв е телефона ?По въпроса за камерата само да те поправя малко в изразите - Разпознаване на устройство-когато Уиндоус даде индикация за това ( звукова, със балонно съобщение или обикновено и двете ). Конфигуриране на устройството -когато ОС се опита да конфигурира за използване това устройство ( инсталиране на драйвер) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телефона е китайски iphone 3 реплика. Като включа usb-то към компютъра телефона ми дава избор  и там има функция Webcam. Избирам я но не тръгва картината. Нито на телефона нито на компютъра. И затова помислих че са му необходими драйвери, за да го разпознае компютъра като  уебкамера. Към телефона няма диск със софтуер и драйвъри. Порових малко в нета, но нищо не излезна за тези реплики. Затова да питам тук, ако някой друг, който ползва подобен тел. има опит и го е ползвал за уебкамера да каже. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телефона е китайски iphone 3 реплика. Като включа usb-то към компютъра телефона ми дава избор  и там има функция Webcam. Избирам я но не тръгва картината. Нито на телефона нито на компютъра. И затова помислих че са му необходими драйвери, за да го разпознае компютъра като  уебкамера. Към телефона няма диск със софтуер и драйвъри. Порових малко в нета, но нищо не излезна за тези реплики. Затова да питам тук, ако някой друг, който ползва подобен тел. има опит и го е ползвал за уебкамера да каже. 

Малко късно , но отговора е все пак такъв :

Избери от коя камера да се излъчва , от предната или задната . Влез в Скайп и от настройките за видео , дай да бъде използвана камерата от телефона ( има означение някакво при всички положения ) . Драйвери не ти трябват . Сменяй протовете ако не тръгне .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

windowsa не ти ли намира автоматично , аз съм с няква камера и като я пусна със скайп и windows 7 ми ги намира сам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

windowsa не ти ли намира автоматично , аз съм с няква камера и като я пусна със скайп и windows 7 ми ги намира сам

Тази процедура която описвате за всяка марка и модел телефон  ли е валидна според Вас ? Тук какво сте направил ? Задал сте въпрос към питащия или сте споделил нещо което е написано няколко пъти преди да го напишете и Вие ? Не четете или не знаете че Уиндоус конфигурира устройства след тяното включване ако има в базата драйвер за тях . Когато няма  какво ще кофигурира ? Човека телефона му е конфигуриран от Уиндоус и му се дава възможност да избере като какво ще го използва , това какво означава според Вас ? Камерата на някой от тези китайски телефони не тръгва в Скайп , или поне при някой от версиите му . Работят безотказно като камери през сайтове .

Лек и хубав ден Ви желая .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте!

нужна ми е помощ!

трябват ми драйвъри за уеб камера noikkor 11327

Не лесно да се намери драйвер за това творение, ама като купувате No name продукти без инсталационни дискове или имате наглостта да ги загубите след това , после ще изпадате в подобно положение. Има една програма DRV Agent ,  която ти я предлагат на много места в интернет и като тръгнеш да я сваляш, браузера ти спира download - a , с обяснението , че това е злонамерен софтуер. Така , че този вариант не ти го препоръчвам http://forum.ru-board.com/topic.cgi?forum=81&topic=2313 - Това е тема за Уебкамери от неизвестни фирми.(темата е на руски език) .  Виж съветите към потребителя Shantall  и на своя отговорност можеш да ги изпълниш . А може и да прелистиш темата с надежда да намериш отговор на въпроса си.

В темата на дадената от мен страница се намира и предложение за използване на програмата "Webcam Diagnostics". При желание да я изполваш можеш да я свалиш от тук - http://bitlog.ru/soft/internet/web-kamery/webcam-diagnostics-19-build-606 . Безплатна е . Успех !

P.S. - Може да опиташ и с тази програма , да видиш какво ще каже - DriverPack Solution 13 R399 - Има я в Замундата.

Редактирано от keba (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте!

нужна ми е помощ!

трябват ми драйвъри за уеб камера noikkor 11327

Кажи хардуерният идентификатор на камерата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.