Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
quickJO

RQ: Нов Android смартфон до 600 лв. без договор?

Препоръчан отговор

Здравейте колеги и приятели,

наближава ми РД-то и понеже старият телефон ми създава доста ядове. Забива, изключва се, батерията вече бързо се изчерпва, стар Android e... Телефона е в подписа, ако някой се чуди какъв и що е.

Лично аз съм си сложил ограничение от 600 лв. Принципно искам новият Нексус, но не смятам да давам парите. Знам, че си заслужава, но...

Фен съм на телефоните на Sony. Последните ми 4 или 5 модела са били на Sony, но не значи, че съм болен мозък и търся само и единствено това като опция!!!

Апарата ще се взима без договор. Няма проблем да е от On-Line магазин, стига да е доказан. Най-вероятно няма да е на изплащане. Като да отбележа, че ще се взима в началото на Февруари.

В главата ми се въртят в момента два модела (или поне май до там съм свел избора):

LG Nexus 4 за 555 лв.

Samsung Galaxy S4 mini LTE за 580 лв.

На какво държа:

- Камерата. По-редовните колеги знаят, че обичам да снимам и ми се иска, като нямам фотоапарат под ръка, да ползвам телефона и да прави сносни снимки за възможностите на един мобилен апарат.

- Батерията. Трябва ми да държи поне 1 ден, 24 часа, на разговори по около 30-40 минути на ден, около час ползване на мобилен интернет (не Wi-Fi), някой и друг SMS и около 30-тина минути игри, непретенциозни толкова, като O!Думи.

- Размер. Да е удобен за ползване в мъжка ръка (много относително, знам), но и да се носи комфортно в джоб на дънки.

С другите неща мога да направя доста по-голям компромис.

Телефона ще се ползва най-вече за:

- Игрички, непретенциозни пак казах, за леко разтоварване и убиване на време.

- Facebook, коментари, отбелязвания, тагвания, качване на снимки, то това, може би, ще е основното.

- Връзка чрез Viber, WhatsApp, Skype и SMS-и.

- Снимки на интересни неща и моменти.

- Телефонни обаждания.

- Преглед на документи (PDF, MS Office, TXT), e-Mail.

(това е горе/долу подредено по приоритети и важност)

Когато става на въпрос за избор за мен лично, много се колебая (както в момента). Или другият вариант - влизам в магазина и взимам. Така си купих този телефон, настоящият. Просто влезнах и го взех, без да го мисля. Много съм доволен от него за времето, което го ползвах, както и парите, които дадох за него. Но просто е време за смяна, защото му мина времето :) Това даже май е телефона с който съм изкарвал най-дълго. Година и половина... Съмнявам се само за една Нокия дали не беше година и 9 месеца, ама ддз...

Та, какво бихте взели Вие на мое място, с този бюджет и тези нужди и потребности и защо бихте предпочели съответният модел?

Благодаря Ви предварително за помощта,

Поздрави и лека и спокойна вечер!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сегашният ти телефон става за нещата, които изискваш. Стар андроид --> тупни му един 4.2.2 от CyanogenMod и готово. И камерата му е страхотна и дисплей, и останалите неща. Една нова батерия струва не повече от 20 лева.

Няма смисъл да наливаш пари в нещо, което няма да използваш. Сега си хипнотизиран от новите андроид телефони, четириядрен процесор, "красива пластмаса" и т.н., но накрая ще си казваш, че и предишното си ставало за всичките тия неща !

Редактирано от HWmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично аз бих заложил на някой модел на Samsung, защото те са доста напред с материала и поне за мен са пред останалите производители. HTC също не са лош избор. Може би бих взел S4 mini или някое HTC.

Поздрави!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още един глас за S4 Mini. Очаква се да получи официален ъпдейт до 4.4 KitKat, както и редица други модели на Samsung.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трети глас за S4 mini. Може да погледнеш и Sony Xperia SL LT26ii, но е модел от 2012.

п.п Много често сменяш телефоните. Аз моите ги търкалям по 3-4-5 години! :D

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сегашният ти телефон става за нещата, които изискваш. Стар андроид --> тупни му един 4.2.2 от CyanogenMod и готово. И камерата му е страхотна и дисплей, и останалите неща. Една нова батерия струва не повече от 20 лева.

Няма смисъл да наливаш пари в нещо, което няма да използваш. Сега си хипнотизиран от новите андроид телефони, четириядрен процесор, "красива пластмаса" и т.н., но накрая ще си казваш, че и предишното си ставало за всичките тия неща !

За камерата съм съгласен, но за останалите неща не. С тази ограничена RAM какво толкова мога да стартирам едновременно.А знаеш ли, че трябваше да махна WhatsApp, за да има памет да работи Viber и Gmail?И си има причина защо не мога да сложа някакъв мод. Не ми се обяснява в момента, лична пречка е, и то не от техническа гледна точка, ако мога така да се изразя.

...или някое HTC.

Кое HTC имаш в предвид?

п.п Много често сменяш телефоните. Аз моите ги търкалям по 3-4-5 години! :D

Сменям... Истина е. но съм на принципа - преди да им се загуби напълно стойността - продавай и взимай новото. Така загубите се минимализират.Ако стане както съм го замислил, за новия телефон ще трябва да доплатя около 150 лв максимум за да го взема ;) за 18 месеца ползване, това ми излиза по по-малко от 10 лв на месец да е трябвало да заделям :)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Sony Xperia ZR C5503

Надявам се 40лв. да не са ти проблем. Аз бих взел този телефон, защото е със сертификат IP58 прахо и водо устойчив. Дисплей-а е доста качествен HD, 323PPI, Sony Mobile  BRAVIA Engine 2, Стъклото е устойчиво на вода и надраскване. Хардуера е на доста високо ниво 2GB RAM, 4-ядрен процесор на 1,5Ghz и видео чип Adreno 320. Камерата е 13.1MP записва Full HD Video с HDR и предната камера е VGA. Планира се ъпдейт до Android 4.4. Батерията е 2300 mAh и би трябвало да ти издържи един ден и половина за твоите нужди. Ако цената е проблем давам глас за S4 Mini :) 
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Galaxy SIII - Възможен на тази цена :)

Също и това приятно китайско флагманче: Huawei Ascend P6

Редактирано от dr.dechev (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет Джо, на майка за коледа и взехме с бащата ето този модел, много хубави снимки прави и добре се държи.: Huawei Ascend P6 П.п. Надявам се 9/10 лв. да не са проблем.?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

S3 много се хлъзга и не е удобен за използване с една ръка. Екрана е доста голям 4.8" малко трудно се събира в джоб. Иначе е перфектен за използване :) 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък, противно на горните мнения бих избягал от S4 mini.

Мадона си купи този апарат преди 3-4 месеца с голям мерак и направо и се скъсаха нервите.

Не знам от препоръчалите по-горе този апарат кой го ползва, но последния ъпдейт на Самсунг направо разби системата.

Падаща батерия по 3-4 пъти на ден, невъзможност да изтриеш нотификациите от дадено приложение (колкото и да се опитваш да триеш все си стои цифричката), сума приложения крашват при отварянето...

След много четене по чужди форуми и люта двуседмична борба най накрая се стабилизараха нещата с някакви галимации и модификации, следвайки съветите в известни по цял свят форуми.

Това го говоря от опит - повтарям го, защото сега ще ми скочат феновете на Самсунг, но за мен нещата не са читави.

Същото се получи и при Самсунг галакси гранд дуос, който в момента стои като паметник в офиса, но това е друга тема.

Huawei Ascend P6 е добър вариант на търсенето ти и само да ти кажа, че във Виваком с някаква карта на минимален план се взима на по-добра цена от онлайн продавачите.

Alcatel One Touch Idol също е добър вариант в параметрите, които даваш, а е и по-евтин.

LG Optimus G също е много, много добър вариант.

Съветвам те да не влизаш в магазина и да купуваш, а да поразцъкаш 3-4 модела и да прочетеш из нета мнения на хора, които ги ползват, защото това е реалната оценка за апаратите, а не презентациите от производителите.

И трите варианта, които ти предложих съм ги ползвал лично в различен период от време през изминалата година и затова и ти ги препоръчвам.

Ако нещо друго те интересува за тях - питай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое HTC имаш в предвид?

Никое конкретно, просто отбелязвам че са марка която ми допада и имам добри отзиви за техните модели. Повечето им хубави телефони обаче вървят в порядъка 600-800 лв. което е над бюджета.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Huawei Ascend P6 няма сервиз в България.

Пич, не се излагай с такива глупости.

Само да те питам, след като дадена марка няма сервиз в БГ как и се дават две години гаранция?!?!

Която и да е...

Попрочети малко, позапознай се и мини пак да поговорим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък, противно на горните мнения бих избягал от S4 mini.

Мадона си купи този апарат преди 3-4 месеца с голям мерак и направо и се скъсаха нервите.

Не знам от препоръчалите по-горе този апарат кой го ползва, но последния ъпдейт на Самсунг направо разби системата.

Падаща батерия по 3-4 пъти на ден, невъзможност да изтриеш нотификациите от дадено приложение (колкото и да се опитваш да триеш все си стои цифричката), сума приложения крашват при отварянето...

След много четене по чужди форуми и люта двуседмична борба най накрая се стабилизараха нещата с някакви галимации и модификации, следвайки съветите в известни по цял свят форуми.

Това го говоря от опит - повтарям го, защото сега ще ми скочат феновете на Самсунг, но за мен нещата не са читави.

Същото се получи и при Самсунг галакси гранд дуос, който в момента стои като паметник в офиса, но това е друга тема.

Huawei Ascend P6 е добър вариант на търсенето ти и само да ти кажа, че във Виваком с някаква карта на минимален план се взима на по-добра цена от онлайн продавачите.

Alcatel One Touch Idol също е добър вариант в параметрите, които даваш, а е и по-евтин.

LG Optimus G също е много, много добър вариант.

Съветвам те да не влизаш в магазина и да купуваш, а да поразцъкаш 3-4 модела и да прочетеш из нета мнения на хора, които ги ползват, защото това е реалната оценка за апаратите, а не презентациите от производителите.

И трите варианта, които ти предложих съм ги ползвал лично в различен период от време през изминалата година и затова и ти ги препоръчвам.

Ако нещо друго те интересува за тях - питай.

Офф. Извинявай за въпроса. След като толкова телефони са минали през теб не разбра ли кое е най доброто за теб и да се спреш на една марка и да не се занимаваш по цял ден с настройки на ОС на телефона. Аз лично отдавна приключих с настройките и бъзикните по цял ден по телефони и pc-та. Всичко е на фабрични настройки и си свиркам и ми върши перфектна работа за нуждите ми. Последното ми бъзикане беше в рамките на 15 минути да заредя бекъп от 6.1 на 7.0.4 и съм се оставил на течението. То да си сменяш по 3-4 телефона годишно и постоянно да се ровиш и подобряваш ... разбрах че не е за мен работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Офф. Извинявай за въпроса. След като толкова телефони са минали през теб не разбра ли кое е най доброто за теб и да се спреш на една марка и да не се занимаваш по цял ден с настройки на ОС на телефона. Аз лично отдавна приключих с настройките и бъзикните по цял ден по телефони и pc-та. Всичко е на фабрични настройки и си свиркам и ми върши перфектна работа за нуждите ми. Последното ми бъзикане беше в рамките на 15 минути да заредя бекъп от 6.1 на 7.0.4 и съм се оставил на течението. То да си сменяш по 3-4 телефона годишно и постоянно да се ровиш и подобряваш ... разбрах че не е за мен работа.

Е ти си минал първи по моя път, но аз съм с повечко карти и през цялото време 5-цата и сета 5S са ми основен телефон, но на колегата бюджета не му позволява да му го предложа.  :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HTC Sensation 4G , мога да кажа от опит, че се държи много добре. Камерата е повече от добра, прави страхотни снимки. Можеш да го намериш за 450-500 лв. Ще ти останат и да почерпиш :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е ти си минал първи по моя път, но аз съм с повечко карти и през цялото време 5-цата и сета 5S са ми основен телефон, но на колегата бюджета не му позволява да му го предложа.  :)

Да допълня и, без да засегна никого, аз iPhone не искам и нямам намерение да имам. Единствено ми харесва дизайна и абсолютно нищо друго :)Приемете го за въпрос на вкус, не за заяждане или опит за конфронтация :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приемете го за въпрос на вкус, не за заяждане или опит за конфронтация :)

Тук няма конфронтации, всеки ползва това кое му е най удобно за нуждите му.

Ние не сме го и предлагали! Просто ми стана интересно и исках да видя защо колегата при условие че има iPhone разцъква също и бюджетни варианти ! Помислих че намира нещо допълнително в тях и за това го попитах. Не че в крайна сметка и те не вършат същото като един iPhone ама едно е да караш по платени пътища съвсем друго е да си чукаш главата по черни такива.

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тая Нова Година едни работодатели подариха на един познат iPhone 5S. А той вика - не дадоха някой лев, сега за Нова Година ще ядеме iPhone... Аз бих взел Nexus-a. Четириядрен процесор, много добър дисплей, 2GB RAM. само дето няма слот. Иначе перфектен избор ще е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.