Премини към съдържанието
bpkole

Извличане на вградени субтитри в .srt!

Препоръчан отговор

Свалих си един филм, той е с вградени субтитри, но са на английкси! Има ли някъкъв начин да ги извлеча в .srt файл, за да мога да ги преведа на БГ? Филма е във формат .mkv! Използвам КМ player и когато добавя други субтитри тези изчезват! Не знам защо става така! В папката с филма няма файл със субтитри само .mkv файла си е там!Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези са вградени (като картинки) и не може да ги ,,извлечеш,,!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако беше Blue-Ray изданието да, но от файлов контейнер, няма как да стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Невъзможно е.С това считам темата за изчерпана!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако беше Blue-Ray изданието да, но от файлов контейнер, няма как да стане.

Ами от сайта, от който свалих филма пишеше, че той е в Blu Ray!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като размер Blu-Ray е неколкократно по-голям от компресирана версия какъвто е вашия в случая. Няма начин субтитрите да са вградени, тъй като при Blu-Ray са във вид на отделна структура.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора-сам си написал ,че файла ти е MKV ! Ако беше Blu-ray щеше да е m2ts файл !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да. Субтитрите не са харднати доколкото разбирам та не са част от картината а софт. MKV е обикновен контейнер който съдържа видео, аудио, субтитри и понякога шрифтове.

Самата операция е елементарна като да разархивираш субтитри но понеже явно нямаш необходимия софт ще се опитам да обясня.

1. Теглиш и инсталираш MKVMerge - http://www.videohelp.com/tools/MKVtoolnix

2. Теглиш и разархивираш MKVExtract в инсталационната папка на горната - http://www.videohelp.com/tools/MKVExtractGUI-2

3. Влизаш в споменатата папка и цъкаш два пъти на MKVExtractGUI2.ехе. С десен бутон може да изпратиш иконка на работния плот при желание.

Публикувано изображение

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако беше Blu-ray щеше да е m2ts файл !

И щеше да съдържа десетки по-малки файлчета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И щеше да съдържа десетки по-малки файлчета.

Понякога са стотици ;)

... Субтитрите не са харднати доколкото разбирам та не са част от картината а софт. MKV е обикновен контейнер който съдържа видео, аудио, субтитри и понякога шрифтове...

Ако е така....Да.   Имам такъв файл,който е МКV !

Публикувано изображениено може и да са вградени и да няма извличане :)

Редактирано от skalata_73 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да. Субтитрите не са харднати доколкото разбирам та не са част от картината а софт. MKV е обикновен контейнер който съдържа видео, аудио, субтитри и понякога шрифтове.

Самата операция е елементарна като да разархивираш субтитри но понеже явно нямаш необходимия софт ще се опитам да обясня.

2. Теглиш и разархивираш MKVExtract в инсталационната папка на горната - http://www.videohelp.com/tools/MKVExtractGUI-2

3. Влизаш в споменатата папка и цъкаш два пъти на MKVExtractGUI2.ехе. С десен бутон може да изпратиш иконка на работния плот при желание.

Публикувано изображение

Напражих го сега имам 2 файла! Единият е .sub, а другия .idx! Защо не мога да отворя .sub файла с notepad?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото не е текстов файл като srt а картинки от двд-то или бр-я които са просто извадени и добавени в мкв-то.За да ги рипнеш в текстов файл ти трябва програма като SubRip - http://subsunacs.net/ib/index.php?showtopic=1341За да не си усложняваш живота провери пак да не би да има и рипнати. На картинката която съм дал случая е такъв.Тия на които пише VOB са като твоите а другите на които пише srt (ass също стават) са текстов файл.Ако няма може да свалиш друг релийз (гледай инфо файла на торента дали съдържа srt контейнера) и да му извадиш субтитрите. Ще е по-лесно и бързо от колкото да ги рипваш.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напражих го сега имам 2 файла! Единият е .sub, а другия .idx! Защо не мога да отворя .sub файла с notepad?

idx !?!? :ohmy:  Toзи   файл  се получава ,когато си направиш  3D субтитри! Филма ти да не е 3D ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

idx !?!? :ohmy:  Toзи   файл  се получава ,когато си направиш  3D субтитри! Филма ти да не е 3D ?

Не!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не!

Oк.Ако се справиш сподели,че ми стана интересно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото не е текстов файл като srt а картинки от двд-то или бр-я които са просто извадени и добавени в мкв-то.За да ги рипнеш в текстов файл ти трябва програма като SubRip - http://subsunacs.net/ib/index.php?showtopic=1341За да не си усложняваш живота провери пак да не би да има и рипнати. На картинката която съм дал случая е такъв.Тия на които пише VOB са като твоите а другите на които пише srt (ass също стават) са текстов файл.Ако няма може да свалиш друг релийз (гледай инфо файла на торента дали съдържа srt контейнера) и да му извадиш субтитрите. Ще е по-лесно и бързо от колкото да ги рипваш.

Нямам нито .srt нито .ass!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такъв случай се ориентирай към друг релийз. За кой филм ти трябват субтитри? Кажи само заглавието без линкове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако си имаш BSPlayer сам ще ти намери субтитрите ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека иска текстов файл за да го преведе. Едва ли му се занимава да прави тайминг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколко разбирам човека иска да си гледа филма с BG субтитри.Иначе няма да си играе да пробва да пуска други...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такъв случай се ориентирай към друг релийз. За кой филм ти трябват субтитри? Кажи само заглавието без линкове.

Свалих си Subtitle Edit и с него ги направих .srt файл! Благодаря на всички за помощта!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
на 12.01.2014 г. в 21:40, bpkole написа:

Публикувано изображение

А има ли такава програма за avi,mp4 и други формати.Мога ли да редактирам вградени субтитри-големина,цвят,фон.

Редактирано от krasymir (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, krasymir написа:

А има ли такава програма за avi,mp4 и други формати.

В avi контейнер те са част от изображението. То може да има софтуер, който да ги сваля като снимки и да прави OCR ама ще е много труд :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.