Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Наскоро си купих Lenovo g500 (i3 3110 2,40 ghz с интегриран Intel HD graphics 4000,външно видео AMD RADEON HD 8500 series, 8 gb ram 1 TB твърд)

Разбрах, че мога да избирам с коя карта да си подкарвам дадено било то приложение или игра, но нормално ли е фпс да ми пада с едно 10-15, когато избера външната карта? Имам познат с лаптоп, чийто характеристики са една идея по-зле и играе nfs mw 2012 без проблем, а при мен насича (и при двете карти). Нещо не правя като хората или картата е слаба ?

Редактирано от graveyardxx (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наскоро си купих Lenovo g500 (i3 3110 2,40 ghz с интегриран Intel HD graphics 4000,външно видео AMD RADEON HD 8500 series, 8 gb ram 1 TB твърд)

Разбрах, че мога да избирам с коя карта да си подкарвам дадено било то приложение или игра, но нормално ли е фпс да ми пада с едно 10-15, когато избера външната карта? Имам познат с лаптоп, чийто характеристики са една идея по-зле и играе nfs mw 2012 без проблем, а при мен насича (и при двете карти). Нещо не правя като хората или картата е слаба ?

Външната не е ли 8570М?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е не е, това е серията, видеокарта е 8570 вероятно. Възможно е да имате проблем с драйвера. Прегледайте тази тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не пипаш нищо по-настройките на видеокартите. Настроено си е автоматично кога ,как и какво да се използва . Инсталирани ли са правилните драйвери , системата си работи както трябва . Тук безброй пъти вече се четоха проблеми след опити за настройки и какво ли не по машини оборудвани с две видеокарти . При почти всичките проблемите се решаваха с преинсталация на драйверите и не пипане на нищо повече . Инсталациите трябва да са в пълния си обем , а не от диспечера на задачите или да се оставят тези драйвери който е конфигурирал Уиндоус при инсталацията . Картата си ти е добра за това което искаш да играеш .

Насичането може да се дължи и на неща различни от каквото и да било с видеокартите . Освен теб никой друг не знае какво работи на твоя лаптоп , какви процеси имаш стартирани и каквото и да било .

Когато се опитваш да играеш аз лично не мога да знам какво още се случва на тази машина .т.е. какво работи на нея паралелно .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви градуси ти държи процесора и външното видео? Като го натовариш на макс колко градуса вдига? Ще можеш ли да направиш тест за стабилност с Everest или Aida64 и да споделиш резултатите? Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложих нов уин8, свалих най-новите драйвъри от сайта на леново, уж и за двете карти.Игрите вървят що годе добре, но нямам Amd control center, за настройване на high perfomance,power saving и т.н. Oт amd system toola разбирам, че се използва само интелската карта ;/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човече не искам да те разочаровам, но двете карти са много близо една до друга като представяне. Просто е недомислица да се слага външна видеокарта с подобна производителност, която загрява лаптопа допълнително. Тук можеш да намериш и да сравниш картите:

http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.