Премини към съдържанието
leo34

Свързване на съраунд към стерео

Препоръчан отговор

Здравейте. Заглавието може да не съм успял да го формулирам правилно, но тука ще се опитам да обясня какво искам да направя точно.
 Имам ресивър техникс 5.1. С него слушам музика /стерео/ и гледам филми /5.1/. Искам да свържа съраунд колоните към изход "b", така, че като слушам в стерео режим и те да свирят като предните. Понеже когато е избран режим стерео, съраунда се изключва автоматично, а като е избрано съраунд режим, изход "b" се изключва автоматично. Въпроса ми е, ако свържа съраунд колоните към съраунд изхода и към стерео изхода "b" едновременно /все едно с проводник да свържа минуса на левия съраунд с минуса на левия "b" изход, плюса на левия съраунд с плюса на левия "b" изход и т.н./ ще навредя ли на ресивъра? Ако не може така може ли съвет как да го направя?
 Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може да си правиш произволни свързвания защото ще изгориш крайните стъпала на усилвателя. Не си посочил точния модел на ресивъра. Принципно трябва да има защита от късо съединение и ниско съпротивление на изходите,  но не е необходимо да я пробваме дали работи. Като искаш да слушаш музика на всичките пет колони /доколкото съм разбрал какво се опитваш/ просто от настройките на ресивъра го задай. На повечето многоканални ресивъри има режим 5 канално стерео, при някои модели има дори и 5 канално стерео с подобрения при слушане на МР3. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.