Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Като за начало се извинявам, че не съм на правилното място, но просто не знаех къде да потърся за помощ !!! Ако може някой да ме насочи към правилното място или хора, които ще ми помогнат. Проблемът ми, е че например искам да направя клип, филм каквото и да е но искам да сложа песен, която не е моя има я в youtube и на мен ми е най-лесно да я сваля от там но не искам защото след като си кача клипа в youtube те ще ми го свалят. Та въпросът ми е как мога да слижа песен няма значение бъларска ли е или на какъвто и език да е на кого и къде трябва или ако трябва да платя на човека за песента и да мога да я използвам в клипа си без да съм му нарушил авторските права !!! Благодаря предварително и отново се извинявам, че не съм на правилното място, но ако има някой, който ги разбира тези неща и ако може да ми ги обясни или да ме насочи къде да прочета ще съм му много благодарен !!! :)  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не се обърнете към притежателя на авторските права на конкретната песен?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тези двете Музикаутор и Профон се занимават с авторските права,в сайтовете им може би ще намериш отговори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало се извинявам, че не съм на правилното място, но просто не знаех къде да потърся за помощ !!! Ако може някой да ме насочи към правилното място или хора, които ще ми помогнат. Проблемът ми, е че например искам да направя клип, филм каквото и да е но искам да сложа песен, която не е моя има я в youtube и на мен ми е най-лесно да я сваля от там но не искам защото след като си кача клипа в youtube те ще ми го свалят. Та въпросът ми е как мога да слижа песен няма значение бъларска ли е или на какъвто и език да е на кого и къде трябва или ако трябва да платя на човека за песента и да мога да я използвам в клипа си без да съм му нарушил авторските права !!! Благодаря предварително и отново се извинявам, че не съм на правилното място, но ако има някой, който ги разбира тези неща и ако може да ми ги обясни или да ме насочи къде да прочета ще съм му много благодарен !!! :)

На правилното място си, няма проблем.

Много зависи какво точно ще ползваш, колко като времетраене, само аудио или на места видео и аудио и т.н.

Принципно закона има широко тълкуване, но няма смисъл да навлизам в тази материя.

Има си фирме, рекламни агенции, звукозаписни студиа, студиа за постпродукция и т.н., към които няма проблем да се обърнеш и да си свършиш работа.

Ето ти и един сайт, където и сам можеш да се оправиш.

Но преди да пристъпиш към тази стъпка виж кои песни ще ползваш, колко като времетраене, дали само аудио или ще има и видео и тогава звъни и отивай да си оправяш правата.

Даже може да си монтираш материала и с него да отидеш да им го дадеш, за да ти сметнат какво ще ти струва.

Но не го качвай никъде преди да си уредил правата, разбира се.

Успех!  :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти algor, но да ли може да те помоля дали ще можеш да ми напишеш точно към кой трябва да се обърна ако трябва да му пиша на и-мей или да му се обадя, защото аз искам просто на едно мое клипче да сложа даречем българска песен около 1 или най много 2 минути от нея в клипа, но не искам като го кача в youtube да го махнат или пък да наруша авторските права на изпълнителя !!!

Редактирано от Martin Meramdzhiez (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи коя е песента и ще се опитам да ти свърша работа.

Имай предвид, че ако те устройва ще се стигне до договор официален.

А...и забравих да ти кажа - правата не са доживотни.

Тоест не мисли, че като платиш Х лева, то ще можеш с години да си въртиш клипчето в интернет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от asdfj
      Привет.От доста време насам имам проблем при инсталирането на уиндоус 8 на Lenovog50.Закупен е с 8-цата и след това съм го преинсталирал няколко пъти с уиндоус 7. На диск тръгва и когато се покаже инсталацията да избера език и т.н. отказва и блокира клавиатурата и мишката,а в биоса работи и при 7-цата върви без проблем.Възможно ли е да е заключен към 8? Отчаян съм тъй като тази 7ца не върви добре и искам да си върна предишния.Другия ми въпрос е чрез флашка какви са настройките в биоса с UEFI/Legacy и как да подкарам флашката.
      Багодаря предварително.
    • от Maria Green
      Здравейте, празнуващи и почиващи, и работещи, и разбиращи!

Трябва ли да направя нещо особено във връзка с прикачения файл? Съществува ли проблем, анализирайки данните? 

Странното е, че не разбирам нищо от снимката, а това ми се изписва щом включа лаптопа. 

Ще се зарадвам на подробен съпорт.

• от juveplu
      Ще разделя въпроса в  2 части
      1. Здравейте ,опитвам да инсталирам Windows 7  на SSD Samsung 960 Evo M.2 . но  като стигна до мястото да избера диск - там е празно .  Win 7  изписва че няма дискове за избор . Не го вижда .
      След това открих че има драйвер от  Samsung  за тези дискове и след като се инсталира  Win 7  вече го вижда . Но аз не искам само да го види като допълнителен диск . Аз искам да е единствен за да инсталирам  Windows  на него .
      Имаm един друг  SSD Samsung 850 Evo 2  инча външен ( не за дъно  M.2 )  и проблема го реших с интегриране на ъпдейт    Windows6.1-KB2990941    във инсталационното  ISO  и там всичко е на ред . 
      Но не откривам в кой ъпдейт е поместен този драйвер на  Samsung  за  SSD Samsung 960 Evo M.2 . Драйвера е  -  Samsung_NVM_Express_Driver_2.3  и го изтеглих , но когато се опитах да го интегрирам с   NTLite   програмата не го добавя защото не е  стандартен ъпдейт за  Windows .  Така драйвера не може да се добави . Той трябва да е в някой ъпдейт за  Windows  който да изтегля . Ако можете да ми помогнете ще съм много благодарен .

2. Прочетох съвет във форум че трябва да разреша ъпдейтите и проблема ще бъде решен , а след това ще трябва да взема   файла   instalwim   и да го заменя в инсталационното  ISO . 
      Моя  Windows  е оригинален с продуктов ключ и ако взема    Instalwim  от друг по нов  Windos  в който проблема е решен няма ли да се обърка регистрирането във  Microsoft ?
      А и как се взима    instalwim   от вече инсталиран  Widows ?   няма вече такъв след инстаалацията .
      Може би решението е с добавяне на ъпдейти според първата част на въпроса ?
    • от kafenceto123
      Здравейте!
      Натъкнах се на проблем, докато се опитвах да преинсталирам чисто Windows 10 на лаптопа си Lenovo Legion Y520. Първо доста странно е, че когато включа или рестартирам лаптопа нямам достъп до Setup менюто, което по принцип се отваря с F2. Второ, когато натисна F12 при рестарт и вляза в Boot Manager-а, флашката на която съм свалил Windows-а не е засечена. На екрана се показват само хард дискът, ссд-то, ако не се лъжа имаше още две опции, едната от които беше Network Boot, а другата изобщо не си я спомням. След доста терзания успях да вляза и в Boot Menu-то, като използвах Shift + "Restart" метода, но и там не открих флашката. След още дълги минути на недоумение открих, че все пак флашката ми става видима в Boot Menu-то, ако изляза, съхранявайки промените (F10), независимо дали съм правил такива. След като изляза, натискайки F10, отново лаптопът ме прехвърля в Boot Menu-то и флашката е видима, но когато я кача над всичко останало и изляза, Windows се стартира, както обикновено вместо да ме препраща в инсталационното меню на новия софтуер.
      П.С. Нямам опция Security Boot, появява се единствено, когато се появява и флашката и е "Disabled".
      Ако имате някакви идеи какво се случва, бих бил безкрайно благодарен да ги споделите! 
    • от Roki_03
      Коя OS да избера за компютъра ми и какво трябва да инсталирам за да работи компютъра най-добре?
      HP WORKSTATION XW 4600
      CPU: Intel Core 2 Quad q6600, 2.40 Ghz, 4 ядра
      RAM: 4GB
      GPU: nVidia Quadro FX 3500
      Знам, че не е кой знае къв компютър, но ми върши работа!
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.