Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Като за начало се извинявам, че не съм на правилното място, но просто не знаех къде да потърся за помощ !!! Ако може някой да ме насочи към правилното място или хора, които ще ми помогнат. Проблемът ми, е че например искам да направя клип, филм каквото и да е но искам да сложа песен, която не е моя има я в youtube и на мен ми е най-лесно да я сваля от там но не искам защото след като си кача клипа в youtube те ще ми го свалят. Та въпросът ми е как мога да слижа песен няма значение бъларска ли е или на какъвто и език да е на кого и къде трябва или ако трябва да платя на човека за песента и да мога да я използвам в клипа си без да съм му нарушил авторските права !!! Благодаря предварително и отново се извинявам, че не съм на правилното място, но ако има някой, който ги разбира тези неща и ако може да ми ги обясни или да ме насочи къде да прочета ще съм му много благодарен !!! :)  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не се обърнете към притежателя на авторските права на конкретната песен?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тези двете Музикаутор и Профон се занимават с авторските права,в сайтовете им може би ще намериш отговори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало се извинявам, че не съм на правилното място, но просто не знаех къде да потърся за помощ !!! Ако може някой да ме насочи към правилното място или хора, които ще ми помогнат. Проблемът ми, е че например искам да направя клип, филм каквото и да е но искам да сложа песен, която не е моя има я в youtube и на мен ми е най-лесно да я сваля от там но не искам защото след като си кача клипа в youtube те ще ми го свалят. Та въпросът ми е как мога да слижа песен няма значение бъларска ли е или на какъвто и език да е на кого и къде трябва или ако трябва да платя на човека за песента и да мога да я използвам в клипа си без да съм му нарушил авторските права !!! Благодаря предварително и отново се извинявам, че не съм на правилното място, но ако има някой, който ги разбира тези неща и ако може да ми ги обясни или да ме насочи къде да прочета ще съм му много благодарен !!! :)

На правилното място си, няма проблем.

Много зависи какво точно ще ползваш, колко като времетраене, само аудио или на места видео и аудио и т.н.

Принципно закона има широко тълкуване, но няма смисъл да навлизам в тази материя.

Има си фирме, рекламни агенции, звукозаписни студиа, студиа за постпродукция и т.н., към които няма проблем да се обърнеш и да си свършиш работа.

Ето ти и един сайт, където и сам можеш да се оправиш.

Но преди да пристъпиш към тази стъпка виж кои песни ще ползваш, колко като времетраене, дали само аудио или ще има и видео и тогава звъни и отивай да си оправяш правата.

Даже може да си монтираш материала и с него да отидеш да им го дадеш, за да ти сметнат какво ще ти струва.

Но не го качвай никъде преди да си уредил правата, разбира се.

Успех!  :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти algor, но да ли може да те помоля дали ще можеш да ми напишеш точно към кой трябва да се обърна ако трябва да му пиша на и-мей или да му се обадя, защото аз искам просто на едно мое клипче да сложа даречем българска песен около 1 или най много 2 минути от нея в клипа, но не искам като го кача в youtube да го махнат или пък да наруша авторските права на изпълнителя !!!

Редактирано от Martin Meramdzhiez (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи коя е песента и ще се опитам да ти свърша работа.

Имай предвид, че ако те устройва ще се стигне до договор официален.

А...и забравих да ти кажа - правата не са доживотни.

Тоест не мисли, че като платиш Х лева, то ще можеш с години да си въртиш клипчето в интернет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Ramiram
      Здравейте. Казвам се Рамин и имам един въпрос.
      Имам телефон Nokia с Windows 8.1 и наскоро случайно деинсталирах някои приложения от телефона. Опитах се да ги изтегля от Windows Store, но за съжаление те вече не са достъпни за моя тип телефон. Бихте ли ми казали как мога да изтегля тези приложения и откъде?
    • от danaill55
      Здравейте, компютъра ми е Asus и след като го пуснах ми заби, чаках известно време и ми излезе това "Error reading partition table drive 01 sector 0, какво е и какво трябва да правя?
    • от daima
      Не знам. Кое бихте ми препоръчали ? Игри ще играя на него. Имам онзи от замунда ,дето има всички версии в едно,затова питам.минавам на 8.1,щото като съм на 7 ме човърка да го направя на класик тема за уж повече фпс . Инсталирах вируталната машина с windows core ,ама разликата не се вижда ,  B гоогле няма почти нищо, а аз не съм специалист . Може ли да ми обясните по-подробно  това CORE ? компа има вируси и искам да го преинсталирам,също е напрашен.Ще го  карам без актуализации
    • от Марио Велинов
      Здравейте ! Търся от много време песен която е мисля че от средата и края на миналата година. Българска е, мъж пее а припева е изпят от жена на английски, клипа е copy paste на Ed Sheeren - shape of you. Докато тя пее припева backround-a е до колкото си спомням гора с път и пак се изписва текста на припева. Като стил - нещо като рап но по-любовно настроен ... за текст и мелодия не се сещам. Моля за помощ !
    • от excuse-me-what-the-f
      Здравейте, търся си драйвери за волана, които баща ми ми купи преди много време.
      Помня, че играх Need for speed underground или underground 2 на предишния ми компютър, които е с windows xp.
      На новия ми компютър, с windows 10 x64 си инсталирах nfs hot pursit, но волана не работи, не мога да завивам с него. Влизам в настройките на играта и си задавам кое копче за какво да ми е - спирачка, ръчна спирачка, газта и nitro-то. Добре, ама като трябва да задам, че искам завиването наляво/надясно да се извършва с волана играта просто не засича движението на самото устройство.
      Сетих се, че когато го set-up-вахме за първи път, един човек, които явно ни помагаше да го инсталираме, каза "Вече има драйвери, момчето може да си играе най-нормално с кормилото" или нещо такова. 

Тогава осъзнах, че ми трябва моделът и марката, за да изровя това което ми е нужно, но нито пазим кутията, нито някъде по самия волан е написан моделът или марката. Има само USB universal serial bus и прословутите "Made in China" надписи ... -.-
      Моля, помогнете ми да си намеря драйверите, или поне да го накарам да работи, защото знам, че преди бачкаше. Опитах се да калибрирам от настройките няколко пъти, но не ми се получи. Noob-ска работа.
      https://files.fm/f/n9vqwjrt
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.