Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Като за начало се извинявам, че не съм на правилното място, но просто не знаех къде да потърся за помощ !!! Ако може някой да ме насочи към правилното място или хора, които ще ми помогнат. Проблемът ми, е че например искам да направя клип, филм каквото и да е но искам да сложа песен, която не е моя има я в youtube и на мен ми е най-лесно да я сваля от там но не искам защото след като си кача клипа в youtube те ще ми го свалят. Та въпросът ми е как мога да слижа песен няма значение бъларска ли е или на какъвто и език да е на кого и къде трябва или ако трябва да платя на човека за песента и да мога да я използвам в клипа си без да съм му нарушил авторските права !!! Благодаря предварително и отново се извинявам, че не съм на правилното място, но ако има някой, който ги разбира тези неща и ако може да ми ги обясни или да ме насочи къде да прочета ще съм му много благодарен !!! :)  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не се обърнете към притежателя на авторските права на конкретната песен?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тези двете Музикаутор и Профон се занимават с авторските права,в сайтовете им може би ще намериш отговори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало се извинявам, че не съм на правилното място, но просто не знаех къде да потърся за помощ !!! Ако може някой да ме насочи към правилното място или хора, които ще ми помогнат. Проблемът ми, е че например искам да направя клип, филм каквото и да е но искам да сложа песен, която не е моя има я в youtube и на мен ми е най-лесно да я сваля от там но не искам защото след като си кача клипа в youtube те ще ми го свалят. Та въпросът ми е как мога да слижа песен няма значение бъларска ли е или на какъвто и език да е на кого и къде трябва или ако трябва да платя на човека за песента и да мога да я използвам в клипа си без да съм му нарушил авторските права !!! Благодаря предварително и отново се извинявам, че не съм на правилното място, но ако има някой, който ги разбира тези неща и ако може да ми ги обясни или да ме насочи къде да прочета ще съм му много благодарен !!! :)

На правилното място си, няма проблем.

Много зависи какво точно ще ползваш, колко като времетраене, само аудио или на места видео и аудио и т.н.

Принципно закона има широко тълкуване, но няма смисъл да навлизам в тази материя.

Има си фирме, рекламни агенции, звукозаписни студиа, студиа за постпродукция и т.н., към които няма проблем да се обърнеш и да си свършиш работа.

Ето ти и един сайт, където и сам можеш да се оправиш.

Но преди да пристъпиш към тази стъпка виж кои песни ще ползваш, колко като времетраене, дали само аудио или ще има и видео и тогава звъни и отивай да си оправяш правата.

Даже може да си монтираш материала и с него да отидеш да им го дадеш, за да ти сметнат какво ще ти струва.

Но не го качвай никъде преди да си уредил правата, разбира се.

Успех!  :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти algor, но да ли може да те помоля дали ще можеш да ми напишеш точно към кой трябва да се обърна ако трябва да му пиша на и-мей или да му се обадя, защото аз искам просто на едно мое клипче да сложа даречем българска песен около 1 или най много 2 минути от нея в клипа, но не искам като го кача в youtube да го махнат или пък да наруша авторските права на изпълнителя !!!

Редактирано от Martin Meramdzhiez (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи коя е песента и ще се опитам да ти свърша работа.

Имай предвид, че ако те устройва ще се стигне до договор официален.

А...и забравих да ти кажа - правата не са доживотни.

Тоест не мисли, че като платиш Х лева, то ще можеш с години да си въртиш клипчето в интернет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от xXx*Triple*xXx
      Добър ден От известно време (2-3месеца)забелязвам в Event Viewer където е отметката Error ми излиза едно - Schannel : The following fatal alert was received: 40. Търсил съм из разни форуми да опитам да разбера за кво иде реч от какво се получава този error но като цяло не намерих нищо което да ми е от полза И за това мисля,че е време да се обърна за запитване към вас ако някой тук знае нещо да сподели
    • от Petar02
      Здравейте,           Не успях да намиря друга тема, по моя въпрос и за това отварям нова. Имам лаптоп Lenovo x61 windows 7 home premium. Когато го включа щом ми каже добре дошли става черен екрана и само мишката може да се движи. Така стои и не ми зареждат иконите. Щом дам Ctrl+Alt+Del и отворя Task Manager и изчакам ми се отварят иконите и си зарежда. След изчакване 30 минути при опит за отваряне на controll panel някой път се отваря, но почти винаги забива и се рестартира.
      Лаптопът е закупен втора употреба и е на норвежки, след като не мога да стигна до control panel, ни мога да му сменя и езика.
      Моля за помощ.
    • от Мирослав Каменов
      Здравейте, моят проблем е следният лаптопът ми е Guru M67SRU закупих си оригинален диск за Windows 7 от Microsoft с цел да вдигна битовете на моят понеже е 32 Bit а искам 64 Bit така сложих диска във лаптопът пуснах инсталацията започнах да го инсталирам и ми изписа че „Windows не може да се инсталира защото е стартиран безопасен режим натиснете Ok за да продължите натискам и вадя диска и пускам Windows normally излиза ми това натискам ok пак това пробвах да вляза във Safe Mode да го спра не става излиза ми само това на снимката и не ме пуска вътре помощ!!!!

• от asdfj
      Привет.От доста време насам имам проблем при инсталирането на уиндоус 8 на Lenovog50.Закупен е с 8-цата и след това съм го преинсталирал няколко пъти с уиндоус 7. На диск тръгва и когато се покаже инсталацията да избера език и т.н. отказва и блокира клавиатурата и мишката,а в биоса работи и при 7-цата върви без проблем.Възможно ли е да е заключен към 8? Отчаян съм тъй като тази 7ца не върви добре и искам да си върна предишния.Другия ми въпрос е чрез флашка какви са настройките в биоса с UEFI/Legacy и как да подкарам флашката.
      Багодаря предварително.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.