Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте ще си копувам нова рам памет.Geil Evo Corsa DDR3 2400mhz.Дъното ми поддържа 2133mhz.Та въпроса ми е дали ще стане.Важното е да стане даже да не са 2400mhz но да работи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дайте по-обстойна информация за системата, за да Ви отговорят адекватно!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ASROCK FM2A55M-HD+
2X4G DDR3 2400 GEIL EVO CORSA
AMD A8-6600K 
Това са компонентите които предполагам са ви нужни!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази памет ще работи на 1866 Mhz., защото контролера на паметта е в процесора, а не в дъното. Най-вероятно е дори да тръгне на 1333 Mhz., от от BIOS ще промениш настройките.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи гарантирано ще тръгне трябва ми възможно най голям капацитет за процесора нали е APU.Добре а на 2133 няма ли да може да се сложи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Паметта че ще тръгне, ще тръгне, но на каква честота никой не може да ти гарантира. Това колко поддържа дъното не е от значение, има си упътване където са изписани тестваните модули от производителя.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи гарантирано ще тръгне трябва ми възможно най голям капацитет за процесора нали е APU.Добре а на 2133 няма ли да може да се сложи.

На 2133 Mhz. ще тръгне като смениш процесора с А10-6800К.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре важното е да върви на максимален капацитет

да не е под 1600mhz

Редактирано от Гено Митев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Важното е, че ще работи в двуканален режим и няма да имаш проблеми с игрите! 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да това ме интерисуваше Мерси за отговорите поръчвам :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако питате мен, точно сега е времето да се запасите с DDR3 RAM, тъй като на хоризонта се очертава DDR4 и неяснота относно бъдещата цена на DDR3.

ЦЪК.

Ето и една извадка от коментара ми в новината.

Каква е тази тенденция да е скъпа DDR3 паметта не схващам, при положение че текущите платформи се изграждат на нейна база. Разбирам DDR4 да е навлязла масово, че въпросната да е дефицит, тогава ще се съглася. Предполагам че тези цени на DDR3 ще се задържат, дори и ще поскъпнат след навлизането на DDR4. Всичко това е в пряк разрез с икономическите закони, просто няма логика да са такива цените.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако питате мен, точно сега е времето да се запасите с DDR3 RAM, тъй като на хоризонта се очертава DDR4 и неяснота относно бъдещата цена на DDR3.

ЦЪК.

Ето и една извадка от коментара ми в новината.

Логиката е следната: С все по-масово навлизане на типа памет на пазара, се увеличава търсенето и съответно производството. Това означава масово производство в големи мащаби от много производители и вследствие се реализират икономии от мащаба. Това понижава цените на крайните изделия. DDR3 беше ударила дъното през 2012 г., когато предлагането надвишаваше вече търсенето и се натрупаха наличности от чипове, които при производство и търсене със същите темпове, би означавало загуби за производителите, което ги накара да намалят производството. Така се чистят натрупаните количества модули и постепенно търсенето се изравни с предлагането, което означава повишение на цените. Впоследствие при навлизането на новия стандарт DDR4 постепенно търсенето им ще се увеличава, респективно производството, и се задейства същия механизъм, както при DDR3, а при DDR3 ще се наблюдава обратната зависимост. Проста икономическа логика. Търсене и предлагане.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.