Премини към съдържанието
PhX

Проблем с преинсталацията на компютъра (преминаване към Windows 7 от XP)

Препоръчан отговор

Здравейте, не знам дали имам право да отварям тема за този случай (може би има специална тема за такива проблеми) но все пак ще рискувам, понеже не открих подходяща тема. Искам да преинсталирам стария си компютър който ползваме само за телевизия и може би понякога за интернет и нещо друго, но не мога да го преинсталирам! Не съм голям разбирач но и от друга страна доста неща знам но за пръв път се появява един проблем който така и не успявам да реша. Искам да сложа Windows 7 Starter защото имам оригинален сериен номер, той и XP SP2 ми е оригинален с компютъра и имам диск но все пак подръжката за него му приключва а и ХР... тромава работа в днешно време, поне Windows 7 Starter ще се пуска по бързо и ще е що-годе по-добре от старата ОС, и искам да го преинсталирам от флашка, и използвах Universal USB Installer програмата която е наистина доста добра и не съм имал проблеми до сега с нея но като сложих седмицата и я сложих в стария компютър всичко показваше че е окей но като го рестартирах да буутна флашката и като избрах опцията да буутне USB ми излезна някакъв проблем

File: BootBcd. Status: 0xc000000e.

Info: An error occurred while attempting to read the boot configuration data.

И т.н. беше дълго но ако потърсите в Гугъл ще видите пълните подробности на проблема но като цяло нищо съществено което да е от значение.

Не знам на какво се дължи това изобщо, но каквото и да правех в биоса и да сменям мястото на флашката винаги това излизаше и реших да изпозлвам друга програма и използвах официалната от Майкрософт USB/DVD Download Tool нещо такова и като всичко беше готово я метнах на стария компютър и този път друг проблем, мисля че пишеше нещо че не може да я прочете или има проблем и да натисна CTRL+ALT+DEL за да рестартирам компютъра, това беше, този път още по зле, само 2 изречения за разлика от миналия проблем. И не мога да преинсталирам компютъра сега и да сложа Стартер-а, имам чувството че ще изгубя цял ден, този ден го отделих за да оправя малко компютъра и да направя други неща а сега не съм свършил нищо. Някакви идеи как да го оправя? Сигурен съм че Уиндоуса е читав даже вчера на виртуалната машина го инсталирах за да проверя дали всичко е наред и всичко наистина си беше наред. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Офтопик: с Windows 7 Starter, няма да му е по-добре на тоя кошник. Минимум 2 гигабайта се искат за комфортна работа. Останалото е мазохизъм. Връщай се на Windows XP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Офтопик: с Windows 7 Starter, няма да му е по-добре на тоя кошник. Минимум 2 гигабайта се искат за комфортна работа. Останалото е мазохизъм. Връщай се на Windows XP.

Решил съм да слагам седмицата и компютъра за годините си не е толкова зле колкото си мислиш, а и съм правил ъпгрейди, от друга страна 7 Starter е значително по лек от Ultimate например

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Решил съм да слагам седмицата и компютъра за годините си не е толкова зле колкото си мислиш, а и съм правил ъпгрейди, от друга страна 7 Starter е значително по лек от Ultimate например

Щом си решил да слагаш Starter, значи не е толкова добре, колкото си мислиш. Минималните изисквания на всички 7-ци почват от 512 рам. Виждал съм нетбуци с 1 гб рам, пълна мъка. Представи си, че на едно трабанче, искаш да го натовариш със 100 кила товар. Това е в стоя случай.

Редактирано от Касперски (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом като Седмицата не е искала да се качи - перкай си на ХР - още поне една петилетка няма да има проблеми с нея. Стартера на Седмицата е толкова оглозган, че ще си е жива мъка с него.

Преди да качиш каквото и да било - форматирай партициите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До миналата година този компютър беше с 256мб РАМ и моите родители не се оплакаха защото почти винаги го ползват само за телевизия и нищо друго, за интернет беше муден, а сега е с 1ГБ отгоре а процесора му си е стабилен и значително по добър от онези нетбуци които даже идват със 7 (който не върви като хората), така че наистина никой няма да се оплаче и да е със 7, но и вече това не е проблема, нека си стои ХР-то няма лошо, но проблема вече е друг - Защо не може да се сложи? Днеска ми е направил този проблем, утре кой знае сигурно и Виста няма да иска да приеме, или може би няма да иска да направи преинсталация през USB а само от диск. Знае ли човек? Сега имам интерес само да намеря отговора на този въпрос защото такива проблеми не са за избягване, ако имате идеи ще се радвам да споделите, не ми е до седмицата и на мене, този компютър така ли иначе ще замине на село като си купя нов а този с който съм сега ще го замести, но според мене е от значение да реша това нещо  :hang:  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До миналата година този компютър беше с 256мб РАМ и моите родители не се оплакаха защото почти винаги го ползват само за телевизия и нищо друго, за интернет беше муден, а сега е с 1ГБ отгоре а процесора му си е стабилен и значително по добър от онези нетбуци които даже идват със 7 (който не върви като хората), така че наистина никой няма да се оплаче и да е със 7, но и вече това не е проблема, нека си стои ХР-то няма лошо, но проблема вече е друг - Защо не може да се сложи? Днеска ми е направил този проблем, утре кой знае сигурно и Виста няма да иска да приеме, или може би няма да иска да направи преинсталация през USB а само от диск. Знае ли човек? Сега имам интерес само да намеря отговора на този въпрос защото такива проблеми не са за избягване, ако имате идеи ще се радвам да споделите, не ми е до седмицата и на мене, този компютър така ли иначе ще замине на село като си купя нов а този с който съм сега ще го замести, но според мене е от значение да реша това нещо  :hang:  :)

Каква Виста те гони тебе? Това е най-калпавия джам, след 8-цата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква Виста те гони тебе? Това е най-калпавия джам, след 8-цата.

Добре наистина започвам да се питам, какво се правиш на интересен, и по-точно, на кого? Седиш тука и се опитваш да ми раздаваш акъл без да предлагаш никакво решение, в първия коментар хубаво написа Офтопик, ама ти вече се оля, да не се опитваш случайно да ми се докажеш че си много знаещ или какво? Или може би да ми покажеш че не трябва въобще да не си направя труда да реша проблема? Говориш ми за трабанти и килограми, седиш и сумтиш само, нищо друго не правиш. Наистина не виждам ползата от това да коментираш тази тема като не предлагаш нищо съществено. Много добре знам Вистата каква ОС-е, споменах я просто като пример и ти веднага реши да скочиш и да ме убеждаваш колко е била скапана и че не съм наред. За 8-цата не съм съгласен, поне да се беше аргументирал и да беше обяснил защо е най-скапаната ОС. Но не, ти си типичния хейтър който мрази промените, мрази новото и различното, имам чувството че дори не си си направил труда да пробваш 8-цата а и дори да си го направил, си видял старт менюто като начален екран и си я премахнал веднага.Аз в началото също бях скептичен, като видях осмицата си казах "Какво е това животно?" докато един ден не реших наистина да остана със осмицата, и осъзнах че не е провал както всеки говори. Уиндоус 7 е просто това което Вистата трябваше да бъде, никаква разлика нямат иначе, а Уиндоус 8 е леко различна, тя е същата като Уиндоус 7 освен че тук там е леко променен интерфейса и че старт менюто вече е различно други промени няма, зад тези неща се крие леко подобрена Уиндоус 7ца защото е в пъти по-бърза от седмицата, забелязва се още като пуснеш компютъра и видиш че за 7-8 секунди изгрява, също имат в пъти по-добра сигурност. И да, добавени са услугите като SkyDrive и т.н. Майкрософт правят това което всяка корпорация би направила, да не са толкова забили да тъпчат на едно място и да не развият своята екосистема? Ако слушаха всеки техен фен и ходеха по акъла им, сигурно все още щяхме да сме с ОС наподобяваща 95 или ХР, просто защото хората са твърде мързеливи да се адаптират към толкова дребни промени и към по-новото. Основните неща на Уидноуса и начина на работа не се е променил от 95 но ся са добавили Метро интерфейс като допълнение и хайде всички да я обявим за най-скапаната ОС въпреки че зад фейслифтинга се крие 7цата която е с леки подобрения. Не харесвам тази корпорация но трябва да призная че все пак гледат напред и знаят какво трябва да се направи, една ОС за всички устройства, могат го защо тогава да не го направят? Гугъл с право са казали че най-сериозната конкуренция е Майкрософт а не Епъл, защото зад Майкрософт стои най популярната десктоп ОС и ако обединят мобилната и десктоп средата ще станат може би най-силния играч. Наистина се питам, защо изобщо се обяснявам на невежи хора? Поне като наистина си седнал да се доказваш и да убедиш съфорумниците защо грешат, го направи като хората, за да се замислят, да се променят ако не са прави, иначе така нищо не постигаш, ако не си способен да направиш това нещо тогава не си прави труда да пишеш защото следващия път просто ще те игнорирам (то трябваше по рано да го направя това нещо).@georgievdg прегледах това и тази програма помага само ако имаш проблем със буутването на ОС с която си, аз нямам такива проблеми, единствения проблем е че не мога да буутна Уиндоуса от флашката, а тази програма не може да ми помогне защото този уиндоус на флашката не е изобщо инсталиран че да се оправя, а разбира се двете неща не мога да ги пусна едновремено :) Мерси все пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Windows 8.1 си трябва сензорен екран, аз още се чудя, защо съм с него, при положение, че съм LCD екран. Старт менюто е грозно. Ще чакам 8.2 ъпдейта. Ако не го оправят, се връшам на 7. Не случайно MS, правят качествените версии през една - Xp-добра, Vista-зле, 7-добра, 8(8.1)-зле. Искаш аргументи за 8-цата. Виж й дяла, който заема сред другите операционни системи! От както излезе това "творение", то едвам отлепя процентите, а когато излезе Windows 7, вече се ползваше най-много.  А тук 8-цата едвам се показва. За бързото стартиране -  при мен няма разлика между 7 и 8. Първата ми зарежда за около 30-35 секунди. Втора за около 20, но после се чака още 10 секунди, като през това време гледаш надписа Welcome, и чак тогава се появят иконките. Погледни бенчмарковете, ще видиш, че разликата е смешна.

Редактирано от Касперски (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, не знам дали имам право да отварям тема за този случай (може би има специална тема за такива проблеми) но все пак ще рискувам, понеже не открих подходяща тема. Искам да преинсталирам стария си компютър който ползваме само за телевизия и може би понякога за интернет и нещо друго, но не мога да го преинсталирам! Не съм голям разбирач но и от друга страна доста неща знам но за пръв път се появява един проблем който така и не успявам да реша. Искам да сложа Windows 7 Starter защото имам оригинален сериен номер, той и XP SP2 ми е оригинален с компютъра и имам диск но все пак подръжката за него му приключва а и ХР... тромава работа в днешно време, поне Windows 7 Starter ще се пуска по бързо и ще е що-годе по-добре от старата ОС, и искам да го преинсталирам от флашка, и използвах Universal USB Installer програмата която е наистина доста добра и не съм имал проблеми до сега с нея но като сложих седмицата и я сложих в стария компютър всичко показваше че е окей но като го рестартирах да буутна флашката и като избрах опцията да буутне USB ми излезна някакъв проблем

Не знам на какво се дължи това изобщо, но каквото и да правех в биоса и да сменям мястото на флашката винаги това излизаше и реших да изпозлвам друга програма и използвах официалната от Майкрософт USB/DVD Download Tool нещо такова и като всичко беше готово я метнах на стария компютър и този път друг проблем, мисля че пишеше нещо че не може да я прочете или има проблем и да натисна CTRL+ALT+DEL за да рестартирам компютъра, това беше, този път още по зле, само 2 изречения за разлика от миналия проблем. И не мога да преинсталирам компютъра сега и да сложа Стартер-а, имам чувството че ще изгубя цял ден, този ден го отделих за да оправя малко компютъра и да направя други неща а сега не съм свършил нищо. Някакви идеи как да го оправя? Сигурен съм че Уиндоуса е читав даже вчера на виртуалната машина го инсталирах за да проверя дали всичко е наред и всичко наистина си беше наред. :)

Пробвай с Windows Thin PC

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж този линк : http://www.windows7bg.com/index.php?showtopic=4 и пробвай да бутнеш след инсталация от някой от посочените начини.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж този линк : http://www.windows7bg.com/index.php?showtopic=4 и пробвай да бутнеш след инсталация от някой от посочените начини.

Не мога да видя линка :(@Kaspersky - Ти наистина ли съдиш една операционна система по това какъв дял има? Не виждам смисъла в това нещо. Статистиката не прави ОС лоша. По тази логика трябва да сметнем Интернет Експлоръра за най-добрия защото е най-популярен, или Андроид 4.4 КитКат за най-скапаната версия защото след няколко месеца едвам е направила някой процент. Но тях не ги съдиш по това нали? Иначе за старт менюто има няколко програми които ще ти върнат класическото меню и няма да ти покажат никакъв метро интерфейс където и да е, и ще си имаш една по-стабилна ОС без всичките дразнещи неща които не харесваш, защото дори на 7-цата срещах грешки и бъгове а на осмицата все още никакви ядове. Можеш да си решиш проблема и без да хейтиш а статистиките и популярността ако са ти толкова важни и съдиш по тях значи трябва да предполагам че обожаваш Кока-Колата и я пиеш повече от водата защото е най-популярната напитка в света? :) Без лоши чувства

@jerii не знаех за това ще погледна.Съжалявам че отговарям бавно нямам много свободно време

Редактирано от PhX (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да видя линка :(@Kaspersky - Ти наистина ли съдиш една операционна система по това какъв дял има? Не виждам смисъла в това нещо. Статистиката не прави ОС лоша. По тази логика трябва да сметнем Интернет Експлоръра за най-добрия защото е най-популярен, или Андроид 4.4 КитКат за най-скапаната версия защото след няколко месеца едвам е направила някой процент. Но тях не ги съдиш по това нали? Иначе за старт менюто има няколко програми които ще ти върнат класическото меню и няма да ти покажат никакъв метро интерфейс където и да е, и ще си имаш една по-стабилна ОС без всичките дразнещи неща които не харесваш, защото дори на 7-цата срещах грешки и бъгове а на осмицата все още никакви ядове. Можеш да си решиш проблема и без да хейтиш а статистиките и популярността ако са ти толкова важни и съдиш по тях значи трябва да предполагам че обожаваш Кока-Колата и я пиеш повече от водата защото е най-популярната напитка в света? :) Без лоши чувства

@jerii не знаех за това ще погледна.Съжалявам че отговарям бавно нямам много свободно време

Виж сега, не говорим за популярност, а за това колко се ползва. Това е статитстиката. ;) А популярността е следствие. А с 8-цата не се стигна до там, както и Глистата.

Редактирано от Kaspersky фен (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линкът се отваря, необходима е регистрация..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Landser77
      Здравейте, искам да сваля един pdf фаил от сайт, когато кликна в дясно на прозорчето зарежда и след това ми дава грешка! 
      Моля ако някой може да го свали и да ми го прати това е сайта:
      https://parallelworlds-bg.blogspot.com/2014/01/blog-post_5.html?m=1
      Файла е най-отдолу преди коментара, ще съм адски благодарен ако някой го свали, трябва ми спешно! 
      Благодаря! 
    • от AngryChichko
      Здравейте,
      За първи път ми се случи нещо толкова нелепо като настоящатата яростна битка, която водя за да си върна обратно звука на машината. Всичко започна след като Windows "подобри" аудио драйверите ми довеждайки до тотална загуба на звука; независимо дали ще да е колони или слушалки свързани с преден / заден аудио жак, резултатът е все същия - тишина.  Опитах какво ли не:
      Писах във форумите на Windows  Инсталирах най-новите Realtek драйвери Върнах старата версия на драйверите Рестартирах драйверите от диспечъра на устройства Проверих дали някъде звукът не е mute-нат Махнах подобренията на звука Направих Realtek High Definition Audio по подразбиране в панела "Звук" Активирах Stereo Mix Резултатът е все един и същ. След гореспоменатия troubleshooting, единствено и само ако махна Realtek драйверите имам звук но само от задния аудио жак. Преди всичко си работеше както трябва и сега не знам какво да предприема за да се преборя с този проблем.
      ПП: За да отхвърля всички питанки дали има проблем със слушалките / колоните - тествах на друга машина  и работят идеално. Няколко скрийншота направих за всеки случай. Ако ви интересува какво е дъното, то е ASUS PRIME H270-PRO. Ще съм ви много благодарен за съдействието!

• от iliqn marinovvv
      Проблема с моя Акаунт е следния: Добавях хора в моята Група в Фейсбук, и след около 2 мин. Сесията ви изтече. Изхвърли ме от Фейсбука, след това ми изискваше разпознаване на приятели, направих го. И стигнах до стъпка която ми изискваше. Смяна на парола ок! след това името ми в фейсбук. дава ми 2 имена но аз не съм нито с едното нито с другото. Писах на супорт в фейсбук но уви. от 26.11.2018 съм без Фейсбук и немога да си го възстановя. Моля кажете какво да направя? Ще пробвам да кача и снимки с проблема. Благодаря предварително!!!

• от Klin411
      Здравейте имам рутер TP-LINK Archer C2 AC900. Тази сутрин ми светна лампичката за интернета в оранжево и няма интернет... какво означава като светне в оранжево?

• от Vladislav Valchev
      Някой има ли представа как да намеря USB-то на телевизора!? Поставям флашка в USB порта, но след това не мога да намеря от къде да я пъсна! Някой може ли да помогне!?

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.