Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Телевизора ми не се свързва през HDMI кабел пробвахме 1-во DVB-T TV STAR T-1030 HD не го откри. Телефони пробваме също не ги намира през HDMI. Сега взехме друг декодер, който работи през SCART кабела, но на HDMI не работи. Пробвахме 2 различни чисто нови кабели HDMI и двете букси отзад на ТВ, но няма ефект.

http://elitcom.com/index.php?lang_id=1&prm=products&prod_cat_id=151 новия декодер

post-340047-0-91701100-1389625248_thumb.

Телевизора: http://www.sony.co.uk/product/tv-66-26-lcd/kdl-26p3020

post-340047-0-96493700-1389625521_thumb.

Проблема може да е нещо от телевизора според мен, но пробвахме всички настройки на SONY-то ефекта е нулев.

Дайте някакви идеи какво още да изпробваме. Разбрах, че картината с HDMI кабел доста оборва това което се излъчва през SCART кабел.

Редактирано от shizzaw (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А на телевизора опцията за вход (AV) зададена ли е за съответния такъв за входен сигнал-например ако кабела е на вход HDMI 1 да е избран вход HDMI 1  ?

Гледам телевизора ви има 2 HDMI входа! Трябва да е зададен съответния избор на вход!

Пробвайте на HDMI 1 и съответния избор за вход от AV а също така и на HDMI 2 и....

Струва ми се малко вероятно да не са в изправност и двата входа!

И защо пробвате на DVB-T? Декодера ви е цифров и от опцията  TV трябва да е на DVB-C !

Хм... този телевизор май няма DVB-C тунер,или бъркам ?

Редактирано от skalata_73 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой да гадае какво точно искаш да гледаш? Антена, кабелна или сателит?

На този телевизор не би трябвало да му трябва външен декодер.

1. Ако искаш ефирно (антена) за да излезе картина трябва да поддържа MPEG4. Ако е само MPEG2, ще има само звук с чер екран. Виж си спецификациите, няма аз да ти ги търся я! HD програми засега няма, та няма как и да очакваш по-добра картина.

2. Ако си на кабелна би трябвало да предлагат КАМ модул, който ти декодира програмите, които плащаш. По принцип по кабелните почти всичко е кодирано и не става иначе. Ако им плащаш на кабелната, консултирай се с тях.

3. За сателит същата работа. 

От HDMI кабел можеш да очакваш евентуално нещо повече като качество единствено при HD източник, какъвто досега не споменаваш.  Каквото и устройство да свързваш, трябва да му видиш поне OSD менюто. Пробвайте на друг телевизор, примерно в съседа.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Някой да гадае какво точно искаш да гледаш? Антена, кабелна или сателит?

На този телевизор не би трябвало да му трябва външен декодер.

1. Ако искаш ефирно (антена) за да излезе картина трябва да поддържа MPEG4. Ако е само MPEG2, ще има само звук с чер екран. Виж си спецификациите, няма аз да ти ги търся я! HD програми засега няма, та няма как и да очакваш по-добра картина.

2. Ако си на кабелна би трябвало да предлагат КАМ модул, който ти декодира програмите, които плащаш. По принцип по кабелните почти всичко е кодирано и не става иначе. Ако им плащаш на кабелната, консултирай се с тях.

3. За сателит същата работа. 

От HDMI кабел можеш да очакваш евентуално нещо повече като качество единствено при HD източник, какъвто досега не споменаваш.  Каквото и устройство да свързваш, трябва да му видиш поне OSD менюто. Пробвайте на друг телевизор, примерно в съседа.

Модела е само с MPEG2.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А на телевизора опцията за вход (AV) зададена ли е за съответния такъв за входен сигнал-например ако кабела е на вход HDMI 1 да е избран вход HDMI 1  ?

Гледам телевизора ви има 2 HDMI входа! Трябва да е зададен съответния избор на вход!

Пробвайте на HDMI 1 и съответния избор за вход от AV а също така и на HDMI 2 и....

Струва ми се малко вероятно да не са в изправност и двата входа!

И защо пробвате на DVB-T? Декодера ви е цифров и от опцията  TV трябва да е на DVB-C !

Хм... този телевизор май няма DVB-C тунер,или бъркам ?

Ами случайно докато се ровичкахме в менюто на телевизора открихме проблема. Иначе сигнала ни идва от кабелния оператор и сега от 60 аналогови програми станаха 150 цифрови и вече не сме със скарт кабела, а през HDMI. Имало е скрити настройки, който не сме ги знаели, че съществуват затова не откриваше HDMI. Благодаря на всички за помощта. 

skalata_73 най-много ни помогна.. като идея тъкмо се бяхме отказали, че няма да стане през HDMI. :D

(всмисъл основните настройки бяха AV1, AV2, AV3, AV4, AV5, AV6 и PC сменихме ги на  AV1, SAT, DVD, VIDEO, GAME , PC и имаше и още едно и при избор на SAT се свърза HDMI настройката).

Редактирано от shizzaw (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.