Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравеите. Нов съм във форума и не знам как се търсят теми и прочие 
затова искам да ви попитам нещо.Става въпрос за домашна мрежа от рутера съм пуснал прав кабел към суич проблема е ,че от суича към другия комп скороста ми е 1,1 мб/с. Извинявам се че ви питам по този начин но не разбирам как да търся във форума.
Поздрави и благодаря на всеки отзовал се

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажете точни модели на оборудването, дайте малко повече подробности!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери дали LAN картата на въпросната машина не е сетната на 10 Mbit/s. Отговори и на въпроса на колегата преди мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери дали LAN картата на въпросната машина не е сетната на 10 Mbit/s. Отговори и на въпроса на колегата преди мен.

Много благодаря рутера е тп-линк от наи евтините а суича е едимакс и тои е евтин.интернет кабела от доставчика влиза във рутера от там има прав кабел до суича от суича прав кабел във другия ми комп.извинявайте ако има нещо но съм неграмотен във тази област

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз все пак си оставам със съмнението, че LAN картата е ограничена на 10 Mbit/s. Просто няма причина цялата мрежа да не функционира на Fast Ethernet (100 Mbit/s).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

забравих да спомена че ако изкарам кабела които отива към суича от рутера и го вкарам директно във компа скороста е както трябва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

забравих да спомена че ако изкарам кабела които отива към суича от рутера и го вкарам директно във компа скороста е както трябва

Ето значи къде се корени "проблема". Явно суича те ограничава на 10 Mbit/s. Ако е по-старичък е възможно да не поддържа Fast Ethernet. Ако кажеш точния модел, ще разберем дали е така, иначе нещата се изясниха за мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пробвай друга букса на суича,може пък кабелът от суича нещо да е дефектен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

така изглежда не казвам че е този модел но изглежда по същия начин и е купен преди 3 години http://katun.copy.bg/image/cache/data/39313_lg-500x500.jpg

пробвах ги всичките едно и също много ви благодаря пичове извиняваите че ви занимавам но няма кои да питам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

така изглежда не казвам че е този модел но изглежда по същия начин и е купен преди 3 години http://katun.copy.bg/image/cache/data/39313_lg-500x500.jpg

пробвах ги всичките едно и също много ви благодаря пичове извиняваите че ви занимавам но няма кои да питам

Доколкото различавам от снимката пише Fast Ethernet, така че и това отпада като вариант. Пробвайте да смените порта с друг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

утре мога да ви кажа точните модели на обурудването не мога сеа защото лапето и маика му спят във двете стаи във които са рутера и суича

ок ще пробвам утре пак да ги разменям и ще пиша и благодаря още един път на всички

има ли някакъв шанс рутера да прави мизерии и да регулира както му е кеф скороста 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом сам казваш че с кабел директно към машината си достигаш скоростта, едва ли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом сам казваш че с кабел директно към машината си достигаш скоростта, едва ли.

рутера е тп-линк wr740n  а суича е edimax ES-3208P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

рутера е тп-линк wr740n  а суича е edimax ES-3208P

Това е странно... и суича си поддържа fast ethernet и не би трябвало да се получава така. Ще видим какво ще кажат по-компетентните

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравеите. Нов съм във форума и не знам как се търсят теми и прочие 

затова искам да ви попитам нещо.Става въпрос за домашна мрежа от рутера съм пуснал прав кабел към суич проблема е ,че от суича към другия комп скороста ми е 1,1 мб/с. Извинявам се че ви питам по този начин но не разбирам как да търся във форума.

Поздрави и благодаря на всеки отзовал се

Прав кабел - компютър-суич, суич-суич, рутер-компютър, рутер-суич.

Дотук си е правилно но не си казал коя категория е кабела и закупен оригинално ли е или правен -което ще рече дали ползва 4 жички или всичките си 8 броя  .

Да не говорим че някои интернет доставчици ползват 4 те жички за интернет а другите 4 за телевизията. Това последното е за кабела им преди рутера ти.

Добре е да бъде кабела да бъде cat5e и правилно кримпнат(буксите пправилно свързани).

Редактирано от sten64 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

размени кабелите след рутера да видим как ще е положението,ако пак е същото значи суичът прави мизерии.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кабела е правилно крипнат със 8-те жички е пробвах да разменям портове на рутера и на суича все същото  днес ще ми донесът друг суич да видим ко ще каже мрежата със него. Благодаря на всички отзовали се

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.