Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Имам проблем който ме тревожи около 2 месеца насам и не съм сигорна дали не е от някой хардуерен проблем в самият компютър (от прах малко вероятно да забива почистен е) дори и след преинсталиране на системата на другият ден екрана замръзва в смисъл каквото и да натисна никъква реакция от страна на системата и така около 3 или 4 пъти давам рестарт.Като го пусна няма и минута системата замръзва (никъква реакция от страна на клавиятурата и мишката), вторият път забие някъде след 20 или 40 мин, третият път е рядко явление или четвъртия даже понякога и рестартирането непомага дава Eror disk и Ctrl Alt Del и след този рестарт така няколко пъти докато системата се активира - немисля че е от вирус... незнам или харда е за сменяне :/ да има някъкав бъг...а понякога просто системата неиска да се стартира и дава : 

A disck read error occurred:

Press Ctrl + Alt + Del to restart

даже понякога и това непомага незнам :(

Windows XP Professional SP3

AMD Athlon Processor LE-1600

2.21 ГХц ... 1.87 GB RAM ушким беше 2 ram ;d както и да е други неща ако има не знам и 320 хардиска макар че ми показва само 298 от пълния капацитет...възможнолие това да се дължи на хардоерен проблем ? Помагайте компютърджиите,програмистите ехо неспете и начетените чичковци :P корабът потъва :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес имаше една подобна тема, ако и вие не спяхте щяхте да ползвате търсачката. Та вземете си направете един бекъп на данните, че твърдия диск е съмнително колко ще издържи. Ако не разбирате - сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам проблем който ме тревожи около 2 месеца насам и не съм сигорна дали не е от някой хардуерен проблем в самият компютър (от прах малко вероятно да забива почистен е) дори и след преинсталиране на системата на другият ден екрана замръзва в смисъл каквото и да натисна никъква реакция от страна на системата и така около 3 или 4 пъти давам рестарт.Като го пусна няма и минута системата замръзва (никъква реакция от страна на клавиятурата и мишката), вторият път забие някъде след 20 или 40 мин, третият път е рядко явление или четвъртия даже понякога и рестартирането непомага дава Eror disk и Ctrl Alt Del и след този рестарт така няколко пъти докато системата се активира - немисля че е от вирус... незнам или харда е за сменяне :/ да има някъкав бъг...а понякога просто системата неиска да се стартира и дава : 

A disck read error occurred:

Press Ctrl + Alt + Del to restart

даже понякога и това непомага незнам :(

Windows XP Professional SP3

AMD Athlon Processor LE-1600

2.21 ГХц ... 1.87 GB RAM ушким беше 2 ram ;d както и да е други неща ако има не знам и 320 хардиска макар че ми показва само 298 от пълния капацитет...възможнолие това да се дължи на хардоерен проблем ? Помагайте компютърджиите,програмистите ехо неспете и начетените чичковци :P корабът потъване :P

не съм специалист по компютрите, но мисля че е от някой driver според мен е тека :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако успеете да го излъжете и се закрепи за по-дълго. Направете един скрийншот или доклад от програмата еверест или аида на температурите.  Ако можете пуснете тест на хард диска с някоя прогрма или направо от програмата еверест / тест за стабилност и отметка на диска ви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странното е че като по загрее малко време спира да бъгва ще пробвам с HDtune да провери за bad сектори и ще ви постна снимки... сега съм извън града и утре ще се прибера и ще направя тест с програмата.Ти май за тази тема говореше Техманиак

http://www.kaldata.com/forums/topic/221903-error-reading-disk-occured-press-ctrlaltdel-to-restart/

много ми е странен и един случай преди доства време понеже бъгна и неискаше да се вкючи му бях бясна и го ритнах ниско доло "лекичко" незнам как оцеля и о чудо изведнъж след рестарта тръгна дали пък нещо не е от хард диска добре утре ще ви пиша че сега нямам много време :)

Редактирано от DeadSpace3 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един вариантите за установяване на проблема е свързване на друг диск( може и преносим) , от който да се бут-не системата и да се направи детайлна проверка на основния диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направете си LiveCD на линукс или виндовс и заредете от него. Поразцъкайте компа и кажете дали пак забива. Може да изтеглите и hirenbootcd - има го в калдата секция софтуер и да тествате с програмките вътре (заредете mini windows xp,че да ви е познато).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Направими странно впечатление че докато сканирах с HDtunePRO за ерор на диска всеки път когато стигне малко след средата се чува 2 3 пукания вътре в компютърът там къдети се намира харда и екрана замръзне както и всичко останало.Сигорна съм че 99% има някакъв проблем с самия хард 3 пъти опитах и трите пъти заби безнадежден случай...

ето screen от hdtune : post-329195-0-66216200-1389982249_thumb.
Редактирано от DeadSpace3 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.