Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, колеги. Имам проблем с безжичния интернет или с програмата за него, немога да определя точно, кое от двете е. Накратко, преди като бях с уиндоус хр имах въпросната програма на диск към безжичната ми карта за настолното пс. Инсталирах хардуера, след това драйвърите със софтуера, който ми бе предоставен в диска. Нямах проблем кънектвах се към мрежата с къщи чрез този софтуер. Наложи ми се преинсталация, пак преинсталирах с хр и оттогава неиска да се кънектне чрез програмата само чрез Windows Wireless Configuration Zero или нещо подобно му беше името, демек чрез софтуера на уиндоус-а за намиране на мрежи. След това си инсталирах Уиндоус 7 - отново същата работа. Инсталирам драйвърите от официалния сайт на Нетгиър за уиндоус 7 и отново немога да се кънектна чрез софтуера, а и сега и интернета ми е доста по-слаб от преди, когато се кънектвах с нея.Преди нетчето ми беше на 4-5 чертички, а сега е на 1-2. Рутера е на 1-вия етаж, аз съм на втория. Искам да подчертая, че преди нямах проблем, а сега немога и немога да се кънектна с софтуера на картата, за да имам по-добър нет. Картата е Netgear Wg311v3. Дано не съм объркал раздела, ще се извиня, ако трябва модератор да я премести.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата ти е доста старичка като гледам, и поддържа само G стандарта, който е отживелица. Решението ти с обхвата и скоростта е да смениш безжичния адаптер с такъв поддържащ N стандарт, или да си пуснеш пач кабел от маршрутизатора. Относно драйверите, пробвай с тези.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай само драйверите без допълнителния софтуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи инсталирал съм и само драйвърите. Сега върнах дифоулт настройките на адаптера и се качиха на 3 чертички. Интересното е, че се свързвам с програмата на уиндоус-а, а с софтуера на Нетгиъра немога...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А маршрутизатора ти какъв модел е ? На какво излъчване е - b/g/n или mixed ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А маршрутизатора ти какъв модел е ? На какво излъчване е - b/g/n или mixed ?

Маршрутизатора е на Виваком от тези новите белите... Немога да ти кажа на какво излъчване е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Маршрутизатора е на Виваком от тези новите белите... Немога да ти кажа на какво излъчване е.

Предполагам че е или на N или на mixed излъчване. Ако имаш желанието се логни в адреса му, и смени излъчването на G, но имай предвид че няма да може да се връзват устройства с по-новия N стандарт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това дали ще ми свърши работа?Вие бихте ли ми предложили нещо добро и не много скъпо примерно в диапазона на 30-40лв. Не ми се дават много парзи за щайгата ми, която е от времето на ХиМлер...

Предполагам че е или на N или на mixed излъчване. Ако имаш желанието се логни в адреса му, и смени излъчването на G, но имай предвид че няма да може да се връзват устройства с по-новия N стандарт.

Немога да се логна в него, защото не му знам нито Акаунта нито паролата....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това дали ще ми свърши работа?Вие бихте ли ми предложили нещо добро и не много скъпо примерно в диапазона на 30-40лв. Не ми се дават много парзи за щайгата ми, която е от времето на ХиМлер...

Да. :)

Немога да се логна в него, защото не му знам нито Акаунта нито паролата....

Остави, недей пипа че да не объркаш нещо. Купувай си горния адаптер, и не се мъчи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да. :)

Остави, недей пипа че да не объркаш нещо. Купувай си горния адаптер, и не се мъчи.

Би ли ми казал как да се логна? Да сменя поне стандарта, че си тегля филми по часове...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би ли ми казал как да се логна? Да сменя поне стандарта, че си тегля филми по часове...

Ако ми кажеш модела, ще ти намеря стандартното потребителско име и парола.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ми кажеш модела, ще ти намеря стандартното потребителско име и парола.

Huawei: HG530ITEM:53031384SN:21530313848K34000913

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Huawei: HG530

ITEM:53031384

SN:21530313848K34000913

потр. име: root

парола: warmWLspot

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси братле, стана. Само, че сега къде да цъкам да го сменя стандарта? Публикувано изображение

Редактирано от С. Кондуров (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не тук недей пипа, сакън !  :D

Цъкни на Wireless таба, и там потърси въпросната опция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не тук недей пипа, сакън !  :D

Цъкни на Wireless таба, и там потърси въпросната опция.

Да го направя ли b+g+n?

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да го направя ли b+g+n?

Първо пробвай само на G и наблюдавай дали има подобрение. Ако няма пробвай на mixed - в случая b+g+n.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо пробвай само на G и наблюдавай дали има подобрение. Ако няма пробвай на mixed - в случая b+g+n.

Отново са си 3 черти... Ще пробвам и с микса.Само, че проблема сега е, че немога да вляза в страницата....

С микса се вдигна почти на макс. Много ти благодаря техманиак!

Редактирано от С. Кондуров (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
С микса се вдигна почти на макс. Много ти благодаря техманиак!

За нищо, въпрос на експериментиране. :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това дали ще ми свърши работа?

Ще свърши разбира се.Най добър сигнал и скорост имат адаптерите,които са настроени да работят на N стандарта.Този го има!Скоростта,която ще имаш,в сравнение с твоя,ще е значително по висока.

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще свърши разбира се.Най добър сигнал и скорост имат адаптерите,които са настроени да работят на N стандарта.Този го има!

Благодаря ти колега, но засега ще се въздържа от харченето на излишни средства. С помоща на колегата ни техманиак оправих нещата, сега сигнала е супер, когато настроих маршрутизатора да излъчва на микс.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...оправих нещата, сега сигнала е супер, когато настроих маршрутизатора да излъчва на микс.

А знаеш ли,че от настройките на мрежовата карта,също може да се промени нещо!Аз лично съм имал случай от там да вдигна скоростта двойно повече!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А знаеш ли,че от настройките на мрежовата карта,също може да се промени нещо!Аз лично съм имал случай от там да вдигна скоростта двойно повече!

Несъм запознат, ако може да ми обясниш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак се прецака.... Беше добре няколко часа, но пак започна да ми пада.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.