Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! От известно време следя форума. Та направих голяма продажба и мога да си позволя нова конфигурация.

Ще се използва главно за игри и трябва да издържи поне 6-7 години, като направя малка добавка като започне да се задъхва. Овърклок ще се прави на видео и процесор. Бюджета е не повече от 2300 лева. Ето на какво съм се спрял:

PALIT GTX780 JETSTREAM 3G GD52X4G DDR3 1600 A-DATAMSI Z87-G45 GAMING LGA1150Thermaltake Commander MS-I Snow USB3.0 VN40006W2NCorsair Cooling Hydro Series H80iI5-4670K /3.4G/6MB/BOX/LGA11501TB Seagate SV35.5 ST1000VX000 7200 64MB SATA 3Обща стойност - 2 128.65 лв. с ДДС

плюс   COOLER MASTER GX 750W, Active PFC  

цена 162,69 лв. с крайна цена 2291.34 лв.

От стария компютър ще се ползва единствено записвачката. Мисълта ми е като се задъха да му добавя още една GTX 780 , за да стане SLI и евентуално SSD и процесор. Първоначално мислех да вземам Intel Core I7 4770K, но четох, че почти няма разлика в игрите, но в цената - 200лв. Избрал съм по-хубаво дъно, за да може да се справи с някой от бъдещите Интел процесори. За охлаждането на процесора, захранването и кутията се доверявам на вас, ако не съм избрал хубави. Монитора ми (1440x900) ще го ползвам временно, докато останат излишни пари за нов.

До колко мога да клокна процесора с това охлаждане и дъно? Дали ще извади 4.5 GHz?

Благодаря предварително за помощта. :)

Редактирано от mega_ma7ter (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наблъскал си всичко както ти падне, хич не ми хареса. Процесора заслужава да е поне I7 в този бюджет, несъмнено.

ASROCK Z87 EXTREME4 LGA1150
I7-4770K /3.5G/8MB/BOX/LGA1150
2X4G DDR3 1600 A-DATA
1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA
Samsung 120GB SSD 840 EVO SATA 6Gb/s
EVGA GTX770 2GB SC ACX 02G-P4-2774-KR
Thermaltake Commander MS-I Snow USB3.0 VN40006W2N

Обща стойност - 2 160.75 лв. с ДДС

+ COOLER MASTER GX 750W, Active PFC  

Общо: около 2320 лв.

Единствено на мястото на охладителя съм поставил SSD, което е преимущество в този бюджет.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наблъскал си всичко както ти падне, хич не ми хареса. Процесора заслужава да е поне I7 в този бюджет, несъмнено.

ASROCK Z87 EXTREME4 LGA1150I7-4770K /3.5G/8MB/BOX/LGA11502X4G DDR3 1600 A-DATA1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATASamsung 120GB SSD 840 EVO SATA 6Gb/sEVGA GTX770 2GB SC ACX 02G-P4-2774-KRThermaltake Commander MS-I Snow USB3.0 VN40006W2NОбща стойност - 2 160.75 лв. с ДДС

+ COOLER MASTER GX 750W, Active PFC  

Общо: около 2320 лв.

Единствено на мястото на охладителя съм поставил SSD, което е преимущество в този бюджет.

Ако смяташ, че I7 ще е по-добре за следващите години, добре. Дъното ще издържи ли някой от новите процесори след 2-3 години (клокнат)? Това ССД не ми е необходимо сега. Предпочитам по-мощна видео карта и охладител, защото ще се клоква веднага. Забравих да спомена, че имам външна WLAN карта. Нали няма да има проблем със слотовете?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам смисъл от I5 ако няма да се ъпгрейдва скоро, или пък никога въобще. SSD сложих защото ще ти даде перформънс, а пък охладителя няма да го стори. Едва ли ще имаш скоро нужда от клок с тези части. Не и в поне близките 2-3 години. Сам си преценяваш все пак. :)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само една вметка. Доколкото четох за новите Интелски процесори ще трябват нови чипсети и макар сокета да е същият, дъната ще трябва да се сменят отново. Т.е. може и да не можеш да сложиш какъвто и да е по-нов процесор на сегашните дъна 1150.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом ще търсиш клок на 4,5Ghz по-добре се ориентирай към 3770К. Разликата с 4770К е 5-10% при сток честоти в полза на Haswell, но при клок на 4,5Ghz са абсолютно равни +-1-2%, но с тази разлика, че 3770К е по-икономичен и по-хладен. За ъпдейт на проца забрави. Почти сигурно следващото поколение на Интел ще изисква и нови дънна. Щом искаш и SLI сега се ориентирай към GTX 770. За този бюджет това е моето предложение:I7-3770K /3.5G/8M/BOX/LGA1155MSI Z77A-G45 GAMING LGA1155CORSAIR 2x4GB Vengeance Blue LP DDR3 1600Mhz 1.5VSamsung 120GB SSD 840 EVO SATA 6Gb/s1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEXPALIT GTX770 2G OC DDR5FD DEFINE R4 BLACKPSU FORTRON AURUM S 700Noctua NH-U14S CPU CoolerОбща стойност - 2 336.64 лв. с ДДС http://nikem-bg.net/cart/45991p1r1063p1r1136p1r1157p1r1002735p1r50104p1r46459p1r50174p1r1164p1rf.html

С това дъно спокойно си слагаш след време още една 770, а за клок може и да прескочиш 4,5Ghz с охладителя на Noctua(ето ти ревю на колега от форума http://www.kaldata.com/forums/topic/217428-%D1%80%D0%B5%D0%B2%D1%8E-%D0%BD%D0%B0-noctua-nh-u14s-review/). SSD-то си е голямо предимство. Кутията е повече от добра има всякакви възможности, захранване със златен сертификат и 5год. гаранция и с нужната мощност за SLI на 770 + 3770К клокнат на 4,5Ghz. Охладителят е един от най-добрите като е абсолютно съпоставим с водното H80i.

ПС: Сега гледам, че нещо се противиш за SSD. За парите от SSD-то взимаш RAM кит 2х8GB и карта 770 клокната на EVGA/MSI/Gigabyte!

Редактирано от Jotto_del (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ти трябва клок, този процесор ще е актуален дълго време.
Видео картата е с добро охлаждане и супер производителна.
Може да добавиш охладител ако искаш по-добри температури и тишина, но за момента и боксовия ще върши добра работа.
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи да разбирам, че трябва да взема I7 и чак когато много се задъха да вземам ново дъно и процесор.... И някакъв проблем ли имат 780 или просто не влиза в бюджета? И не се противя за SSD, но прсто не ми е супер необходимо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

780 е много добра, но r9 290x е по-производителна дори от gtx Titan. За този бюджет е срамота да не се спретне конфигурация с i7 който няма да се задъхва скоро време, може даже да се сглоби и нещо с 2011 сокет, но трябва да се вземе по евтина карта, примерно palit gtx770 която хич не е зле на този етап. SSD то си е екстра, която може и да се пренебрегне ако игрите са ти главната цел.

Редактирано от ganio (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ти трябва клок, този процесор ще е актуален дълго време.
Видео картата е с добро охлаждане и супер производителна.
Може да добавиш охладител ако искаш по-добри температури и тишина, но за момента и боксовия ще върши добра работа.

Да те питам ти някога имал ли си досег с процесор с "К", че така да му казваш, че не му е нужен клок??? Ако не си забелязал автора иска да има възможност за клок и тази машина ще се ползва 6-7години, а когато имаш отключен процесор лесно може да му вдигнеш пройзводителността с поне 15-20%. Добре си събрал нещата, ама за този бюджет да режиш дъното така :(  Можеше поне едно пълноразмерно да сложиш, да не говорим, че исканото от автора SLI с това дъно няма да има много смисъл.

ПС: "ganio" Забелязва се, че напоследък си седнал да почетеш и поне сега ги комбинираш нещата добре с малки изключения. Един съвет не се пъни навсякъде да слагаш възможно най-силната карта за сметка на дъно, процесор или друга част.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да те питам ти някога имал ли си досег с процесор с "К", че така да му казваш, че не му е нужен клок??? Ако не си забелязал автора иска да има възможност за клок и тази машина ще се ползва 6-7години, а когато имаш отключен процесор лесно може да му вдигнеш пройзводителността с поне 15-20%. Добре си събрал нещата, ама за този бюджет да режиш дъното така :(  Можеше поне едно пълноразмерно да сложиш, да не говорим, че исканото от автора SLI с това дъно няма да има много смисъл.

ПС: "ganio" Забелязва се, че напоследък си седнал да почетеш и поне сега ги комбинираш нещата добре с малки изключения. Един съвет не се пъни навсякъде да слагаш възможно най-силната карта за сметка на дъно, процесор или друга част.

Това му предлагам аз, такива са моите виждания.

С предложението си отхвърлям клока и кросфаера-а.

Когато има градивна критика се уча разбира се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не че не може да се сглоби с i7, не че бюджета не го позволява, просто е безсмислено, когато конфигурацията е за игри, както в случая. При тях разликата е минимална, в размер на няколко процента и цената от 200 лв. нагоре е напълно неоправдана. Има си приложения, където i7 е безценен и си струва, но случаят не е такъв, при положение, че системата е за игри. Има други направления, в пъти по-смислени, където могат да се пренасочат тези 200 лв:

Публикувано изображение

За мен това е оптималното, надявам се 50 лв. на 2300 да не са проблем, но си заслужава. Има вариант да се сложи SSD, но ще трябва да се реже от нещо друго, а в този си вид трудно има още какво да се желае от системата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не че не може да се сглоби с i7, не че бюджета не го позволява, просто е безсмислено, когато конфигурацията е за игри, както в случая. При тях разликата е минимална, в размер на няколко процента и цената от 200 лв. нагоре е напълно неоправдана. Има си приложения, където i7 е безценен и си струва, но случаят не е такъв, при положение, че системата е за игри. Има други направления, в пъти по-смислени, където могат да се пренасочат тези 200 лв:

Публикувано изображение

За мен това е оптималното, надявам се 50 лв. на 2300 да не са проблем, но си заслужава. Има вариант да се сложи SSD, но ще трябва да се реже от нещо друго, а в този си вид трудно има още какво да се желае от системата.

И майсторите грешат понякога, така че бъдете по-колегиални:

дъно с LGA 1155 и CPU с 1150 - несъвместими.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е, който бачка и пише във форума едновременно :(  Извинявам се

Публикувано изображение

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Варианти има много, та ето на какво се спрях засега:

MSI Z77A-G45 GAMING LGA1155
I7-3770K /3.5G/8M/BOX/LGA1155
2X4G DDR3 1600 A-DATA
Noctua NH-U14S CPU Cooler
Thermaltake Commander MS-I Snow USB3.0 VN40006W2N
SAPPHIRE TRI-X R9 290X 4GB GDDR5 OC (UEFI) BF4
1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX

Обща стойност - 2 438.63 лв. с ДДС

+  COOLER MASTER GX 750W, Active PFC

169.69 лв.

С обща стойност:  2608.32 лв.

Доста над бюджета, но мисля че си заслужава. Според мен I7 е по-добрия вариант щом няма да се сменя доста време. Избрах 290x, заради наистина по-голямата производителност и след време ще добавя още една за CrossFire. Захранването мисля, че ще е достатъчно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добави още един 120 мм вентилатор на кутията. Охладителя и картата като гледам ще се съберат та май само това ще да е.Захранването е на границата което лично мен би ме притеснило. Все пак взимаш нещо с идеята за клок а утре може да решиш да "копаш".Иначе за нормално ползване не би трябвало да има проблеми.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре се ориентирай към Haswell. И смени тая кутия!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре се ориентирай към Haswell. И смени тая кутия!

Хм. Тук ако кажеш ЗАЩО? Ако е с проц без К съм съгласен, но тук нещата са по-различни! ;)

ПС: Погледни това http://www.ocaholic.ch/modules/smartsection/item.php?itemid=1076

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм. Тук ако кажеш ЗАЩО? Ако е с проц без К съм съгласен, но тук нещата са по-различни! ;)

Ах, как си знаех, че ще мe изрецитираш! ;) Haswell процесорите са по-производителни преди и след клок за малко пара отгоре. Само не почвай да ми обясняваш обратното! :)

Редактирано от Нико_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ах, как си знаех, че ще мe изрецитираш! ;) Haswell процесорите са по-производителни преди и след клок за малко пара отгоре. Само не почвай да ми обясняваш обратното! :)

Ах, просто е добре да се обосновеш, защото така с една дума вземи това, онова е малко :( . Преди клок съм написал, че са 5-10% отгоре, но след клок нещата са 95% еднакви с тази разлика, че Ivy-то е по-хладен и по-икономичен от Haswell. Във всички тестове резултата е един и същ. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не искам да спорим, защото знам, че не мога да те оборя понеже притежаваш Ivy процесор и сега ще го предлагаш под път и над път. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не искам да спорим, защото знам, че не мога да те оборя понеже притежаваш Ivy процесор и сега ще го предлагаш под път и над път. 

Хахаха. За първи път предлагам Ivy поради простата причина, че се търси добър клок, а там има други по-важни неща от пройзводителност. :)  След като почти сигурно следващото поколение на Интел ще изисква нови дънна/чипсети е все тая дали ще е Haswell или Ivy. Няма да спорим просто разликата между двато процесора при клок е нищожна, но както казах там се гледат други показатели за да е стабилна системата.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно предложение от мен с включен монитор!

ASROCK Fatal1ty B85 Killer, B85, DDR III 1600/1333/1066, VGA, DVI, HDMI, LGA1150

INTEL CORE i5-4670K, 3.80GHz, 6MB, BOX, LGA1150

Thermalright CPU Cooler True Spirit 120 M BW

GEIL 2X4GB DDR III 1866 EVO POTENZA CL10

TOSHIBA 1000GB 7200rpm 32MB SATA III

PALIT GTX770 2G OC DDR5

FORTRON RAIDER 550 SILVER, 550W

Corsair Carbide 200R Case Midi Tower, Black 

AOC 23" I2369VM, 20 000 000:1, 250 cd/m2, HDMI, DP, IPS Panel, Silver

Общо 1910лв. , като кутията е от plesio , но за нея доставката е безплатна и няма да натоварва допълнително бюджета. Картата е избрана от никем зареди изгодната цена!

С тази конфигурация ще играеш доста дълго време игри на високи детайли при ФулХд и според мен е пълна глупост да набиваш още 400лв.+ и то за конфигурация без монитор ,а с монитора сумата ще нарасне още доста.

С това дъно имаш опция за Non-Z overclock ,където ще може да завишиш турбо честота на процесора , ако решиш че ти трябва производителност!

Дъното изглежда доста добре за цената на която се предлага, тук може да прочетеш повече подробности - доста екстри и  висок клас вградено аудио!

Монитора е с AH-IPS панел, матов  екран и сравнително нисък инпут лаг!

Охладителя е съобразен с високите памети и няма да имаш проблем при инсталацията!

За останалите части няма да влизам в подробности, достатъчно има писано за тях!

Редактирано от playalistic (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добро нещо за клок и SLI от това трудно ще намериш:

Крайна цена 2 656,30 лв.

Макар и с остарял процесор тази конфигурация ще издържи доста във времето! Само ти се чудя защо оставаш със стария монитор! Видеокартата мисля си заслужава. Останалите компоненти също са на много високо ниво.

Поздрави!
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=m6VcBdA-hn4
Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.