Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
vdespodov

Съвети и мнения за следната конфигурация...3150лв /приключена тема/

Препоръчан отговор

Здравейте!
От известно време чета във форума вече създадените теми и мненията към тях, понаваксах последните новости и т.н.

До сега винаги съм сглобявал компютрите си, като БЮДЖЕТА не е бил водещ, а добрия/перфектен синхрон между компонентите.Всички знаем, че такива машини изкарват много над очакваното : ) Все пак за да има цифра около 2500.Отида ли над 3000+ бих се напънал и взел iMac 27...толкова с предисторията.

Монитора който използвам е старичък  http://reviews.cnet.com/lcd-monitors/samsung-syncmaster-226bw/4507-3174_7-32327967.html, засега остава той, ще го сменя към средата на годината с нещо актуално от високия клас.Ще се използва за стандартни-леки неща, но имам навика когато видя някоя нова и тежичка игра с красиви картинки да се забавлявам някой друг час.Другия момент е, че ми се е налагало да отварям и тежки програми...с две думи не ми се правят компромиси и искам да мога подкарвам ако не всичко то 90%+ от масовите неща  : )))

От стария комп. няма да ползвам нищо.Досега никога не съм клоквал и прочие, но този път искам да имам тази възможност.
Конфигурацията която съм сглобил, показва какви искам да са параметрите г/д, като се надявам ВИЕ да ме поправите, да добавите или да дадете еквиваленти на по-добри цени или пък нещо съвсем различно в този диапазон на кпд : )) 
edit : Единствено държа процесора да е  Intel и не съм фен на AMD, но ако ме убедите няма да се дърпам : ))

ASUS Z87-PRO, Z87, DDR III 3000(O.C)/1600/1333, DVI, DP, HDMI, SATA III, RAID, USB 3.0, WiFi, GLAN, LGA1150

Крайна цена 2 765,38 лв.

Благодаря предварително, покупката ще се състои до края на месеца.

Редактирано от vdespodov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се използва за стандартни-леки неща, но имам навика когато видя някоя нова и тежичка игра с красиви картинки да се забавлявам някой друг час.Другия момент е, че ми се е налагало да отварям и тежки програми...с две думи не ми се правят компромиси и искам да мога подкарвам ако не всичко то 90%+ от масовите неща

Това е ключовият момент, всичко останало е просто колкото да запълним бюджета и за останалите цели и 1500-1600 лв. ще са достатъчни. Без особени компромиси. Въпросът е какви са тези тежки програми, колко интензивно ще се работи с тях, или да се разбира, че машината ще е за обща домашна употреба ? Струва ми се, че има значение, щом споменаваш Mac..

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм , опасявах се, че ще изникне подобен въпрос и той е много обективен и намясто.Програмите иначе са Photoshop,Sony Vegas налагало се е и аутокат,
все пак не е редовно и може би "обща домашна употреба" обобщава нещата.Разностранни са ми интересите, постоянно излизат нови и знам ,че както днес си цъкам трейд-платформите за пентиум 3ка, така утре ще ми трябва нещо за i7ца и някое хай-клас видео....заради това искам да е г/д в този клас който аматьорски съм "сглобил".Ако може да се съберем около 2К още по-добре : ))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такъв случай и при положение, че бюджета го позволява, i7 е логичен избор, имай предвид обаче ако се спреш на LGA 2011, че може да се окажеш ситуация, в която Ivy Bridge-Е процесор няма да запали на X79 дъно, затова вземи ASUS дъно, имат пуснат ъпдейт на BIOS, който може да се направи с флашка, иначе трябва да се ъпдейтне с инсталиран Sandy Bridge-Е процесор инсталиран.

Горе-долу си се ориентирал добре, имай предвид, че на процесора ще му трябва афтърмаркет охладител за клок, някоя Noctua ако си харесаш. Не ти препоръчвам Palit за видеото, има страхотни предложения на Gigabyte или ASUS ако не ти дойдат прекалено скъпо. Захранването е желязно, диска е добър, кутията не че е лоша, но за такъв бюджет бих ти препоръчал нещо от класа на CM 690 III. И за SSD - Samsung 840 Evo/Pro.

Редактирано от The_Reaver (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&product_id=6332">ASUS Z87-PRO, Z87, DDR III 3000(O.C)/1600/1333, DVI, DP, HDMI, SATA III, RAID, USB 3.0, WiFi, GLAN, LGA1150</a>   360,01 лв.

http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&product_id=6341">INTEL CORE i7-4770K, 3.90GHz, 8MB, BOX, LGA1150</a>   605,52 лв.

http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&product_id=6378">COOLER MASTER V700 Vanguard, 700W</a>   215,06 лв.

http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&product_id=468">WD 2000GB 64MB SATA III Black</a>   259,96 лв.

http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&product_id=7089">CORSAIR 2 x 4GB DDR III 1866 Dominator Platinum, CMD8GX3M2A1866C9</a>   243,43 лв

http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&product_id=6701">SAMSUNG 120GB 2.5" Solid State Drive 840 Evo /SSD/, SATA</a>   188,16 лв.

http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&product_id=6215">NOCTUA CPU Cooler NH-U14S</a>   133,44 лв.

http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&product_id=7411">COOLER MASTER CM-690 III Black, USB 3.0, w/o PSU</a>   162,52 лв.

http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&product_id=7206">GIGABYTE 3072M GTX780 N780OC-3GD DDR5 PCI-E 3.0</a>   909,15 лв.

Крайна цена 3 077,24 лв.

Благодаря,
Tака как изглежда, ще покрие ли синхрона който търся ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Откъм синхрон и баланс е чудесно, щом бюджета го позволява, общо взето без компромиси. Специално за мен, дъното има висока цена заради разни премиум екстри, които аз не бих ползвал и ми се струва излишно да се плаща за тях, но щом те устройва, е чудесно. Паметта ще работи на 1600 MHz, имай го предвид. И е възможно да загубиш най-близкия до охладителя слот:

Публикувано изображение

Зависи от дъното:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Съгласих се за дъното и ако се откажа от клока, този вариант ще бъде ли както горния в добър баланс, а и смених рам-а щом няма да работи на повече от 1600 с долния.Как изглеждат така нещата?Цената също падна.
 COOLER MASTER V700 Vanguard, 700W 

Крайна цена 2 787,70 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Крайна цена 2 571,72 лв.
Изрязах от кутия,захранване,охладител за 140 лв и хард (като бързина,размера е същия) и сложих още 8 гб рам и по-голямо ССД,
Редактирано от mrazqmakaroni (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ти трябва подобен чудовищен охладител щом си се отказал от клока. В случай че все пак искаш нещо по-добро от фабричното и с възможност за монтаж на всякаква рам - въздух / водно.Захранването също може да се смени. Ако ще гониш качество за тези пари се взима платиненото FD а ако търсим евтино бронза.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 3к+ лева можеш да си вземеш компютър сега - на който "масовите" неща няма да се опъват, и след още 2 годинки да го смениш с нов...

Все пак темата е за 2500, та по темата:

GB N780OC-3GD GTX780 3G 1 922.59 лв. 922.59 лв. I7-4771 /3.5G/8MB/BOX/LGA1150 1 550.00 лв. 550.00 лв. FD DEFINE R4 BLACK 1 161.66 лв. 161.66 лв. PSU FD 600W NEWTON R3 1 213.66 лв. 213.66 лв. 2T SG SATA 6G/7200 64M 3Y WARR 1 157.35 лв. 157.35 лв. GB H87-HD3 /1150 1 164.80 лв. 164.80 лв. Samsung 120GB SSD 840 EVO SATA 6Gb/s 1 189.66 лв. 189.66 лв. 2X4G DDR3 1600G ADATA XPG CL9 1 136.65 лв. 136.65 лв. Междинна стойност: 2 496.37 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 49.89 лв. Обща стойност: 2 446.48 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, благодаря за предложенията, но LGA2011 отпада със сигурност : ))

Относно cpu-то решил съм да бъде INTEL CORE i7-4771, 3.50GHz, 8MB, BOX, LGA1150

Видето също ще бъде GIGABYTE 3072M GTX780 N780OC-3GD DDR5 PCI-E 3.0 или много близък еквивалент (GB- ASUS)

Относно захранването,няма да направя компромис,защото винаги в пц-тата ми е било слабото място и съм се ядосвал излишно.

Спрял съм се на COOLER MASTER V700 Vanguard, 700W, дори може и по-добро, но трябва да покрива всичко дори в излишък, като незнам дали е важно, но ще взема и UPS, моля за съвет какъв да бъде за да го покрие/изравнява и т.н.Спрял съм се на това засега   FORTRON EP1500 UPS.

Рам-а ще бъде нещо от изброените от колегите, може да конкретизира някой коя от марките е най-добра за да избера от нея, предпочитам вариант 16(8+8).

Кутията, COOLER MASTER CM-690 III Black, USB 3.0, w/o PSU, или подобна, като не търся красота, а потока на въздуха да е правилен и да бъде подредено в нея.

Дъното Тук въпроса ми към ВАС е следния, H87 до колкото съм разбрал са дъната които не подлежат на клок(съответно и процесори без " К"), НО ако взема по-висок клас "Z" това означава ли, че са по надеждни?Също така мога ли да сложа на "Z" процесора които съм избрал?Бих дал повече пари, но предпочитам да има вграден wi-fi модул.

Четох, че следващите поколения щели да бъдат с изцяло друк сокет и т.н. Не съм от феновете на ъпгрейдите, заради това търся синхрона които споменах с цел дълготрайно ползване.

Харда нямам нужда повече от 2TB, а SSD ще има задължително тъй като и в момента пиша от едно Mac Air-че и ми е ясно какви са му предимствата.

Това са въпросителните.

edit: Махам от заглавието на темата (2500лв) тъй като е ясно, че ще бъде повече за да се получи това което искам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, благодаря за предложенията, но LGA2011 отпада със сигурност : ))

Какви са ти притесненията,от ценова гледна точка ли го отхвърляш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви са ти притесненията,от ценова гледна точка ли го отхвърляш?

Няма как да отговоря адекватно на въпроса, решението е на базата на това което съм чел от десетките теми във форума от хората които съм забелязал, че им се приемат мненията и от това както те предлагат за този клас конфигураций.Ако може да ми разясниш защо би било по-добре или линк към някоя тема по този въпрос може "сигурното" да бъде променено.Това което съм чел, е че 1150 е по-нов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Ето нещо и от мен:

FRACTAL DESIGN Define R4 Black Pearl Window, w/o PSU 
 COOLER MASTER V700 Vanguard, 700W 
 GIGABYTE H87-D3H, H87, DDR III 1600/1333, DVI, HDMI, SATA III, RAID, USB 3.0, GLAN. LGA1150 
 INTEL CORE i7-4771, 3.50GHz, 8MB, BOX, LGA1150 
 WD 2000GB 64MB SATA III Black 
 CORSAIR 128GB 2.5" Solid State Disk SSD, Neutron, SATA III, 7mm 
 GEIL 2X8GB DDR III 1600 EVO VELOCE CL9 
 GIGABYTE 3072M GTX780Ti N78TOC-3GD DDR5 PCI-E 3.0 
 ASUS PCE-N13 802.11 b/g/n Wireless PCI-Express Adapter 
 LG DVD-RW GH24NSB0 DVD RW SATA BLACK 
 Thermalright CPU Cooler True Spirit 120 M BW 

Крайна цена 3 220,99 лв.

С тази конфигурация няма да имате никакви проблеми с игри и приложения! Процесора е ясен, дъното е много добро и не ви е нужно повече от това, видеокартата е най-бързата едночипова на пазара до този момент, HDD и SSD не подлежат на коментар(перфектни), кутията е с изчистена визия, шумоизолирана и с добър въздушен поток. захранване със златен сертификат и възможност да понесе още много товар. Охладителя е достатъчно добър и тих и затова фигурира тук. Сложил съм Wi-fi адаптер - предполагам имате маршрутизатор! Аз бих взел и една допълнителна звукова карта като тази ASUS-XONAR-PHOEBUS-SOL, но тук вече вие си преценявате дали ви е нужна!

Поздрави!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да отговоря адекватно на въпроса, решението е на базата на това което съм чел от десетките теми във форума от хората които съм забелязал, че им се приемат мненията и от това както те предлагат за този клас конфигураций.Ако може да ми разясниш защо би било по-добре или линк към някоя тема по този въпрос може "сигурното" да бъде променено.Това което съм чел, е че 1150 е по-нов.

Ivb-e са ново поколение процесори, излязаха в края на 2013 използващи малко по-стар чипсет x79, предлагам ти го защото искаш да работиш на тежки програми и игри. Тези процесори имат по голяма кеш памет, поддържат бърза памет 1866Мхз и са много производителни и стабилни във видео обработката, 3D и CAD програми, лесно могат да постигнат големи чистоти, ако използваш системата само за игри тогава 1150 е по-добрият избор. Но избора си е твой.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно захранването,няма да направя компромис,защото винаги в пц-тата ми е било слабото място и съм се ядосвал излишно.

Спрял съм се на COOLER MASTER V700 Vanguard, 700W, дори може и по-добро..

Това е едно от най-добрите на пазара в момента изобщо. Платформа Seasonic KM3.

Рам-а ще бъде нещо от изброените от колегите, може да конкретизира някой коя от марките е най-добра за да избера от нея, предпочитам вариант 16(8+8).

Няма особено значение, аз бих ти препоръчал с ниски охладители, например - GEIL 2X8GB DDR III 1600 EVO LEGGERA CL9

Кутията, COOLER MASTER CM-690 III Black, USB 3.0, w/o PSU, или подобна, като не търся красота, а потока на въздуха да е правилен и да бъде подредено в нея.

Също без конкуренция в класа си по отношение на това, което се предлага на нашия пазар. Широка, просторна, много опции за скриване на кабелите:

Публикувано изображение

Дъното Тук въпроса ми към ВАС е следния, H87 до колкото съм разбрал са дъната които не подлежат на клок(съответно и процесори без " К"), НО ако взема по-висок клас "Z" това означава ли, че са по надеждни?Също така мога ли да сложа на "Z" процесора които съм избрал?Бих дал повече пари, но предпочитам да има вграден wi-fi модул.

Правилно си разбрал, Н87 чипсета не позволява клокване по множител на отключените процесори. Z87 чипсета не е по-надежден, а просто позволява увеличаване на множителя. Сокета е един и същ, 1150, така че на всички чипсети H81, H87, B85, Z87 може да се сложи този процесор.

Относно вградения модул, колегата ти предложил вариант с отделен такъв и това не е никак лош вариант, защото ако няма да ползваш другите екстри, не си заслужава да даваш 100-ина лв. отгоре за дъно с вграден такъв. Ако държиш все пак, няма много варианти на нашия пазар, това се намира: ASUS Z87-PRO, жалко, че ASROCK Z87 EXTREME6/AC почти го няма никъде при нас, wi-fi модула му е ac/a/b/g/n за разлика от асуския a/b/g/n, което представлява реално 867Mb/s срещу 300Mb/s, ако имаш подходящия рутер, разбира се. Освен това Асрока има и страхотно вградено аудио с усилвател и защита и няма нищо общо с това на асуса. Както и двоен LAN.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично нямам други забележки или коментари след последния вариант на конфигурацията. Охладителя е добър вариант като за нископрофилно решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
SAPPHIRE TRI-X R9 290X 4GB GDDR5 OC (UEFI) BF4 + BF4 код за играта
Спестяваш 200 лв. с които може да си купиш външно аудио ако държиш много на това, но това на дъното също е добро или по-добър монитор когато събереш още малко парици.
ПП:
За твоя избор, може са смениш ниско профилният охладител, с примерно един CM evo 212.
И по добре, когато ще даваш толко много пари и взимаш z87 дъно, поне вземи за още няколко лв. отклкючен процесор и да стане безкомпромисна конфигурация.
Редактирано от ganio (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SAPPHIRE TRI-X R9 290X 4GB GDDR5 OC (UEFI) BF4 + BF4 код за играта

И по добре, когато ще даваш толко много пари и взимаш z87 дъно, поне вземи за още няколко лв. отклкючен процесор и да стане безкомпромисна конфигурация.

Убеди ме се процесора(благодаря за което!), ще взема този които съм посочил, видях са че са по едно и също време пуснати, а и този е малко по-добър.

Относно видеото...четох това ревю до сега http://www.legitreviews.com/nvidia-geforce-gtx-780-ti-vs-amd-radeon-r9-290x-at-4k-ultra-hd_130055

Разликата обобщено  от 7% до 13% в полза на nvidia-та, но амд-то не дава лоши резултати наистина пък е по-евтина.Друго което ми направи впечатление е, че AMD-то в спесификацията иска 750W захранване, докато Nvidia-та 600W, това какво трябва да ми казва ако я избера...по-високо от избраното PSU или ??

Така изглеждат нещата след малката промяна и твоя съвет:

Не са съвместими сокетите сега  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Убеди ме се процесора(благодаря за което!), ще взема този които съм посочил, видях са че са по едно и също време пуснати, а и този е малко по-добър.

Относно видеото...четох това ревю до сега http://www.legitreviews.com/nvidia-geforce-gtx-780-ti-vs-amd-radeon-r9-290x-at-4k-ultra-hd_130055

Разликата обобщено  от 7% до 13% в полза на nvidia-та, но амд-то не дава лоши резултати наистина пък е по-евтина.Друго което ми направи впечатление е, че AMD-то в спесификацията иска 750W захранване, докато Nvidia-та 600W, това какво трябва да ми казва ако я избера...по-високо от избраното PSU или ??

Така изглеждат нещата след малката промяна и твоя съвет:

Крайна цена 3 057,52 лв.

Не са съвместими сокетите сега :) ако вземеш по-скъпият 4770к , трява да смениш и охладителя и работата отива към 3200лв.

Виж предложението което съм ти пуснал последно за 2800 дали ще ти хареса.

Картата която съм ти предложил е по-евтина и с добро охлаждане (другите с турбините загрябват и са много шумни) а производителността е близка.

Консумацията и е максимум 290-300W

Редактирано от ganio (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за финал:

Сега е наред (след последната редакция, която си направил) и може би, една от най-добрите правени във форума за 3 149,27 лв.

Но от тебе зависи дали да дадеш тази колосална сума за компютър.

Аз лично не бих, след 2-3 години нещата ще са съвсем други, моята препоръка е сега примерно взимаш система за 1600-1700лв. след няколко години пак нова и гаранция ще ти вървят всички игри на високи детайли.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.