Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте съфорумници,Скоро ще закупувам конфигурация (почти) и съм изправен пред вечната дилема... :)Та, двоумя се между Intel i5 4670k и AMD FX-8350.. Ще се комбинират със съответната дънна платка, която да има възможност за слаб клок. Видео картата, която ще се взима е R9 280X (за производител още не съм сигурен). Знам, че 4670к е малко по-добър в момента(повече мощ за ядро), обаче следващите тежки игри и приложения тепърва започват да се възползват повече от броя на ядрата и с 8350 ще съм "застрахован". Сегашното захранване е Fortron Epsilon 600, като май ще има нужда от сменяване :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи какви пари си склонен да похарчиш, а захранването ти не е лошо и може и да не го сменяш, щом е изкарало доста време.

Срещал съм и доста теми с проблеми с тази серия.

Ако искаш по-евтино да ти излезе AMD FX-8350 - постигат се добри честоти при клок.

Редактирано от ganio (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая серия хич не е читава та е силно препоръчително да се смени щом взимаш подобна машина. Иначе и двата процесора ще ти вършат идеална работа и подлежат на клок.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен си вземи intel i5, но изчакай и други хора да ти кажат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Eplixs  Бих желал да напишете и смислен аргумент..

Редактирано от Емил Лаков (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да си застрахован с 8350, нито с 4670, и двата реално са 4-ядрени процесори. И двата са достатъчно способни, зависи за какво ще се ползва системата. Отделно 8320 е по-изгоден в съотношение цена/производителност от 8350. Piledriver харчат и греят малко повече от Haswell, но не чак толкова, че да имаш нужда от смяна на захранването, което си е сравнително добро и няма от какво да се притесняваш. Колко е ползван тоя Fortron и на каква система ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи какви пари си склонен да похарчиш, а захранването ти не е лошо и може и да не го сменяш, щом е изкарало доста време.

Срещал съм и доста теми с проблеми с тази серия.

Ако искаш по-евтино да ти излезе AMD FX-8350 - постигат се добри честоти при клок.

Само където това го написа/редактира след като "naruto" написа, че тази серия е проблемна. ;)  Маи пак гледаш да си първи във всяка тема ама кое колко е вярно където пишеш е друг въпрос. :D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Fortron-a реално колко е ползван не знам, взех го втора ръка. От една година го ползвам на слаба машина без проблеми, но все пак е доста стар модел и има износване на кондензаторите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само където това го написа/редактира след като "naruto" написа, че тази серия е проблемна. ;)  Маи пак гледаш да си първи във всяка тема ама кое колко е вярно където пишеш е друг въпрос. :D

Тука в този форум съм ги срещал темите и в другата дата, мога ли да се сетя на секундата.

Оставам с впечатлението, че само ми търсиш кусура и обичаш да се заяждаш.

Редактирано от ganio (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бенчмарк на Intel процесора. Малко по-нагоре е AMD 8350, може да прецениш дали 60 лв. горница за интелски процесор си заслужава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Fortron-a реално колко е ползван не знам, взех го втора ръка. От една година го ползвам на слаба машина без проблеми, но все пак е доста стар модел и има износване на кондензаторите...

Доста повече години трябват за да се стигне до там, отколкото има навъртян тоя Fortron.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.