Премини към съдържанието
Viiipeer

Sony MHC-BX5 - пред разваляне ли е?

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам тази чудесна за мен мини уредбa

http://img203.imageshack.us/img203/7435/dsc0077x.jpg, но понеже я използвам да пускам звука от компютъра през нея, в послените няколко дни, нещо кабела, който разклонява изхода към уредбата и този към слушалките на компютъра взе да "бръмчи", тоест явно нямаше добра връзка и когато се опитах да го оправя и изведнъж звука на уредбата рязко се влоши!  В какво се състои влошаването на звука - високите честоти въобще ги няма, звука е много дразнещ и "дебел", тоест все едно излиза от нискочестотния говорител..., пробвах да включа само уредбата самостоятелно, като и пусна радио, но за съжаление ефекта е същия... Кабелите, които свързват колоните са на 7 години, но щом изкарват звука, значи проблема може да не е при тях... Дали са си заминали колоните, или нещо в усилвателя е проблема?

Знам, че не го обясних много точно, но се надявам да сте ме разбрали.

Благодаря!

Редактирано от Viiipeer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост

Здравейте! Имам тази чудесна за мен мини уредбa

http://img203.imageshack.us/img203/7435/dsc0077x.jpg, но понеже я използвам да пускам звука от компютъра през нея, в послените няколко дни, нещо кабела, който разклонява изхода към уредбата и този към слушалките на компютъра взе да "бръмчи", тоест явно нямаше добра връзка и когато се опитах да го оправя и изведнъж звука на уредбата рязко се влоши!  В какво се състои влошаването на звука - високите честоти въобще ги няма, звука е много дразнещ и "дебел", тоест все едно излиза от нискочестотния говорител..., пробвах да включа само уредбата самостоятелно, като и пусна радио, но за съжаление ефекта е същия... Кабелите, които свързват колоните са на 7 години, но щом изкарват звука, значи проблема може да не е при тях... Дали са си заминали колоните, или нещо в усилвателя е проблема?

Знам, че не го обясних много точно, но се надявам да сте ме разбрали.

Благодаря!

Ефектът, който си описал много наподобява на дефектно крайно стъпало, разсъждавайки виртуално тук. Друго ще е, ако го чуя на място но няма как. Аз доколкото си спомням имаш и друга системка, по-нова, купена миналата година. Откачи всяка една колонка и я пробвай като начало на другата система. Но пак ти казвам, че почти съм сигурен , че дефекта ти е в крайните стъпала. И още нещо. Еднакво добре ли се наблюдава това явление и при двете колони? И накрая? Да си се опитвал да правиш някакви свързвания и да си забравил да ни споделиш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Крайно стъпало - ще рече? Сега всичко звуши с адски голям дразнещ бас от който те болят ушите, тоест чак ръчката за регулиране на височината на компютърния стол се тресе и има едни такива вибрации от ниските честоти... Никакви допълнителни връзки не съм правил.  Преди малко изрязах кабелите, които свързват колоните и за момент си внуших че ситуацията стана една идея по-добра, но сега след тестове, проблема си остава... Та накратко в колоните ли е проблема или в усилвателя и заслужава ли си да се оправи, или да купувам това http://technomarket.bg/products/09111047/sony-mhc-ex700

Няма как да включа други колони, защото аз купих саундбар, който е с нищожна мощност на говорителите, като изключим буфера, пък и свързването е съвсем различно, така че за съжаления няма как да проверя, за да се уверя че дефекта е от усилвателя. По-скоро колоните вече си изпяват песента... Уредбата е на 15 години..;-) Но се доказа като много сполучлива.

Ефектът, който си описал много наподобява на дефектно крайно стъпало, разсъждавайки виртуално тук. Друго ще е, ако го чуя на място но няма как. Аз доколкото си спомням имаш и друга системка, по-нова, купена миналата година. Откачи всяка една колонка и я пробвай като начало на другата система. Но пак ти казвам, че почти съм сигурен , че дефекта ти е в крайните стъпала. И още нещо. Еднакво добре ли се наблюдава това явление и при двете колони? И накрая? Да си се опитвал да правиш някакви свързвания и да си забравил да ни споделиш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Крайно стъпало - ще рече? Сега всичко звуши с адски голям дразнещ бас от който те болят ушите, тоест чак ръчката за регулиране на височината на компютърния стол се тресе и има едни такива вибрации от ниските честоти... Никакви допълнителни връзки не съм правил.  Преди малко изрязах кабелите, които свързват колоните и за момент си внуших че ситуацията стана една идея по-добра, но сега след тестове, проблема си остава... Та накратко в колоните ли е проблема или в усилвателя и заслужава ли си да се оправи, или да купувам това http://technomarket.bg/products/09111047/sony-mhc-ex700

Няма как да включа други колони, защото аз купих саундбар, който е с нищожна мощност на говорителите, като изключим буфера, пък и свързването е съвсем различно, така че за съжаления няма как да проверя, за да се уверя че дефекта е от усилвателя. По-скоро колоните вече си изпяват песента... Уредбата е на 15 години..;-) Но се доказа като много сполучлива.

Крайно стъпало ще рече - крайният усилвател на мощност на който си вързал всяка една колона. В твоя случай са две  крайните стъпала, но не ми отговори на питането. Дали се наблюдава и при двете колони, или е само при едната. Доколкото си спомням си от Пловдив и там има доста добри техници, които ще ти помогнат за ремонта. Не е философия, но иска определен опит и познания. Щом си откачил тонколоните с кабелите им, постарай се да намериш начин да пробваш всяка една от тях на друг усилвател, като не го усилваш максимално. В този случай сам ще можеш да стигнеш до заключението, кое се нуждае от ремонт - усилвателят или колонките.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колегата е прав ако не сте навътре с електрониката го занесете на техник!Та искам да споделя нещо с вас уредбата касетофон ли е? Ако е има възможност неправилно връзване на главите към стъпалото това е някакъв брум който е придружен с малко ниски честоти (което си е бучене). Имал съм подобен случай с First Austria ... не знам как беше марката. Ако главната платка на където се намират и стъпалата не е екранирана добре и не е заземена ще го има този брум, или главите не са правилно заземени. Обикновено се оправят нещата като натиснете копчето на  дека за запис при записващата глава или размърдате копчето за режимите на запис или Радио. 

Редактирано от ST305 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има декове, но аз въобще не ги използвам.

Колегата е прав ако не сте навътре с електрониката го занесете на техник!Та искам да споделя нещо с вас уредбата касетофон ли е? Ако е има възможност неправилно връзване на главите към стъпалото това е някакъв брум който е придружен с малко ниски честоти (което си е бучене). Имал съм подобен случай с First Austria ... не знам как беше марката. Ако главната платка на където се намират и стъпалата не е екранирана добре и не е заземена ще го има този брум, или главите не са правилно заземени. Обикновено се оправят нещата като натиснете копчето на  дека за запис при записващата глава или размърдате копчето за режимите на запис или Радио. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма какво да се чудиш повече. Изгорели са му крайните стъпала и се нуждае от квалифициран ремонт. Закарай го в сервиз и ще ти го поправят.

Редактирано от AGD (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма какво да се чудиш.Вземи си sony mhc-ek700. Аз имам такава уредба и съм много доволен.Взеви си и ще останеш доволен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма какво да се чудиш.Вземи си sony mhc-ek700. Аз имам такава уредба и съм много доволен.Взеви си и ще останеш доволен.

Дори и в циганската маала не останаха почетатели на тази техника. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Прочете ли въпроса на питащият? Това е технически подфорум и ако нещо не разбираш не се обаждай!Той знае по-добре от теб какво да си купи!Все още ако не си разбрал, става въпрос за ремонт на техника, а не какво да си вземе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо  не те разбрах...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още веднъж питам? Обоснови се!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо  не те разбрах...

То няма какво да се разбира. За толкова пари може да се спретна стерео системка с усилвател + два броя колонки и да се слуша музика не само от компютъра, ами от какъвто си източник поискаме.

Тези нискокачествени източници на шум не заслужават внимание и дори в маалата вече не ги ползват.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако на MHC-BX5 му викаш нискокачествен източник на шум, значи не си много в час с нещата... Когато беше купуван на времето струваше 1400лв, Сега за цената на http://technomarket.bg/products/09111047/sony-mhc-ex700 не можеш да вземеш само качествен рисийвър...!

В случая, аз мога да я вържа и към телевизора, но не ми е това целта... Всяка съвременна уредба, можеш да я вържеш към какъвто си искаш източник...

То няма какво да се разбира. За толкова пари може да се спретна стерео системка с усилвател + два броя колонки и да се слуша музика не само от компютъра, ами от какъвто си източник поискаме.

Тези нискокачествени източници на шум не заслужават внимание и дори в маалата вече не ги ползват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То и сега има по 1500 лв уредбички, все боклуци.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако на MHC-BX5 му викаш нискокачествен източник на шум, значи не си много в час с нещата... Когато беше купуван на времето струваше 1400лв, Сега за цената на http://technomarket.bg/products/09111047/sony-mhc-ex700 не можеш да вземеш само качествен рисийвър...!

В случая, аз мога да я вържа и към телевизора, но не ми е това целта... Всяка съвременна уредба, можеш да я вържеш към какъвто си искаш източник...

Тъкмо защото съм много в час ти заявявам, че и твоята мини система е пълен боклук и не струва и 100 лв., без значение че си се прекарал с 1400 лв./дано са били на старите пари/.

Между другото ако четеше внимателно темата щеше да забележиш, че ти препоръчах твоята да я закараш на ремонт #7. А пък коментара за sony mhc-ek700 беше за .........

Мога да ти посоча добри колони +усилвател втора ръка за 400 лв., които ще вършат в пъти по-добра работа и няма само да вдигат шум.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колони втора ръка е, все едно презерватив втора ръка... изпърдяно качество!

P.S. Можеш ли да препоръчаш нещо ново за общо 1000лв.?

Тъкмо защото съм много в час ти заявявам, че и твоята мини система е пълен боклук и не струва и 100 лв., без значение че си се прекарал с 1400 лв./дано са били на старите пари/.

Между другото ако четеше внимателно темата щеше да забележиш, че ти препоръчах твоята да я закараш на ремонт #7. А пък коментара за sony mhc-ek700 беше за .........

Мога да ти посоча добри колони +усилвател втора ръка за 400 лв., които ще вършат в пъти по-добра работа и няма само да вдигат шум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колони втора ръка е, все едно презерватив втора ръка... изпърдяно качество!

P.S. Можеш ли да препоръчаш нещо ново за общо 1000лв.?

Пълни глупости! За мен темата е изчерпана. Няма да ти отварям повече очите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не съм много в час, но съм слушал подобни уредбички и мога да ти кажа, че са отврат. То още от началото усещам, че басите са наблъскани до максимум, само и единствено врумтят и лумтят продължително, без никаква дълбочина и закриват високите честоти, па да не описвам те какви са. Не можах и секунда да изтърпя. Поне като го намалиш баса на минимум от предусилвателя (копчетата около дисплея) стават малко по-търпими, но пак са много зле и звукът им е ужасен. Тонколоните - супер тънко дърво, никакви филтри, пластмасови мембрани

Редактирано от Атанас Пачов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обоснови се... колони, които постоянно са свирили на максимум, малко или много качеството им се е нарушило и не вадяд качествен звук, пък ако ще и да са адски скъпи, дори и втора ръка.

Добре, препоръчай ми нещо добро за 1000лв. ново. Уредбата е взимана за 1400лв. преди 14 години на новите пари!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взел си я за 1400 лв щот си балама. Нищо лично разбира се. По магазините има бол боклуци, на които пък боклуците дето работят там ѝм искат големите манги. Ако се намери кой да ги купи, гууд. Ако ли не, намалят цените, докато не станат поносими за по-бедните балами и така, докато някой не се мине. А боклуците в магазина винаги са на печалба.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е то ти можеш да ги прослушаш, да огледаш баса дали не му са сменени гънките и дали няма остатъци от лепило, ще ги прослушаш дълго и на по-високи нива как се държат и можеш да забележиш дали им е правено нещо по тях.

Редактирано от Атанас Пачов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези колони добри ли са - http://zora.bg/pioneer/s-es3tb/21854?

Когато не разбираш от коли, дали оглеждаш дигателите, дали са здрави...Това е образно казано...!;-)

Е то ти можеш да ги прослушаш, да огледаш баса дали не му са сменени гънките и дали няма остатъци от лепило, ще ги прослушаш дълго и на по-високи нива как се държат и можеш да забележиш дали им е правено нещо по тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се ,че се намесвам в тема за аудио техника,където познанията са ми много под средно ниво даже,но мисля ,че за 80 лв повече (не вярвам да са ти проблем) тези http://mallbg.com//%D0%9A%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%BD%D0%B8-Microlab-51-H-500D-%D1%81-%D0%BE%D0%BF%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%B5%D0%BD-%D0%B2%D1%85%D0%BE%D0%B4-270-Watt-RMS_44714.html?utm_source=shopmania&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link са доста по добри!

Сори,ако се намесвам неуместно...

Редактирано от skalata_73 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Аз съм ти написал коментар. Друг няма да пиша. По въпроса с посочените от теб колони от линка! Не, не са добри! Ако ползваш парите, които струват тези колони и си купиш колони 2-ра ръка, ще намериш много по-добри от посочените. Трябва да ти кажа, че в нито един техномаркет няма да се продават добри колони. А под добри колони не се разбира последните да струват 1000 лева, най малкото - 500.Иначе за свирене стават.В една домашна HI-FI уредба, колоните са най- важното и затова винаги те се купуват първи според възможностите на човека. Можеш да имаш отличен усилвател, струващ десетки хиляди лева, но няма ли колони, които да ти "изсвирят" композицията, кел файда от скъпият усилвател и заобикалящите го компоненти и кабели. На последно място. Купуваш това, което на теб ти хареса. И най- важното. Никога не се пита" тези колони хубави ли са" Може и да са много "хубави" или красиви, но само на външен вид. Колоните, преди да ги купиш, се слушат продължително време за да добиеш представа как работят на различните жанрове музика! Много е важно и това, в какво помещение се намират те. В магазина ще ти звучат по един начин, докато там дето ще ги монтираш, ще звучат по друг. В зависимост от акустиката на помещението и неговото правилно обзавеждане!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.