Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

С климатици се отоплявам от близо 15 години, но ми омръзна това духане в главата и мисля да сменя поне единия в хола с подов! Според мен са по-добри и с поголямо КПД ! Някой има ли такъв и доволен ли е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твърдо ЗА ! С такъв климатик съм от 2 години и нямам никакви ядове. Много са удобни,защото не ти духа във врата или главата и съответно не се схващаш. Друга много добра тяхна функция е да духат отдолу и отгоре,пуска се зимата,когато духа топло,защото все пак знаеш,че топлото се изкачва нагоре. И чрез тази си функция топлят много по-добре.

Аз съм с Daikin FVXS35FV1B.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

С климатици се отоплявам от близо 15 години, но ми омръзна това духане в главата и мисля да сменя поне единия в хола с подов! Според мен са по-добри и с поголямо КПД ! Някой има ли такъв и доволен ли е ?

И аз има от 1997 година подово отопление и никога не ме е било грижа ни за шум, ни за брум, ни за нищо. Поставяш терморегулатора на определени градуси и си караш кефа. Малко по е мудно в загряването на голямата повърхност /14 квадратни метра - 2 киловата/ но след това държи топло и е много приятно на долните крайници, когато са на пода.През зимата, нямам проблем. Когато го правих, не съм се старал кой знае колко да отговаря на всички топлинни препоръки.Над него е теракот и с включване на нощната енергия, се включва и подовото. Заради голямата повърхност и защото е на пода, последното е топло след изключване още 2-3 дни, в зависимост от температурите на улицата. Не е толкова скъпо, колкото си мислят много от Вас.Но и за да се топлиш през зимата, се оказа, че и там трябвало човек да си плаща!Другият вариант е на...Екватора - без пари и шуба!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има един подов климатик и това е http://klimaonline.bg/podovi-klimatici/213-fuji-electric-rgf-12lv.html .

С две турбини е, духа на пода и то доста стабилно. Цената му е малко по така, но за хубавото се плаща...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз има от 1997 година подово отопление и никога не ме е било грижа ни за шум, ни за брум, ни за нищо. Поставяш терморегулатора на определени градуси и си караш кефа. Малко по е мудно в загряването на голямата повърхност /14 квадратни метра - 2 киловата/ но след това държи топло и е много приятно на долните крайници, когато са на пода.През зимата, нямам проблем. Когато го правих, не съм се старал кой знае колко да отговаря на всички топлинни препоръки.Над него е теракот и с включване на нощната енергия, се включва и подовото. Заради голямата повърхност и защото е на пода, последното е топло след изключване още 2-3 дни, в зависимост от температурите на улицата. Не е толкова скъпо, колкото си мислят много от Вас.Но и за да се топлиш през зимата, се оказа, че и там трябвало човек да си плаща!Другият вариант е на...Екватора - без пари и шуба!

Той не пита за подово отопление,а за стенен климатик.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пита за подов климатик.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Аз това го знам. Споделих как е при мен. Не съм расъл в Танзания!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти смени темата на разговор. Изведнъж започна да говориш за пари и подово отопление ! ;-)

Твърдо ЗА ! С такъв климатик съм от 2 години и нямам никакви ядове. Много са удобни,защото не ти духа във врата или главата и съответно не се схващаш. Друга много добра тяхна функция е да духат отдолу и отгоре,пуска се зимата,когато духа топло,защото все пак знаеш,че топлото се изкачва нагоре. И чрез тази си функция топлят много по-добре.

Определено Дайкина ми грабва очите и най-вероятно такъв ще е следващия !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти смени темата на разговор. Изведнъж започна да говориш за пари и подово отопление ! ;-)

А този Дайкин защо ли прилича на това Трео, сигурно защото ги правят в един завод...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Изхождайки от първото Ви изречение: "С климатици се отоплявам от близо 15 години, но ми омръзна това духане в главата и мисля да сменя поне единия в хола с подов" реших да Ви напиша тези редове.  Иначе, нямаше да пиша.Извинявам се и ако искате я докладвайте на модератор за изтриване. Няма да се обидя. Една забележка! С непознат се говори и пише на ВИЕ, а не на - ТИ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изхождайки от първото Ви изречение: "С климатици се отоплявам от близо 15 години, но ми омръзна това духане в главата и мисля да сменя поне единия в хола с подов" реших да Ви напиша тези редове.  Иначе, нямаше да пиша.Извинявам се и ако искате я докладвайте на модератор за изтриване. Няма да се обидя. Една забележка! С непознат се говори и пише на ВИЕ, а не на - ТИ!

Извинете, но си помислих, че вече сме " познати ", понеже под всеки мой въпрос поставяте мнение, за което Ви благодаря!!! :wink12:

А този Дайкин защо ли прилича на това Трео, сигурно защото ги правят в един завод...

Ако започнем да оглеждаме стенните климатици и да ги сравняваме, трудно бихме открили разлика между тях!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При този тип климатици,външният вид е много еднакъв. 

пп. Объркал съм модела, моят е Daikin FVXS50FV1B (не е 35 а 50 - следващият по размер).

Като цени - виж тук, от А*аро Клима съм си го поръчвал аз. http://ataro.bg/wp-content/uploads/2013/04/DAIKIN-pricelist-04-2013-mono.pdf

Редактирано от DeathSkull (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, а не събира ли фандъци с косми по ъглите на стаята ? ;-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми честно да ти кажа, не. Струята която духа надолу не е чак толкова силна,че да издухва всичко от пода.

Всъщност самия климатик (вътрешното тяло) има филтър,през който засмуква въздук - именно там се събира прах и мръсотия,но филтъра се чисти точно за 2 минути - има удобна вратичка за достигането до него, измива се,трие се с кърпа и е готов за употреба. То не е точно филтър,ами нещи като фина PVC мрежа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.