Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, реших да си взема нова щайга, но понеже не съм най големият разбирач по темата ми трябва малко помощ.

Та, искам да си взема PC главно за гейминг, като съм си набелязал няколко модела , но немога да реша.

Първият - http://www.ebay.de/itm/Gamer-PC-Intel-Core-i7-4770-4x3-4Ghz-8GB-Nvidia-2GB-GTX770-Zotac-OC-3x-USB3/141149304330?_trksid=p2045573.m2042&_trkparms=aid%3D111000%26algo%3DREC.CURRENT%26ao%3D1%26asc%3D15813%26meid%3D4109796532697088452%26pid%3D100033%26prg%3D7513%26rk%3D3%26rkt%3D4%26sd%3D171184669146%26

Вторият - http://www.ebay.de/itm/Gamer-PC-Intel-Core-i7-4770-4x3-4Ghz-16GB-Nvidia-4GB-GTX760-Jetstream-OC-3x-USB3-/380764947878

При първият видео картата е по добра, а при вторият има повече рам и по добро дъно, поне от това което виждам, другото е че не живея в българия и нямам как да отида при някой познат да ми направи нещо по мой вкус, а тук в германия ако отида до магазина съм сиг че същата конфигурация ще ми излезе с 150-200 евро отгоре. Та бих желал някой да си каже мнението или да ми предложи някоя друга конфигурация с подобни параметри, до 900 евро ;)

п.с: предпочитам нвидия видео карта и интел и7 процесор ;п

Редактирано от Fraternity (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първият определено е за предпочитане. Zotac 770 + I7-4770 е повече от достатъчно за всичко.

Дъното е нисък клас захранването е неизвестно но предполагам също ще е бюджетно а процесора можеше да е 4771 при положение че ценово разликата е минимална.

При втория имаме повече рам за сметка на видеото което е безсмислено дори да излизаше на същата цена а той е по-скъп.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първият определено е за предпочитане. Zotac 770 + I7-4770 е повече от достатъчно за всичко.

Да първата е за предпочитане, ама пак не ми се харесва нещо. Иначе не отричам че са подбрани добре частите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казах не съм толкова навътре че да си го сглобявам сам, знам че ако си го сглобиш би излязло по ефтино и по хубаво, но си нямам на идея как да го сглобя, а и си нямам вяра :D  а имам въпрос за първото дъно, възможно ли е след време да добавя още платка от 8гб рам ? или дали може да се смени и самото дъно .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казах не съм толкова навътре че да си го сглобявам сам, знам че ако си го сглобиш би излязло по ефтино и по хубаво, но си нямам на идея как да го сглобя, а и си нямам вяра :D  а имам въпрос за първото дъно, възможно ли е след време да добавя още платка от 8гб рам ? или дали може да се смени и самото дъно .

За смяна на дъното не знам, ама трета платка няма да можеш да добавиш на първата конфигурация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сглобяването е безплатна услуга поне у нас но за Германия не мога да ти препоръчам фирма.

Дъното има два слота та може да добавиш още 8ГБ само ако наличните са на една плочка. Но при положение че 2х2 все още са достатъчни 2х8 са безсмислени за игри.

Всичко може да се смени но единствено в гаранционния сервиз иначе ще ти падне гаранцията. Като изтече и сам може да го правиш.

Edit: Това е дъното - http://www.msi.com/product/mb/H81M-P33-V2.html

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси, най вероятно ще взема първия, поне според мен е горе долу  добре ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е то втория си е чисто набутване та оставаше него да вземеш... :D От към процесор и видеокарта си е перфектен та няма горе-долу. Като обем памет и хард също всичко е наред.

Дъното е бюджетно но това не е проблем. Единственото което трябва да те притеснява и то сериозно до степен да не купуваш нищо е захранването. Аз поне докато не изясня какво точно е не бих си дал парите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-слаб и горещ процесор. Ужасно дъно. Захранването не ми допада.

Edit: То си пишело че захранването е Thermaltake SMART 80+ 530W ама кой да гледа. С Интела не трябва да е проблем.

АМД-то има смисъл ако ще се клоква но това значи друго захранване, дънна платка и охладител та в сегашния вариант е по-лош избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда, някой части може да са немски , нормално е да не сте ги чували ;d не съм сигурен относно това, но има като цяло голям избор, ще умувам още пък ще видим...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Частите сме ги чували даже някой ги имат. Немците отдавна им правят всичко в Китай а и дори в България та само цените са немски.   :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.ebay.de/itm/Gamer-PC-Intel-Core-i7-4770-4x3-80GHz-Nvidia-2GB-GTX770-HerkuleZ-8GB-4xUSB3-/131086988032?pt=DE_Technik_Computer_Peripherieger%C3%A4te_PC_Systeme&hash=item1e8564b300 натъкнах се на това, процесора е по добър а картата е сходна с предходната от 1-вия линк, какво мислите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Харда е два пъти по-малък и излиза 10 евро по-евтин а останалото е еднакво като цяло. 

В първата - http://www.techpowerup.com/reviews/Zotac/GeForce_GTX_770/

Тази - http://www.techpowerup.com/gpudb/b2029/inno3d-gtx-770-herculez-2000.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз да попитам в Германия ли живееш? Ако Да ще ти препоръчам един сайт, където ще ти го сглобят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз да попитам в Германия ли живееш? Ако Да ще ти препоръчам един сайт, където ще ти го сглобят.

казвай?

http://prikachi.com/images/670/6954670h.png пича ми предложи това, кажете си мнението, понеже за мен няма разлика освен в цената ;д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.