Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
trqbvatiaccount

Проблем с Безжичен USB адаптер

Препоръчан отговор

Здравейте,за да се свържа с рутера си използвам т.нар "флашка".Моделът е Canyon CNP-WF518.Инсталирал съм й програмката от диска.Проблемът е следният:Когато поставя USB-то в слота то индикира,че е включено,понякога успявам да се свържа с мрежата си и имам и-нет известно време,но в един момент връзката спира и трябва да вадя USB-то и да го свързвам отново и отново,или с Repair-а на Уиндоуса.С две думи:и-нета ми прекъсва,а съм сигурен,че мрежата ми работи.Къде е проблемът?П.С Не използвам USB преходник,не е там проблема,поставям флашката директно в USB слота,ако имате нужда от инфо,питайте.Благодаря.

Редактирано от trqbvatiaccount (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо слабички ми се виждат подобни флашки. Пробвайте на други портове как е положението, макар да е съмнително да има осезаемо подобрение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Здравейте,за да се свържа с рутера си използвам т.нар "флашка".Моделът е Canyon CNP-WF518.Инсталирал съм й програмката от диска.Проблемът е следният:Когато поставя USB-то в слота то индикира,че е включено,понякога успявам да се свържа с мрежата си и имам и-нет известно време,но в един момент връзката спира и трябва да вадя USB-то и да го свързв

Как виждате сигнала, когато приемате с адаптера през WI-FI? Колко деления пълни имате? Другото! Има модели адаптери, които по незнайни причини изпускат често връзката. За съжаление, вашият адаптер е сред тях. /личен опит/. За тази цел добър адаптер е TP-Link 722n, който е с външна антенка /около 18 лева/ Друг такъв много добър е от същата фирма само че, модел 822n с две малки антени. И накрая! От диска, който върви с адаптера използвайте и качете само драйвера за адаптера, без програмното осигуряване. Нека с тази функция се справи самият Windows /XP, 7 или 8 или Виста/.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах в различни портове,резултатът е същият.

Обикновено 4 от 5 деления,в някой случай стават 3/5 или 5/5.Добре,има ли смисъл с този адаптер да опитам да махна програмното осигуряване и да пробвам само с драйвер,и да оставя уиндоуса?

Редактирано от trqbvatiaccount (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Пробвах в различни портове,резултатът е същият.

Виждам само цитирания от вас пост.Не съм обяснил правилно ли?

Всичко е точно. Възникнал е някакъв срив, точно когато съм изпращал съобщението, за което лично се извинявам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е точно. Възникнал е някакъв срив, точно когато съм изпращал съобщението, за което лично се извинявам!

Няма проблем,ще опитам само с драйвера,ако няма резултат ще потърся друг адаптер.БЛАГОДАРЯ ТИ!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Няма проблем,ще опитам само с драйвера,ако няма резултат ще потърся друг адаптер.БЛАГОДАРЯ ТИ!

Първо - Деинсталирай старият драйвер и почисти регистрите. Включи адаптера в USB порта/на повечето адаптери така се прави инсталацията/ След това качи наново драйвера и изчакай докато получиш съобщение, че новият хардуер е готов за работа с вашият компютър. Често се налага и рестарт на компютъра. Можеш и сам да го направиш.След това отваряш софтуера, като кликнеш на мрежата в систем трея, пишеш името и паролата и натискаш "conect". Трябва след малко да се появи активната ти мрежа с името и след това провери за интернет от някой браузер. Виж и  на колко деления приемаш сигнала и сподели тук! Успех!

"Добре,има ли смисъл с този адаптер да опитам да махна програмното осигуряване и да пробвам само с драйвер,и да оставя уиндоуса?"

Има. Опитай, защото може да се укаже, че всичко си е дошло на мястото. Къде се намира рутера или точката на достъп?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо - Деинсталирай старият драйвер и почисти регистрите. Включи адаптера в USB порта/на повечето адаптери така се прави инсталацията/ След това качи наново драйвера и изчакай докато получиш съобщение, че новият хардуер е готов за работа с вашият компютър. Често се налага и рестарт на компютъра. Можеш и сам да го направиш.След това отваряш софтуера, като кликнеш на мрежата в систем трея, пишеш името и паролата и натискаш "conect". Трябва след малко да се появи активната ти мрежа с името и след това провери за интернет от някой браузер. Виж и  на колко деления приемаш сигнала и сподели тук! Успех!

"Добре,има ли смисъл с този адаптер да опитам да махна програмното осигуряване и да пробвам само с драйвер,и да оставя уиндоуса?"

Има. Опитай, защото може да се укаже, че всичко си е дошло на мястото. Къде се намира рутера или точката на достъп?

Благодаря много.Програмата,ясно,деинсталирам я,но не знам как да изчистя регистрите,от там мога да се справя.Рутерът се намира на 8-9 метра през стена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Благодаря много.Програмата,ясно,деинсталирам я,но не знам как да изчистя регистрите,от там мога да се справя.Рутерът се намира на 8-9 метра през стена.

Изчистването става с Ccleaner: http://www.kaldata.com/comments.php?catid=1&id=49967  Теглиш, инсталираш и чистиш с втората позиция отляво. Опитай да доближиш рутера към настолния комп, ако е такъв, или ако е лаптоп отиди с него близко до рутера. Явно сигнала от "флашката" ти е слабичък и затова съм ти препоръчал с външна антена!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изчистването става с Ccleaner: http://www.kaldata.com/comments.php?catid=1&id=49967  Теглиш, инсталираш и чистиш с втората позиция отляво. Опитай да доближиш рутера към настолния комп, ако е такъв, или ако е лаптоп отиди с него близко до рутера. Явно сигнала от "флашката" ти е слабичък и затова съм ти препоръчал с външна антена!

Мерси,сега ще опитам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.