Премини към съдържанието
Blue_Hulk

Alcatel one touch съвети за батерията

Препоръчан отговор

Здравейте! Днеска си купих посочения модел смартфон и батерията е паднала напълно. Доста хора казват, че първоначалното зареждане трябва да бъде около 12 часа при изключен телефон, но след като се поразрових и открих, че новите батерия при смартфоните, наречени  Li-ion демек нямат "памет", докато старите батерии имат памет. След като потърсих информация относно първоначалното зареждане на батерията установих, че не е нужно да се зареди 12 часа тоест мога да заредя телефона по нормалния начин докато изпише, че батерията е заредена. Правилно ли мисля според вас по-опитните от мен? Също така дайте и съвети за поддръжка на батерията, кога и какво е хубаво да направя за да може батерията ми да работи максимално добре.
Мерси, предварително!

Редактирано от petko93 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"мога да заредя телефона по нормалния начин докато изпише, че батерията е заредена"

Ето това е правилното.

И като ти покаже, че трябва да я зареждаш - зареждай я. Не чакай да се разреди напълно. И по възможност - винаги до 100%.

И не опитвай разни софтуерни трикове за удължаване на живота или времето за работа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има софтуерни трикове, които ти изключват Wi-Fi и 3G някакво време, след като екрана не е активен. При мен тази функция е вградена (Sony Stamina Mode) и съм доволен, но има допълнителни приложения, които също предлагат тази функционалност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Днеска си купих посочения модел смартфон и батерията е паднала напълно. Доста хора казват, че първоначалното зареждане трябва да бъде около 12 часа при изключен телефон, но след като се поразрових и открих, че новите батерия при смартфоните, наречени  Li-ion демек нямат "памет", докато старите батерии имат памет. След като потърсих информация относно първоначалното зареждане на батерията установих, че не е нужно да се зареди 12 часа тоест мога да заредя телефона по нормалния начин докато изпише, че батерията е заредена. Правилно ли мисля според вас по-опитните от мен? Също така дайте и съвети за поддръжка на батерията, кога и какво е хубаво да направя за да може батерията ми да работи максимално добре.

Мерси, предварително!

Незнам какво имаш предвид под батерията да ми работи максимално добре ,но ако искаш по дълъг живот на батерията намалявай си яркостта на дисплея до колкото е възможно. Голям екран голям разход на батерия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам какво имаш предвид под батерията да ми работи максимално добре ,но ако искаш по дълъг живот на батерията намалявай си яркостта на дисплея до колкото е възможно. Голям екран голям разход на батерия.

Това и направих и да, имам предвид по-дълъг живот на батерията  :)

Има софтуерни трикове, които ти изключват Wi-Fi и 3G някакво време, след като екрана не е активен. При мен тази функция е вградена (Sony Stamina Mode) и съм доволен, но има допълнителни приложения, които също предлагат тази функционалност.

Ще потърся! Мерси за съвета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Значи реших да обърна внимание на батерията, колко време издържа и т.н.Установих, че на около всеки 5 минути батерията пада по 1%, а за около 25 минути около 5% от батерията. Това е, когато работя с него. Също така установих, че ако не бъркам в смартфона, за около 10 часа батерията спада около 5%. Тези прогнози, които устанивих нормални ли са за батерия с капацитет 1800 mAh. Също така ако има нещо някаква опция, която да не би случайно да ми хаби батерията допълнително ще се радвам да ме съветвате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намали си яркостта на екрана поне наполовина, че най много той черпи от батерията. Другите по степен на използване на енергия са ясни - Wi-Fi, 3G, GPS, гласови повиквания и т.н. Спирай това което не ти е необходимо и ще съкратиш разхода допълнително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намали си яркостта на екрана поне наполовина, че най много той черпи от батерията. Другите по степен на използване на енергия са ясни - Wi-Fi, 3G, GPS, гласови повиквания и т.н. Спирай това което не ти е необходимо и ще съкратиш разхода допълнително.

Значи всичките тези неща ги изключих и дори тогава батерията се хаби с това темпо, както описах в предишния ми коментар.Намалих яркостта на екрана до край. Също така изключих GPS и 3G, обаче Wi-Fi е включено защото го използвам често. След като се поразрових в настройките за Wi-Fi, намерих някаква опция, която например след 5 или 10 минути бездействие Wi-Fi-то да се изключва.Иначе, когато влизам в настройките на батерията ми показва един списък с програми, коя и колко процента използва от батерията, като на първо място е "В ГОТОВНОСТ - 36%" и на второ място "ТЕЛЕФОНЪТ Е ПРАЗЕН - 30%", другите неща от списъка използват не повече от 15% от батерията, а Wi-Fi използва 10%.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дисплея на този смартфон е Dragon Trail Glass, това значи ли, че нямам нужда от протектор ? а калъф за устройството да му сложа ли. Ако мислите че е хубаво да си поръчам едно от двете неща или направо и двете, моля да ми препоръчате такива ако е възможно.Мерси, предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.