Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте,преди няколко месеца си купих новo PC и сега забелязах, че като избера "свойства" на моя компютър и за RAM паметта ми пише:

8 GB (3,48 GB използваеми) ???

Редактирано от r.karacenov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно  :ohmy:

А да попитам още нещо,понеже не са ми много ясни тези 32 и 64 битови версии. Кое по точно трябва да се гледа преди да си качиш подходящия уиндоус(32 или 64), процесор,дъно или какво то е там? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не се гледа, уиндоуса просто трябва да е 64битов. След това си теглиш драйвърите за 64битова версия на уиндоус и си ти!Като инсталираш програмите не се притеснявай, ако не намериш 64битова версия за тях, 32битовите им версии си работят без проблем. Все пак уина има тази функция.Но най-важно е да си инсталираш 64битови версии на драйвърите. Сподели конфигурацията, дъно, видео карта, за да ти дадем точните драйвъри за след преинсталацията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е да то е ясно,че щом уиндоуса е 64 и драйвери ще трябва, но това е лесна работа  ;)

Просто преди имах проблем с едно PC, не можеше да му се инсталира 64 бит, и за това попитах дали компютъра трябва да отговаря на някакви изисквания за да му се качи 64. И от тогава си свалям само 32,но значи е време да си дръпна 64 :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре му качи 16битов Windows, какво се мъчиш с тия Windows-и с много битове, излишни работи правиш сега...Изискването за 64 битова OS е съвместим 64 битов процесор. Ако си го пробвал на Правец16, ясно е защо не е тръгнал.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е хубаво де . Автора на тази тема не може ли да напише това i3 в търсачката и за 1 мин. да разбере това което пита ????? Вярно е че никой не се ражда научен , но всеки който желае може да прочете това което го интересува . При толкова много информация и човек да задава такива въпроси за мен е необяснимо . Някога ставаше за много от нещата с питане , защото нямаше от къде толкова да се чете . Сега обаче не сме "някога " и има всичко като информация , стига някой да пожелае да я прочете . Като гледам какви въпроси задава автора да се чуди човек защо се отправят съвети за каквото и да е към него . Единствения правилен съвет в този случай е да намира някой човек (познат, приятел, близък ) който ще му преинсталира компютъра като хората със всичките му там неща . Казва че това с драйверите било лесна работа и в следващия си пост пита дали нещо трябва като изискване за еди какво си . Е то дори лампата в къщи да си светне човек има изисквания- ток,кабел ,фасунга ,лампа,ключ .Да ме прощава автора и да не се обижда , но това са нещата . Сега някой си да обяснява на някой си какво е 32 и 64 бит ОС и какво трябвало е загуба на време по липса на какъвто и да е реален проблем . Проблема истинския си е в автора че няма желание за не повече от 10 мин да прочете къде ли не каквото му е нужно .Успех желая и призива ми си е все същия - Не бъдете умствено мързеливи .П.П. Често сме слагани в челните места по интелект в света и това може би е вярно , но също е вярно и то със сигурност че сме на 1 място в Европа по слаби оценки на ученици и студенти . Това се нарича УМСТВЕН МЪРЗЕЛ . Имаш капацитета , но те мързи да четеш и да го запълниш със знания. Отдавна поговорката "Как се стига до Цариград " си има друг отговор , не онзи които е " С питане " . Сегашния отговор е - " С пари в джоба, превозно средство и четене на табелите ).

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от transcend92
      със Intel 2300 съм ядрата стигат до 65 градуса
      със един вентилатор на кутията съм 
      това става когато играя игри 
      играя Fortnite, PUBG със Nvidia - 1050ti 4gb 
      PC кутия е на Raidmax Vortex V4 404WBG
      ето и снимки

какво трябва да направя за да не стига тези температури докато играя
      имам опция за още 3 вентилатора 
      2 x 120 мм (опционален, отпред)
      1 x 120 мм (опционален, отгоре)
      ако сложа тях ще си реша ли проблема ?

• от O.o o.O
      Здравейте на следната конфигурация и трябва рам и захранване, бихте ли ми предложили такива.
      CPU: I5-8400
      MB: GB b360 aorus gaming 3 WiFi
      RAM:
      HDD: 1TB HDD sedate baracuda
      Case: coolermaster masterbox 5 msi edition
      PSU:
      1• EVGA 550 B3 550w bronze
      2•Corsair VS series vs650 650w bronze
      3• или нещо по-добро в ценовия диапазон до 140лв
      GPU: 1060 6 gb EVGA SC 3/6gb (още не съм решил коя ще взема, но май ще е 6)

Поздрави 
    • от achilles_tw
      Здравейте, ще си взимам нов комютър и искам съвет от къде да го взема, от къде ще ми бъде най евтино също така помощ при избора на части. Видеокартата искам да бъде на Nvidia, а процесора на Intel. Ще го използвам предимно за игри. Искам да добавя само, че последният ми компютър беше от джар и съм много разочарован от тях имах много проблеми с конфигурацията и с тях, бяха ми сложили дори несъвместими дъно и процесор пълна идиотщина. Така че за зглобяването ако може от самия сайт от който се поръчват частите да стане или да ми дадете някакъв съвет къде да ми го зглобят, мисля че бих се справил и сам но ме е страх да не прецакам нещо! Мерси предварително колеги ! 
    • от bftd
      Здравейте.
      Преди малко спрях superfetch и prefetch услугите, с цел да намаля използването на ram и вдигане на производителност/fps в игрите.
      Влезнах в task manager-а и ram-та, след рестарт на OC, изключване на активираната Eset антивирусна, пак бива използвана на 35/40, понякога 50%. 
      Какво може да ми точи рамта и как да го оправя? Самият windows или..?
      Ръчно спирах процесите eset и търсене, обаче същите веднага се пускат сами...
      Компютърът е с pentium g4600, 4 гб рам и интегрирана видеокарта. Windows 10 x64 pro.
      https://imgur.com/yEXW0Bc
      https://imgur.com/8w0VdMX
      https://imgur.com/8toO1ZR
    • от Кристиян Кръстев
      Така извинете ме бях пускал тема тука и за ъпгрейд на моя компютър и са стигна до там че ще купувам направо нов та мисълта ми е дали ще е ок за игри на слаби графики за csgo на 1024x768 low 
      Частите 
      Дънна платка GIGABYTE H110M-S2V
      Процесор Intel Pentium G4600
      Kingston 4GB 2400MHz DDR4 CL15 DIMM HyperX FURY Black, EAN: '740617244335
      Видео карта GIGABYTE GeForce® GT 1030 OC 2GB GDDR5
      Захранване ми кажете вие което няма да каже бум и да е качествено до 70лв 
      И друго дали ще мога изобщо да вадя добри кадри с тези части на CS:GO 1024x768 low

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.