Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
Гено Митев

Въпрос свързан с Windows(Ново Дъно-Стар Хард)

Препоръчан отговор

Здравейте!

Първо не съм сигурен дали пускам темата в правилния раздел за което съжелявам ако е така.Та върпоса ми е купих си ново дъно и ще използвам стария си хард диск та дали след като свържа харда ще ми зареди Windows-а след като е бил инсталиран на него?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никаква информация не даваш, ни за дъно, ни за хард. Ако уиндоуса е бил инсталиран на харда, когато е бил на старото дъно, забрави да тръгне нановото. Трябва да го преинсталираш и след това да си инсталираш драйвърите за новото дъно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зареждаш през сейф мод(F8).След това от контролния панел деинсталираш всички приложения,които са били от диска на старото дъно.Примерно мойто дъно Asrock върви с 4-5 програмки за овърклок,usb 3.0 и т.н.(app charger,extreme tuner,Xfast RAM и т.н.).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интерисува ме защото имам не много важни файлове в C има два дяла C и D трябват ми от C то някои неща!

П.П Значи мога само на старото дъно да го свържа и тогава да си ги преместя в D то важните файлове ?

Редактирано от Гено Митев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не...връзваш го на новото дъно и пускаш компютъра,като натискаш F8 преди да е заредила операционната система>влизаш в сейф мод>дейнсталираш си приложенията контролиращи старото дъно>рестартираш>profit.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да де но така или иначе ще го преинсталирам на 64 bit така че.Старият Windows няма да ми е нужен само ще ги преместя и го преинсталирам.

Да но един друг хард го сложих на старото дъно и не тръгваше от Safe явно самият Windows се е бил прецакал.Мерси за отговора.Ако имам проблем ще го свържа към старото дъно вероятно или с някакви преходници ще го оправя към към USB ще исмиля начин!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не...връзваш го на новото дъно и пускаш компютъра,като натискаш F8 преди да е заредила операционната система>влизаш в сейф мод>дейнсталираш си приложенията контролиращи старото дъно>рестартираш>profit.

Дрън дрън. 

Проблема при местенето на диск от едно дъно на друго е предимно в драйверите за контролера на диска и в тоя случай сейф мод ще го видиш през крив макарон. 

Ако старото дъно и новото са с горе долу сходни чипсети(на една марка) тогава може да тръгне и без гимнастики.

Иначе мести се диска сваля се драйвера за новото дъно пуска се машината да зареди от лайв СД на Хирен и там има софтуер с който може да се вмъкне драйвера за новия контролер в старата инсталация независимо, че чипсетите са дори на различни производители.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.