Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте моля за мнение и съвет. Преди няколко дни отворих един сайт и и ми излезна следното

post-337481-0-18078100-1389729422_thumb.

На картинката пише Hacked by Blackdefacer78 и някакви други неща на турски. От тогава се притеснявам да не би след отварянето на това нещо да ми е хакнат компютара. За сега няма признаци за някакво чуждо присъствие и тем подобни но ако някой има какво да каже ще съм ви благодарен.

Възможно ли е по този начин нечие ПЦ да бъде хакнато. Наясно съм че всичко е възможно но все пак.

И какво мога да направя за да се защитя по някакъв начин.

Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такива съобщения обикновено се оставят на свален сайт като "обръщение" към собственика/администратора на сайта.Не би трябвало да има проблеми.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Попаднал си на поредният дифейснат сайт през уязвимост на CMS от турско script kiddie по време на рекламите на Kanal D с ник, производен на black(dark) + hole + deface + hah0r + l33t + набора - 20, евентуално и was here (при късмет).

Ако в най-вероятно написаният с грешки HTML, усвоен на hah0r-ско ниво (чукча не програмист, чукча l33t hah0r d3facer) не е бил вграден някакъв swf експлойт, js malware и подобни (съмнително, предвид ника на hah0r-а), то най-вероятно всичко е наред.

П.С: Малко ме хвана музата, съжалявам.

Редактирано от programings (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.