Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

cvtan4o

проблем с персонален компютър и лаптоп

Препоръчан отговор

Добър вечер на всички, имам запитване относно двете работи, с който разполагам, първо за лаптопа, той е

Acer Aspire 5100, доста стар модел, мисля че .... подарък ми е от братовчедка ми, даде ми го миналата година и си карам с него, обаче последно време взех да се питам повече и повече дали е проблемно това, че D:/  ми е всъщност C:/, там са всички папки и прочие, който седят в C:/ ... ходих на скоро да питам един приятел,дето работи в интернет клуб и ми казва,че това трябва да се оправи и че ако не го оправя, нещо щяло да се случи с лаптопа, да прави грешки и т.н .... но си викам да попитам и тука какво ще кажете относно това ....

Другият проблем е с компютъра, който също м ие подарък от братовчед - и той не е новичък, от може би поне 5 години, но пък разполага с по-добри характеристики от предишният ми компютър, с който съм като цяло от 2007 до някъде средата на 2013 ... но сложих този на братовчед ми, с надеждата на него да мога да си играя игри, както и като цяло стана, но само ЦС можех да играя на него, защото за да проверявам неща в интернет не ставаше ... дойде един период, в който изгоря охлаждането му и тука с баща ми към октомври-ноември го занесохме да го сменим, да не споменавам,че тука чаках седмица и нещо,а ми казаха,че за 3 дена ще е готов ...... отдлено казаха, че кондензаторите били за смяна, аз понеже не знам за какво служат и ги попитах, казали,че ако не се сменят, компютра щял да почне да става по-бавен и т.н ... като си го взех компютъра си го сложих и той още си беше толкова бавен, но играта си я подкарах пак,но го изклюквах и отзад през ноща, да не стане пак инцидент да даде на късо и да изгори пак ...... сега повече ми е интересно да знам, защо компютъра е толкова бавен, зарежда компа и като зареди всичко, да влеза в интернет е невъзможно, съм чакал и 5 минути мисля че и не става ..... отделно Таск Мениджъра седи на нисък %, а всичко зарежда доста бавно, така е през почти повечето време, решение ??? Айде,че бая роман изписах, сега сте вие, ако нещо искате да споделя, кажете :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Амм нещо форумната врачка сред нова година е още с махмурлук така че сподели :Каква марка,модел и опирационна система е лаптопа и също каквъв е модела марката на компютърът и неговата операционна( Уиндоус или линукс) е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

еми ... и двата са с Уиндоус ХP, лаптопа съм ти написал вече какъв модел и марка е, а за компа ... не знам дали изобщо е с някаква марка, ще ти споделя характеристиките му ... Windows XP Professional Version 2002, Service Pack 2, AMD Hammer Family Processor - model unknown - 1,81 GHz, 256 MB of RAM, видео картата се чудя дали наистина с такава,ама според него съм с такава,дори да пише Галакси на нея -  Nvidia GeForce FX5500

а ето и на лаптопа характеристиките за всеки случай -  Windows XP Professional Version 2002, Service Pack 3, AMD Turion64 Mobile Technology MK-36 1,99 Ghz, 1 GB ram

Acer Aspire 5100, доста стар модел, мисля че .... подарък ми е от братовчедка ми, даде ми го миналата година и си карам с него, обаче последно време взех да се питам повече и повече дали е проблемно това, че D:/  ми е всъщност C:/, там са всички папки и прочие, който седят в C:/ ... ходих на скоро да питам един

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

еми ... и двата са с Уиндоус ХP, лаптопа съм ти написал вече какъв модел и марка е, а за компа ... не знам дали изобщо е с някаква марка, ще ти споделя характеристиките му ... Windows XP Professional Version 2002, Service Pack 2, AMD Hammer Family Processor - model unknown - 1,81 GHz, 256 MB of RAM, видео картата се чудя дали наистина с такава,ама според него съм с такава,дори да пише Галакси на нея -  Nvidia GeForce FX5500

а ето и на лаптопа характеристиките за всеки случай -  Windows XP Professional Version 2002, Service Pack 3, AMD Turion64 Mobile Technology MK-36 1,99 Ghz, 1 GB ram

С тази 256mb рам е нормално да чакаш да зареди повече от обикновено :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тази 256mb рам е нормално да чакаш да зареди повече от обикновено :)

да разбирам,че заради това Таск Мениджъра седи на ниски проценти, а всъщност доста бози през това време ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конфигурацията изглежда адски стара, едва ли ще става за нещо нормално...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В настолното РС има странни неща. Това че процесора е unknown означава, че дъното не го разпознава коректно. С 256 рам се правеха машини преди повече от 10 години или нещо е сменяно или има проблем с някоя от плочките рам и не я виждаш може и контактен проблем да е. Ако има тръгнали кондензатори в един момент те ще доведат до нестабилна работа на машината рестарти гасене или изобщо няма да тръгва, но е малко под въпрос дали си заслужава подмяната им на тази машина. 

Пишеш че имаш друга машина с нея какво се случи? Може от нея да се прехвърли евентуално памет но за целта трябва да ни дадеш повечко инфо за моделите на дъната процесорите и паметите и на двете.

За лаптопа това дето ти е разправял твоя приятел за дяловете е пълна глупост нищо му няма, че ОС е на дял Д.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Людмил Йотов
      Здравейте, добри хора! 
      Като за начало искам да се извиня, ако темата ми е в грешния раздел! 

Казусът е следния ; снощи вечерта, както си играя LoL и лаптопа просто изгасна. Помислих си, че е спрял тока, но всичко друго работеше. Махнах батерията и пробвах да го пусна, но греда. Когато обаче махнах жак-а за зарядното забелязах, че е доста хлабав, а и в ъгъла, където се пъха жака явно са ми се откачили щипките, защото при отваряне и затваряне се чува едно "тракане" 
      Мисълта ми е дали е възможно самия жак отвътре да се е разместил или повредил, или направо дъното се е предало? 
      При опит да го включа няма никакви светлини, дори и мишката не свети /която си свети постоянно, дори и да е затворен лаптопа/ - лаптопа е сръвнително нов, на около 3 години Lenovo G70-70

ПП.
      На ясно съм, че лаптопа на 99% е за сървиз, просто искам да видя вашите мнения, като много по компетентни от мен и да си направя сметка с колко пари ще трябва да се изхвърля... 
      Поздрави! 
    • от georgi999
      здравейте приятели може ли някой да ми каже как мога да създам десктоп приложение с джава и каква програма да си изтегля на която да се пише, и каква да бъде темата на приложението ,благодаря предварително 

• от Велико Русанов
      Здравейте банда.Имам проблем с усилвател Onkyo A-8015.Ползвам го от дълго време и съм доста доволен от работата понеже не ми е даваш дефекти но уви днес като го включих не пработи.....когато го включа в контакта и натисна Power бутона си светнат копчетата но преди се чуваше едно реле дето щтрака а сега не се чува и незнам какъв ми е проблема.Само да вмъкна че до посшвдното изключване на усилвателя всичко си беше ок просто сега като го включих се яви проблема(не се е чувал никакъв шум или изпукало нещо)просто релето не превключва.Та ако може да ми помогнете!!!БЛАГОДАРЯ :)
    • от SStevenSS
      Здравейте на всички.Имам волан за компютъра.Преди време съм го купувал и не съм имал досега проблеми с него.Бачка без грешка.Докато днес ми направи сериозен проблем.Включвам го и всичко си е на 6 бачка си.Обаче по време на игра изведнъж се бъгяса и неможе да завива.Реснах си компа не става.Инсталирах наново драйверите му и пак не иска.Интересното е , че всички копчето по него си бачкат само където не иска да завива.Някой знае ли какво става.Благодаря ви.
    • от Landser77
      Здравейте, искам да сваля един pdf фаил от сайт, когато кликна в дясно на прозорчето зарежда и след това ми дава грешка! 
      Моля ако някой може да го свали и да ми го прати това е сайта:
      https://parallelworlds-bg.blogspot.com/2014/01/blog-post_5.html?m=1
      Файла е най-отдолу преди коментара, ще съм адски благодарен ако някой го свали, трябва ми спешно! 
      Благодаря! 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.