Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

На вивакомски нет сме, с рутер. С едно  от устройствата (стар лаптоп НР на уин ХР) се получи следния проблем:

http://prikachi.com/images/532/6955532a.jpg

Същото положение и в IE.

Опитах всичко което ми хрумна, рестартирах мрежовата карта; Тroubleshooter-a на IE ми указа да проверя настройките на Firewall ЗА HTTP, HTTPS и FTP. Оказа се че са изключени (в списъка с изключения от забраната на firewall-a  не бяха маркирани). Маркирах ги (имаха същите стойности каквито са по подразбиране за съответните протколи), отново изключих и наново включих адаптера - нищо  не се промени. Същевременно на останалите компютри имаме нет. Някакви идеи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На вивакомски нет сме, с рутер. С едно  от устройствата (стар лаптоп НР на уин ХР) се получи следния проблем:

http://prikachi.com/images/532/6955532a.jpg

Същото положение и в IE.

Опитах всичко което ми хрумна, рестартирах мрежовата карта; Тroubleshooter-a на IE ми указа да проверя настройките на Firewall ЗА HTTP, HTTPS и FTP. Оказа се че са изключени (в списъка с изключения от забраната на firewall-a  не бяха маркирани). Маркирах ги (имаха същите стойности каквито са по подразбиране за съответните протколи), отново изключих и наново включих адаптера - нищо  не се промени. Същевременно на останалите компютри имаме нет. Някакви идеи?

Колко още устройства има закачени? Рутера да не е техния huawei нещо си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По мои наблюдения на Vivacom от време на време им се бавят DNS сървърите.Опитайте OpenDNS (двата адреса в правоъгълника вдясно да отидат в полето за DNS в настройките на мрежовата карта).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.