Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Взимам хард диск от един комп и го слагам на друг но не иска да ми зареди Windows 7 зарежда до някъде и се рестартира постоянно пробвах и с преинсталиране но не мога да влезна в Bios за да бутна диска с Windows а хард диска си работи на другия комп без проблем МОЛЯ ВИ кажете ми какво да правя благодаря предварително :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ест, че няма да стане....  :no-no: Пробвай да помпаш Esc, F11, F12, Delete, за да влезнеш в BIOS-a.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хард диска не е касетка за касетофон , на който и да я пуснеш - все ще работи :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично за мен безсмислена тема . Автора тръгнал да преинсталира а не може (не знае как ) да влезе в БИОС !!!!! Каква ли инсталация ще се получи накрая? Просто някаква и след това отново ще е пък за друг проблем .Моя съвет е автора да викне някой приятел който знае какво и що и да му направи там каквото иска .

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Току що го писах в друга сходна тема.

Проблема при местенето на диск от едно дъно на друго е предимно в драйверите за контролера на диска и в тоя случай сейф мод ще го видиш през крив макарон. 

Ако старото дъно и новото са с горе долу сходни чипсети(на една марка) тогава може да тръгне и без гимнастики.

Иначе мести се диска сваля се драйвера за новото дъно пуска се машината да зареди от лайв СД на Хирен и там има софтуер с който може да се вмъкне драйвера за новия контролер в старата инсталация независимо, че чипсетите са дори на различни производители.

Редактирано от pconline (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаш да буутнеш ОС инсталирана на основния хард на компа, а другия хард да му видиш данните и партишъните в my computer - просто при старта натискаш бутона за boot menu (не ти знам дъното) и там като маркираш Hard Drives натискаш enter и там трябва да видиш и двата харда - избираш основния ти харддиск и трябва да буутне операционната система, инсталирана в него. Ако искаш от другият ти хард - съмнително е дали ще зареди като хората, защото все пак е бил от предишния компютър, сега се сблъсква с коренно различен и непознат хардуер, без драйвери за него и е съмнително дали ще зареди изобщо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.