Премини към съдържанието
algor

АБВ отива на евроизборите със самостоятелна листа

Препоръчан отговор

АБВ отива на евроизборите със самостоятелна листа

10:38  |  14 януари 2014

Публикувано изображение

Георги Първанов се ангжира открито, ясно и без увъртания с алтернативна лява листа за евроизборите,

оглавена от Ивайло Калфин (вляво). От БСП смениха "опорните точки" и вече коментират, че Калфин е

използван.

© Красимир Юскеселиев

Георги Първанов каза, че АБВ тръгва към евроизборите със самостоятелна листа, конкурентна на БСП. Той обяви, че няма да създава нова партия.

Бившият президент потвърди, че листата ще бъде водена от Ивайло Калфин.

АБВ ще използва коалиция от партии, но Първанов отказа да назове имена на партньори, заради натиск върху техните лидери, на който бил свидетел напоследък. 

Вижте кой тръгва с Първанов >>

Никой от АБВ няма намерение да напуска БСП, нито да основава нова партия, увери бившият президент.

Основният опонент щял да бъде ГЕРБ, а другите - конкуренти.

"Винаги сме си казвали – дайте да не тревожим партията, сега казвам – хайде този път да разтревожим партията. Да я разтревожим за това, че някои хора я вкараха неготова в управлението", призова бившият президент. 

Първанов за пореден път каза, че ръководството на БСП е "в тежка зависимост" и решенията се вземат от много тесен кръг посветени.
И попита кой е този, който разпъва медиен чадър над лидера на партията? По думите на Първанов отговорът на този въпрос ще отговори и кой направи "злополучната номинация" за шеф на ДАНС.

Първанов обясни разцеплението в БСП с това, че хората, които се оказали на върха не и без неговото съдействие, теглили тебеширената линия и казали – "тези са добри, онези са лоши”. 

Той припомни думите си от преди години, че АБВ е пушката на стенатакоято ще гръмне в третото действие. Надявал се да не става така, но събитията в българската политика го наложили. 

Първанов е убеден: изборите ще покажат, че АБВ е най-перспективната формация, "може би затова е този гняв, тази агресия". 

На въпрос за изключването му от БСП, Първанов заяви, че по устав може да го изключи организацията, в която членува - тази в Ковачевци. 

Знам при Йосиф Висарионович (Сталин) е имало доста по-разнообразни форми на политическа репресия, нека не се фокусират нашите другари от "Позитано" само върху тази форма... Какво става, печелите ли от това?”, обърна се Първанов към своите. 

В пресконференцията участваха още Ивайло Калфин, Румен Петков, Евгений Желев, проф. Борислав Борисов, ген. Михо Михов и др. Първанов благодари на Николина Чакърдъкова и Весела Лечева, които също бяха там.

Калфин не се чувства предател, предателите били други
13:09  |  14 януари 2014 |

Публикувано изображение

Евродепутатът Ивайло Калфин, който ще води листата на гражданска инициатива АБВ за евроизборите, обясни, че не се чувства предател.
Вчера Калфин подаде оставка като водач на българските социалисти в Европарламента. 

На коментарите на депутати от левицата, че извършва предателство, днес той отговори, че предателите са тези, които обещават едно, а после правят друго, които крият предателството си зад извинения - зад единството на партията,  коалиционната листа, че някой ги натискал, че им обещал нещо. 

"Можех да избера удобното място да се скрия в партийната листа и да си млъкна. Няма да го направя, защото за мен правенето на политика е отговорност, включително морална, а не е начин за прехрана",коментира Калфин на пресконференция, цитиран от БТА. 

На коментарите, че е глезеното дете на БСП, каза, че след няколко месеца ще стане на 50 г. и много отдавна е забравил как се чувства човек като глезено дете. 

Калфин обясни, че водил много битки с БСП, постигали са резултат и за всяко свое действие може да се отчета и да каже какво е постигнато. 

По думите му, има някои други по-глезени, които обикновено около микрофоните се изявяват най-силно. 

Относно обявяването им за предатели, президентът на България от 2002 г. до 2012 г. Георги Първанов, който създаде "АБВ", коментира на пресконференцията, че тези квалификации и определения са овехтели и призова да се запази добрия тон.
"Да видим кой повече е изневерил на идеите, на принципите, на ценностите. Да бъдем критикувани и аз, и Калфин, но за политики", посочи той. 

Вижте какво каза още Първанов >>

Вижте кой тръгва с АБВ >>

Първанов не приема обвинения, че работи за ГЕРБ от онези, коитоподарили на ГЕРБ десетина победи. Той добави, че водил най-яростните битки с Бойко Борисов - импийчмънт, атаки от всякакъв характер и удари под кръста. 

По думите му разцеплението в БСП се използва като плашило.

Края на началото или началото на края?

Актуалния въпрос към днешна дата, касаещ процеса с разцеплението в БСП.

Ще погледне ли българина с добро око на новата формация АБВ, все по-агресивно настъпваща и оформяща самостоятелна листа за евроизборите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....

Края на началото или началото на края?

Актуалния въпрос към днешна дата, касаещ процеса с разцеплението в БСП.

Ще погледне ли българина с добро око на новата формация АБВ, все по-агресивно настъпваща и оформяща самостоятелна листа за евроизборите?

Според мен едва ли БСП ще се "разцепи" както едно време СДС, въпреки че на много хора им се иска.

АБВ на Първанов ще си има подръжници - вече е видно, но няма да са толкова, колкото им се иска - основната маса от електората на БСП гласува не за личности, ами за самата абревиатура.Хората гласуват за БСП от носталгия по времето на соца и въобще не ги вълнува кой какво им обещава и кой какъв е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен едва ли БСП ще се "разцепи" както едно време СДС, въпреки че на много хора им се иска.

АБВ на Първанов ще си има подръжници - вече е видно, но няма да са толкова, колкото им се иска - основната маса от електората на БСП гласува не за личности, ами за самата абревиатура.Хората гласуват за БСП от носталгия по времето на соца и въобще не ги вълнува кой какво им обещава и кой какъв е.

Не отчиташ момента, обаче, колко много хора вътре в самата партия се надигат срещу Станишев и жена му, които заграбиха почти всичко безапелационно.

Говоря за ключови постове в министерства и агенции - оная пача си назначи приятелките до 20-то коляно насам-натам с цел да лапа.

А, както и ти каза, партията принципно е свикнала да се грижи за хората си.

В същия момент Б.Б. продължва да си лапка, някои от по-големите фирми, с които той работеше тихомълком станаха собственост на Пеевски и т.н.

Да, може да не се разцепи, но ще има голям отлив.

Обаче като видях оня нещастник и блюдолизец Алгафари пък аз се отвратих.

Не от Калфин, не от Първанов, а от тоя плужек.

Гнусотия до шия са тия и не знам защо не разбраха, че идва момент, в който просто трябва да се покриеш и да се дръпнеш назад.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не отчиташ момента, обаче, колко много хора вътре в самата партия се надигат срещу Станишев и жена му, които заграбиха почти всичко безапелационно.

Говоря за ключови постове в министерства и агенции - оная пача си назначи приятелките до 20-то коляно насам-натам с цел да лапа.

А, както и ти каза, партията принципно е свикнала да се грижи за хората си.

В същия момент Б.Б. продължва да си лапка, някои от по-големите фирми, с които той работеше тихомълком станаха собственост на Пеевски и т.н.

Да, може да не се разцепи, но ще има голям отлив.

Обаче като видях оня нещастник и блюдолизец Алгафари пък аз се отвратих.

Не от Калфин, не от Първанов, а от тоя плужек.

Гнусотия до шия са тия и не знам защо не разбраха, че идва момент, в който просто трябва да се покриеш и да се дръпнеш назад.

отчитам го, как да не го отчитам.

знаеш какви са настроенията тук в Плевен - и то това не е само от днес или вчера.

Мислещите, умните хора така разсъждават.

НО на избори нещата знаеш, че се решават по друг начин - там гласува основното множество, което не мисли.

не се наемам обаче със точна прогноза.

Нещата врат и кипят в момента и ми е много малко информацията - знаеш, че не съм член на нито една партия и разчитам само на откъслечни данни ....

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

няма начин да не се разцепят, станишев с бсп е ориентиран към сащ и европейски капитали а абв към руските капитали

тези които искат аец беляне да се ориентират към абв, а тези които искат модернизация на козлудуй бсп е за тях.

а за останалите които са против ограбването на България не виждам партия за тях

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

няма начин да не се разцепят, станишев с бсп е ориентиран към сащ и европейски капитали а абв към руските капитали

тези които искат аец беляне да се ориентират към абв, а тези които искат модернизация на козлудуй бсп е за тях.

а за останалите които са против ограбването на България не виждам партия за тях

то остана ли нещо за крадене вече

:(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.