Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,Тази сутрин като включих лаптопа си (ThinkPad T510) ми се появи следното съобщение:The battery is running in Maximum Lifespan mode

Какво трябва да означава това и трябва ли да правя нещо? Батерията е съвсем нова, на 5 цикъла. Прикачвам изображение.

post-340097-0-41889900-1389771041_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,Тази сутрин като включих лаптопа си (ThinkPad T510) ми се появи следното съобщение:The battery is running in Maximum Lifespan mode

Какво трябва да означава това и трябва ли да правя нещо? Батерията е съвсем нова, на 5 цикъла. Прикачвам изображение.

А преди това си го ползвал на батерия максимално дълго или не ? Не си казал това.

Това е съобщение, че батерията е достигнала максималния си живот . Принципа при тях е на брой цикли заряд- рязряд.

Което няма как да е вярно ако е чисто нова ( както казваш на 5 цикъла) . Има вероятност това събщение да ти се изчисти и след време пак да се започне да се появява .

В този случай лаптопа и батерията са гаранционни и най -добре е да го заявиш проблема във фирмата от която си закупил лаптопа.

Не е добре да опитваш неща които биха нарушили гаранцията ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е съобщение, че батерията е достигнала максималния си живот .

Изобщо не е вярно. Това е съобщение, че Power Manager-а работи в режим, който да увеличи максимално живота на батерията.

и трябва ли да правя нещо?

Зависи. По принцип, има няколко плана за управление на разхода - икономичен, за производителност, т.н. Всеки си има предимства и недостатъци.При този, който ти е в момента, драйверите ще се опитат да увеличат живота на батерията, но може да намали честотата на процесора, или пък да не ти я дозарежда всеки път като включиш и т.н. Ако те устройва как се държи лаптопа, не го сменяй. Иначе иди в Power Manager-a или си избери друг режим. Редактирано от flare (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Изобщо не е вярно. Това е съобщение, че Power Manager-а работи в режим, който да увеличи максимално живота на батерията."

Да  буквално е това . НО най-отдолу на това прозорче  е съвета за нова батерия и да ти помогнат в избора за нея.

Както и да аз точно затова съм пояснил, че най вероятно е фалшиво събщение и вече човека е отговорил на предположението ми че е ползван преди това на батерия  което най вероятно  е причина за съобщението.

Нищо страшно щом батерията е нова.

А ако си избере и план на захранването както предлагаш, който да отговаря на НЕГОВИЯ начин на ползване на лаптопа е най добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако си избере и план на захранването както предлагаш, който да отговаря на НЕГОВИЯ начин на ползване на лаптопа е най добре.

Ми точно това съм и писал:

Ако те устройва как се държи лаптопа, не го сменяй. Иначе иди в Power Manager-a или си избери друг режим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми точно това съм и писал:

Да де и аз и ти му казвам, че е подвеждащо съобщение още в в първия си отговор.

Аз просто се съобразявам и със съвета в конкретния цитиран прозорец за нова батерия и помощ.

Отговора  ми е комплексен на базата на цялостното системно съобщение .

Задал съм и логичния въпрос за това дали е бил ползван на батерия преди това -(причина-следствие).

Няма значение де и двамата съветваме човека едно и също и аз не споря с теб ,

аз просто не правя единична извадка на цитат който самичък се получава в различен контекст.

Истината в случая е ,че се е получило  от няколкото дни на батерия - не непрекъснати де  ;)  (за което съм го попитал дали е така) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.