Премини към съдържанието
z0sk1e

Сериозен проблем с флаш памет

Препоръчан отговор

Здравейте!По принцип рядко стигам до този форум, но уви.. пак съм тук!

Искам да ви запозная с един проблем свързан с една розова флашка, която притежава скромната памет от 16ГБ (едва ли е от значение)Като за начало ще ви споделя каква ми беше целта.Едно приятелче пожела да му прехвърля музика във флашката. На следващия ден след като се заех с тази трудна задача, запретнах ръкави и започнах прехвърлянето на информация. Не след дълго изкочи неочакваната грешка, която казва, че флашката е защитена от "четене" (предполагам това може да се талкува като - Записване, Премахване, Копиране, Преместване и т.н. на иформация от флашката)Ето и прозорците, които излезнаха:Този прозорец ми излезна по време на прехвърлянето. / ЦЪК /

След което предприех някакво действие и натиснах "Try Again" това ме изведе до следната грешка / ЦЪК /.. и любимото ми! Като започна изтриването на полу-записаните фаилове от флашката ми излиза това / ЦЪК /Та .. това е проблема общо взето.(забравих да добавя, че съм с "Уин ХР"За да избегна коментари в стил - "Провери чичо Гугъл, той знае!", които са доста срещани в този така хубавоподреден форум.. искам да споделя, че вече го направих.Намерих няколко начина, но не ми помогнаха.Пробвах с Форматиране, смяна на параметри в регистрите на Уиндолс ..До колкото четох, флашките имали едно мини бутонче, което може да се натисне с някакъв тънак предмет (игла, етц.) Това бутонче извършвало тази функция "Защита от четене" Вкл./Изк.УВИ !!! Китайците са забравили да сложат такъв.Това е за сега. Моля помогнете на тази розова флаш памет, като дадете вашето мнение относно проблема. Нека да накараме тази флашка да работи коректно. ASAP! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Премахни драйверите от дивайс мениджъра, рестартирай компютъра и пробвай дали има ефект.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря!Пробвах този вариант, но тя все още си знае нейното.- Не стана! Само тази флашка ми прави този проблем. Пробвах 3-4 и всичко си е ОК! Едва ли да е от драйвъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава,да приемем,че флашката не е наред.

Ако ви е дадена празна,и вие сте почнал да я пълните с данни,форматирайте я с HP USB Disk Storage Format Tool.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми се иска да го казвам, но флашката може да си е заминала, или пък е ако е някаква безименна, като нищо да е от онези китайски ментета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай форматиране през cmd:

Open the DOS prompt (Start >> Run >> cmd)Type:FORMAT X: /FS:FAT32 /Q /V:PenDriveThis will reformat the Pen drive, using the FAT32 file system, and label the drive PenDrive. Replace X: with the actual drive letter of your Pen Drive.

Като на мястото на X: е буквата на твоята флашка!(ако ти показва,че е G:,пишеш G:)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HP USB Disk Storage Format Tool- Device media is WRITE-PROTECTED!

cmd- Cannot format. This Volume is write-protected.

Добре! Ето какво пише в първата снимка на темата:The disk cannot be written to because it is write protected. Please remove the write protection frome the volume in drive DeviceHarddisk1DR9Къде е локацията на това чудо?  "DeviceHarddisk1DR9"Указано е някакво местоположение, от което се изключва тази опция. М?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.