Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте на всички!:)

Нужно ми е да сглобя офис конфигурация за нуждата на частна клиника.

Бюджета е до 1000 лв като не е задължително да се използва целия.

Имам идея да е с AMD APU A10 и SSD + нормален диск за сторидж, идеята е системата да работи бързо при нормалните операции и да е надеждна.

Тоест трябва ми надежден диск (сторидж) и захранване. Отделно от това ще му се сложи и UPS.

Моля за вашите идеи и предложения :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD A8-6600K X4/3.9GHZ/FM2/BOXGB F2A88XM-DS22GB DDR3 1600 HYPER X KINGSTON х 2A-DATA SSD SX900 64GB SATA3FD CORE 1000 MICRO ATX USB3 BLPSU CHIEFTEC A-135 400W APS-400SHDD 500GB SATAIII Caviar Black 7200rpm 32MB cacheОбща стойност - 735.47 лв. с ДДС http://nikem-bg.net/cart/49099p1r50086p1r38518p2r45984p1r50241p1r1080p1r1002198p1rp0rf.html

Няма смисъл да се дават 1000лв., макар че си нямам представа с какъв софтуер работят в тази клиника, но едва ли ще е нещо супер тежко. Процесора и дъното са ясни. ССД-то е добро и 64GB, мисля че ще са достатъчни. За HDD щом искаш нещо надеждно черната серия на WD е за теб с 5год. гаранция. Кутията е компактна и си има всичко необходимо, захранването е достатъчно и с доста защити. За памет съм сложил 2х2GB Kingston, но ако искаш може да сложиш и 2х4GB, но аз не виждам смисъл. Разбира се ако си решил да отделиш 1000лв. може да вземеш 128GB SSD, 2х4GB RAM, малко по-добър процесор. Аз лично мисля, че за тези пари и тази конфигурация ще искара доста време щом е без претенции за гейминг или видео обработка и т.н. :)

ПС: Сега погледнах в Sky и там цената на черният WD 1TB е 140лв. доста добра цена, тъй че може да го замениш с този който съм дал от Nikem!

Редактирано от Jotto_del (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На такъв компютър SSD  не трябва и е излишен разход. Ето ти една примерна конфигурация която ще работи  прекрасно  в следващите 2  години през които по закон  този вид техника подлежат  на смяна. Да не ти казвам ,че в болниците масово е пълно със компютри  втора употреба взети от  коридорите на здравното министрество при поредната  смяна на техниката там.

2X4GB DDR3 1333 A-DATA FD CORE 1000 MICRO ATX USB3 BL PSU FORTRON FSP350-60EGN 90+ 1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA ASROCK B85M PRO4 LGA1150 I3-4340 3.6GHZ/4MB/LGA1150/BOX Обща стойност - 746.89 лв. с ДДС

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз не виждам смисъл от ССД

Ето моето предложение

ASROCK B85M PRO4 LGA1150
I3-4330 3.5GHZ/4MB/LGA1150/BOX
2X2G DDR3 1600G A-DATA
1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR
CM K350 W/600W PSU

Цена: ~630 лева ,с диск 500GB - 610 лева

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Jotto, мисля, че точно от нещо такова имам нужда. До останалите, говоря за модерна клиника, а не за българските болници, с конфигурацията вероятно няма да работи dedicated секретарка/сестра, а доктор. Всяка секунда в която му цикли диска при изпълнение на всекидневни операции е загуба в пари, SSD е за дължително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я ми кажи кой е тоя медицински софтуер дето ще затормози конфигурация с i3 че нещо не се сещам . Ако ще да е клиника в центъра в Вашингтон  няма да има нужда от SSD . Колко бързо според теб трябва да се отваря софтуера за писане  на епикриза  ?  Даже  и тия машини дето са ти ги предложили са много за тая дейност.В интерес на истината има пари и за  монитор и хубав принтер.

CE847A PRINTER LJ M1132 MFP
21.5 LG 22EA53VQ IPS LED

Обща стойност - 488.26 лв. с ДДС

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Jotto, мисля, че точно от нещо такова имам нужда. До останалите, говоря за модерна клиника, а не за българските болници, с конфигурацията вероятно няма да работи dedicated секретарка/сестра, а доктор. Всяка секунда в която му цикли диска при изпълнение на всекидневни операции е загуба в пари, SSD е за дължително.

Ти изкара другите конфигурации двупотопни.

Ами какъв е проблема да добавиш SSD когато държиш на него.

За клиниката не е ли от значение тишината на работа и стабилността на системата и данните?

Апу-то според мен е по-подходящо за игри, иначе конфигурацията на Jotto e много добре балансирана и SSD-то там играе голяма роля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих добавил само, че SSD-то си е доста голяма благинка. Вярно е тук, че може да се мине и без него, но щом бюджета го позволява защо да се минава без него.

В началото като си правих тестове с моето SSD Kingston и WD Blue диска, разликата в бързината се усеща дори и при лек софтуер. Да не говорим, че ОС ми е зарежда за 16сек., а с WD Blue около 1 минута. Като свикнеш на такава работа на компа и после седнеш на някой без SSD и изражението ми се сменя веднага. :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На такъв компютър SSD  не трябва и е излишен разход. Ето ти една примерна конфигурация която ще работи  прекрасно  в следващите 2  години през които по закон  този вид техника подлежат  на смяна. Да не ти казвам ,че в болниците масово е пълно със компютри  втора употреба взети от  коридорите на здравното министрество при поредната  смяна на техниката там.

2X4GB DDR3 1333 A-DATAFD CORE 1000 MICRO ATX USB3 BLPSU FORTRON FSP350-60EGN 90+1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATAASROCK B85M PRO4 LGA1150I3-4340 3.6GHZ/4MB/LGA1150/BOXОбща стойност - 746.89 лв. с ДДС

Не пренебрегвай SSD-то. Аз все още не съм попадал на бързоработеща конфигурация във всеки момент с нормален HDD. Вярно, има някакви наченки на бързина с орязан Windows и максимални оптимизации за каквито се сети човек, но дори и там един прост Libre Office  се отваря безкрайно дълго време. Да не говорим за големи документи от порядъка на няколко мегабайта. Аз в момента не съм точно с SSD  а с SSD  за кеш на големия хард, но никога не бих зарязал това SSD. Разликата е прекалено голяма, особено в нерви при чакане за зареждане на някоя по-опърничава програма или дори при едно просто стартиране или рестартиране на Windows. А и да се пестят стотина лева или малко повече е глупост, при положение че бюджета е доста голям, а за тия пари няма какво кой знае какво да се вземе в замяна на SSD. Аз дори бих стигнал дотам в препоръките си, че да орежа друга част в името на един поне 64 GB SSD  диск. Това са стотина лева и бързината е много по-видима, отколкото да кажем ползвайки стотина лева по-скъп процесор, който в общия случай е излишен. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 727.76 лв. с ДДС

+

Total: 1012.77лв.

Малка и елегантна кутия в бял цвят подходяща за съвременна клиника, която може да се постави на работното бюро. Няма записвачка, но не смятам, че ви е нужна - достатъчни са USB 3.0 портовете. Сложил съм желаното SSD както и HDD подходящо за сторидж. Тук имаме и най-новото APU Kaveri, с което да се ползува компютъра дълго време! Дъното е с вграден Wi-Fi за да не ви се плетат кабели!

Поздрави!

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега в темата, изискванията не изискват такъв хардуеър!

Освен ако в тази клиника не подбират персонала си с изисквания и за способности в БФ и Крайсис!

Иначе по-темата подкрепям мненията на колегите ,че ССД изобщо не е необходим , както и АПУ.

Както каза и колегата парите стигат и за качествен монитор с AH-IPS панел.

ASROCK H81M, H81, DDR III 1600/1333, DVI, HDMI, SATA III, USB 3.0, GLAN, LGA1150

INTEL CORE i3-4330, 3.50GHz, 4MB, BOX, LGA1150

GEIL 4GB DDR III 1600 /BULK/

TOSHIBA 1000GB 7200rpm 32MB SATA III

COOLER MASTER N200 Black, USB 3.0, w/o PSU

ANTEC Захранване VP350P, 350W

AOC 23" I2369VM, 20 000 000:1, 250 cd/m2, HDMI, DP, IPS Panel, Silver

Цена с монитора 955,79лв. и цена за конфигурацията без монитор 682,96лв.

Редактирано от playalistic (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно преди минути пуснаха новите APU процесори на AMD ,затова мисля да обновя конфигурацията ;

GB F2A88X-D3H /A88X/FM2+ 

Обща стойност - 897.48 лв. с ДДС

А до playalistick стигнаха парите и аз какво да направя да вложа в дъно ли ? За какво ,като процесора не става за клок и 4 гб рам са достатъчни,захранването е добро 600W с 85% на ефективност и много защити,кутията и тя в какво да вложа ми кажи освем в видеокартата ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега това ще се ползва в болница за писане  на епикризи  и офис дейности !!!! Никой няма  намерение да клоква  и да  играе игри на тоя компютър . Изобщо вие четете ли какво искат хората или си асемблирате едно към кесим колкото да ви минава времето. На тоя  доктор ще му трябва тих, стабилен  компютър + монитор който да не изморява очите и принтер за да принтира на пациентите документацията. Всякакви други тъпотии като видео карти и SSD дискове  са напълно излишни  и  е по добре да се вложат тия пари в един хубав апарат за кръвно  от колкото за  някакви платки за 200 лева  и кусур.  Ич не го вълнуват  новите процесори на AMD  с какво видео са и колко са нови драгия лекар  а е важно  да седне и да работи  без да се притеснява ,че ще му бучи това на главата или ,че при първото мигване на тока ще спре компютъра.  Май не са ви ясни някой работи  ама хич. Даже е задължителен един UPS  в такава конфигурация  ако питате мен.  Поне аз до сега където сме слагали компютри в болниците  винаги слагаме UPS в счетоводството и на други възлови за  болницата компютри.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко добре но SSD-то е отличен избор според собствените ти думи. Бързина и тишина та и по-икономично. Да ще е по-малък ама за какво му е над 128ГБ в болница? 

APU също е за предпочитане точно защото не му трябва видеокарта. Може да сложи I3 разбира се (по-слабото видео не е проблем) та въпроса е кое е за предпочитане.

Не съм запознат с болничния софтуер та не мога да давам оценки дали 7600 или 4330 са за предпочитане но и двата ще свършат отлична работа.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1 видеокарта му трябва за да му върви компа по твоята логика дай да сложим amd-fx 8350 който няма вградено и какво няма да върви компа,поне да беше казал да кара с вграденото ,а не ..   :) . 2 Кой е казал ,че ще клоква да си видял от мене клокърско дъно и процесор НЕ ми тогава ?.3 Автора не е казал дали има или няма ,като каже има ли няма ли тогава ще ме упрекваш я си представи ,че сега има някакъв монитор за 600 лв ? Аз от къде да знам ? 4 Платки за 200 лв аиде малко да не преувеличаваш ,а 60 лв нищо ли не са от 140 лв дъно ти го направи 200 ,даже и + ? Ето какво казва автора: Отделно от това ще му се сложи и UPS(чети какво говори автора а не ме нападай ,защо не съм сложил UPS става ли ? :)

Ако искаше  принтер ,за да принтира на пациентите документацията ,не смяташ ли ,че щеше да каже ,че в цената се включва и принтер ? 

Редактирано от I'м no† أnŁ٥vۼ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А до playalistick стигнаха парите и аз какво да направя да вложа в дъно ли ? За какво ,като процесора не става за клок и 4 гб рам са достатъчни,захранването е добро 600W с 85% на ефективност и много защити,кутията и тя в какво да вложа ми кажи освем в видеокартата ? 

Колега това ,че пари стигат и за видео карти не означава ,че трябва да се предлагат - особено когато не са необходими!

Ти като влезнеш в магазина примерно за хляб и сирене пък имаш 100лв. в джоба трябва да пръснеш всички пари ли? Или взимаш това от което имаш нужда?

и3-ката е по-бързия процесор и в неговия случай ,изобщо не му трябва дори и АПУ-та на амд ,където предимството в по-производителната графика ще върши работа на някой друг ,при съвсем различни условия!

Единственото предимство на ФМ2 платформата е ,че има вариант за бъдещ ъпгрейт.

Ако реши да запълва бюджета е по-добре да вземе монитор ,ако все пак е необходим или поне да се вземе идеята на XECUTIONER за асамблиране на конфигурация с WI-FI дъно и компактна красива кутия , но на хасуел платформа!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още един опит, тоя път да напиша нещо по-смислено. Според мен е необходимо наистина да се наблегне на хард дисковете и защо да не са 3 или 4? ? Примерно едно SSD  и два, работещи в RAID 1 или 4 в RAID 01 или RAID 10, комбиниращи бързина и сигурност. Това е само идея, как да се запълни бюджета, след като и сигурността е важна. Лично аз ползвам RAID 1  за съхранение на по-важни неща. Така при повреда на единия диск, другия пази всичката информация. Но при мен положението е заварено с два еднакви диска, които купих преди 6-7 години точно с цел ползването им в RAID масиви. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече е поръчана:

AMD A8-6600K X4/3.9GHZ/FM2/BOX 1 182.00 лв. 182.00 лв. GB F2A88XM-DS2 1 92.33 лв. 92.33 лв. A-DATA SSD SX900 64GB SATA3 1 114.79 лв. 114.79 лв. FD CORE 1000 MICRO ATX USB3 BL 1 62.39 лв. 62.39 лв. PSU CHIEFTEC A-135 400W APS-400S 1 63.05 лв. 63.05 лв.

HDD 1B SATAIII Caviar Black 7200rpm 64MB cache + 2x4 DDR3, това беше решението на доктора накрая ;) Мерси за всички идей и предложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.