Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте!

Ще поръчвам  новия процесор AMD A8 6600K X4 та имам 2 плочки по 4GB.Дъното ми е Dual Channel Memory.А рама е тази марка и модел 2X4G DDR3 1600 GEIL EVO VELOCE.Та интерисува ме дали ще е достатъчно за процесора.Защото съм чувал че е хубаво да е с възможно най големи mhz за тези процесори?И има ли смисъл да взема 1866mhz

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След както става въпрос за налична памет не виждам смисъл. Ако тепърва се събираше пълна машина, щеше да се постараем да се съобразим с това да бъде максимално добре балансирана. Доколкото е възможно за даден бюджет. Предвид цената на оперативната памет в момента, варианта да купуваш за да замениш наличност, не е добра идея.

По-добър приръст ще има от известен оверклок, в рамките на поносимото от боксовото охлаждане, ако процесора ще разчита на него.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е конфогурацията:

2X4G DDR3 1600 GEIL EVO VELOCE

AMD A8-6600K X4/3.9GHZ/FM2/BOX

ASROCK FM2A55M-HD+

Мога да я върна с коя би било по балансирано?

Редактирано от Гено Митев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Ще поръчвам  новия процесор AMD A8 6600K X4 та имам 2 плочки по 4GB.Дъното ми е Dual Channel Memory.А рама е тази марка и модел 2X4G DDR3 1600 GEIL EVO VELOCE.Та интерисува ме дали ще е достатъчно за процесора.Защото съм чувал че е хубаво да е с възможно най големи mhz за тези процесори?И има ли смисъл да взема 1866mhz

След като имаш пари за харчене вземай по-бързата памет. Даже можеш да вземеш и на 2133 Mhz. при положение, че цените им са еднакви. Е, ще получиш някой и друг кадър прираст при видеото, но това е друга тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре аз не намерих на подобна цена.Бюджета ми за рам е до 160-170 лева предлагайте бързо за да откажа паметта от поръчката!

П.П А и в предната тема ми казаха че процесора не поддържал 2133 mhz мисля че точно ти го написа но не съм сигурен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Максимум 1866МХц за паметта. Но тъй или иначе процесора не е варианта с най-бърз вграден контролер от серията и не виждам смисъл от замяна на паметта. Може би ако има възможност и финансов смисъл, единствено замяна на дънната платка на такава с последно поколение чипсет Примерно с тази.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста над бюджета и за дъно е!

П.П Плана ми беще да сглобя нещо до 420-450 лева

П.П 2 /Не знам според мен за 200mhz близо няма голямо значение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До преди този коментар, поне в тази тема нямаше споменат бюджет. Оставаш както си и просто използуваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма смисъл да променяш нищо. Дъното ти поддържа и новите процесори, та след време ще можеш да ъпгрейдваш. Процесора ти поддържа максимална честота на паметта от 1866MHz. Спрямо 1600MHz няма особено голяма разлика-няколко FPS.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре аз не намерих на подобна цена.Бюджета ми за рам е до 160-170 лева предлагайте бързо за да откажа паметта от поръчката!

П.П А и в предната тема ми казаха че процесора не поддържал 2133 mhz мисля че точно ти го написа но не съм сигурен

Да, написах го и е точно така. Но какво си поръчал нататък ти си знаеш. Ако мислиш да наблягаш върху игрите и ползваш вграденото видео, добре е да ползваш 1866 Mhz. памети. Като гледам обаче, какви са цените за момента трява да понадиш още 50-60 лв. за това удоволствие.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма проблем по нататък Видеокарта!

За сега за няколко програмки PhotoShop такива.

И Legaue Of legeds ще се използва!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като мислиш да слагаш външно видео, няма смисъл от подмяна на паметите. Кътай паричките за видеокарта, тя не зависи от паметите поставени на дъното.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси!Много за отговорите.Хубаво ,че е създаден този форум.И има хора като вас!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.