Премини към съдържанието
streleca_stz

Извличане на информация от повредено HDD

Препоръчан отговор

Здравейте!

Искам да ви попитам дали е възможно да се извлече информация от твърд диск, който е повреден?

По принцип от няколко месеца забиваше и ми бе пределно ясно, че рано или късно ще откаже в даден момент, но реши да го направи точно тези дни, когато имам важни работи и проекти, които трябва да завършва в определени срокове....

Какво точно става - при пускане на компютъра се показва началният екран с марката на дънната платка и от хард диска започва да се издава един странен звук. И не не е т.нар. "click of death", който казва че HDD-то си е заминало, а е по-скоро все едно четящата глава не може да се спре на една пътечка (ако се изразявам правилно). И преди се е получавало, но за кратко.

Реших да пробвам да подкарам live версия на Убунту и уж хвана диска, с 300 зора успях да се добера до папките и да кача една много малка част от всичката информация, но накрая го "изгуби" (изчезна от страничния панел като видими дялове).

Та има ли някакъв друг вариант за действие или всичко е загубено вече? :/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та има ли някакъв друг вариант за действие или всичко е загубено вече? :/

Напълно е възможно!Що не пробваш с HDD Regenerator да направиш едно сканиране, като буутващ обаче (през флашка)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно е възможно!Що не пробваш с HDD Regenerator да направиш едно сканиране, като буутващ обаче (през флашка)

Мм, как обаче се прави? В гугъл не мога да намеря подходяща статия с инструкции.. :eek:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мм, как обаче се прави? В гугъл не мога да намеря подходяща статия с инструкции.. :eek:

Редактирано от luckyboy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо няма да направи с тоя регенератор.

Закача диска като втори и го сканира с някоя програма от сорта на ontrac easy recovery professional (има и куп други) ако пак не му хареса резултата да се обърне към сервизни услуги но там скубят здраво и трябва да се знае дали си струва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо няма да направи с тоя регенератор.

Брей колко е сигурен нашия.Нищо не му пречи да опита.Съвета за сервизните услуги му е добре познат и можеше без него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Окей, следвах стъпките, уж стана, но като се преместя на компютъра (направих я на лаптопа), но изобщо не я засича?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Брей колко е сигурен нашия.Нищо не му пречи да опита.Съвета за сервизните услуги му е добре познат и можеше без него.

Не сигурен ! Убеден съм. Иначе сефте чувам тая програма да извлича информация от повреден диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Окей, за лаптоп мога ли да го закача и как? Май трябва специален кабел... Както и не трябва ли да се форматира, че да може да чете от него?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не сигурен ! Убеден съм. Иначе сефте чувам тая програма да извлича информация от повреден диск.

Не става въпрос да извлече информация, а да го "закърпи".Мен ме спаси при десетки лоши и над 10 000 релокейтнати сектори.Диска беше тотално прецакан и дори с линукс дистрибуция не се виждаше.Разбира се това е частен случай, но както казах не пречи да се опита.Тия програми за извличане на инфо от повреден диск са за баламурници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както и тук ще дам предложение и на вас да опитате отидете в тази тема и вижте мой коментар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,По принцип е възможно. Пробвай със съвета от колегата.Тук обаче искам да те попитам колко наистина е важна тази информация за теб и по-важното, колко ценна?Защо питам? Защото има компании, които се занимават точно с това. Имат доста добра успеваемост, НО, голямото "НО"... Цената на услугата... Ще ти дам един линк с ценоразпис на една от най-добрите фирми за целта, ако нищо друго не помогне, то ти ще си прецениш дали си струва парите :) Но имахме случай, където възстановиха информация от HDD, след пожар в апартамент, като компютъра на практика беше изпепелен... Хората си разбират от работата и разполагат с нужните технологии.“ИТЕМА-В” ЕООД - Цени.Поздрави и лека вечер!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, не ми е ЧАК толкова важна информацията.  :D  Иначе да, ще пробвам съвета на @ST305! :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от hong yeonduk
      Лаптопа ми беше много бавен и реших да го сканирам за вируси и си изтеглих една антивирусна. Когато го сканирах ми излизе прозорче с отметка и ме попита дали искам да ми следи и онлайн сърфирането(или нещо от сорта) и аз натиснах да, и след това ми поиска рестарт. След рестарта нямах икони, показва ми че няма връзка с интернет и няма налични връзки. Това на снимката е съобщението което ми излиза.
      Също така каквото и да се опитам да направя(например да проверя за неизправности) ми дава грешка.
      Моля помогнете не разбирам от компютри.(Понеже не знам какъв е проблема най-вероятно категорията на темата е грешна).
    • от FOTOTO
      Здравейте
      Имам следният проблем след отваряне на диска при зареждане на папките в него диска след няколко секунди автоматически се затваря
      Диска е дефрагматиран проверен за вируси сменял съм кабелите за връзка сата към дъното и захранване
      В диск менаджъра се вижда в биоса също е видим
      В кутия за външен хард диск има същия проблем
      програмата sentinel казва напълно здрав
      Предположения
    • от Venci Velikov
      Здравейте имам проблем с HDD-то (да знам аз винаги имам проблеми с тях но след като смених 10 и заминаха сумата и пари само за хард дискове сега съм се примирил с този) когато е натоварено на 100 % започва да забива и да издава звуци с висока честота и това се случва само като компютърът ми се опитва да чете и записва със висока скорост на него мисля че четенето е по-голям проблем защото като играя игри се случва най-често като зарежда играта или като влизам в игра и зарежда картата и играчи и т.н. та се питах дали мога да лимитирам скоростите за да е по-стабилен ,макар и по-бавен да го направя да издържи повече .
      Да знам че когато започнат да издават звуци са вече за смяна ,но ми изкара няколко месеца и нямам друг проблем с него а и ми омръзна да инвестирам в хард дискове  .......мисля че се случва само по време на игра ,но може би защото те го натоварват най-много.
      Благодаря предварително за мненията ви. 
    • от MaDCoW
      Здравейте, от близо седмица компютърът ми постоянно получава blue screen с най-различни грешки ( Със Windows 7 съм ), някой от тях са: Memory_management, IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL, SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION имаше и други преди, но не ги помня. Сега съм пуснал Memory Diagnostics да видя какво ще ми излезе.. Ако някой има идея дали може да се оправи, да пише ☺ The file is possible corrupt. The file header checksum does not match the computed checksum.. Ми излиза сега, дори и не се пуска компютъра, да го засилвам ли през терасата или?!? 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.