Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Извинявам се ако темата не е в правилния раздел и ако не е може да го преместите :)

Добър ден !

Имам 1 проблем от 4 дни  Не мога да вляза в D аз имам около 170 гб в D и 50 гб в C но D-то не мога да го отворя защото харда ми се скапа който е 250 гб но вече показва 220 :( 

Та въпросът ми е дали може да дадем на харда още поне 1 месец живот до като си поръчам нова конфигурация ( на 25-ти януари ще си купя компа така че ако може на 24-ти ще драсна 1 тема за препоръки за компютърна конфигурация :) ) аз четох, че може някък си да разделим използваемото място от харда от лошите сектори аз използвах много програми като HDD Regenerator който нищо не направи :Х та кажете ми как мога да дам още 1 година живот и как поне да мога та ползвам част от D защото в C има само програми и нямам игри там и имам едни 4 гб свободни а в D има около 40 гб  свободни но не мога да вляза в D и няма как да ги ползвам :/ като се опитам да вляза в де пише " Дискът не е форматиран, Дискът в устройството D не е форматиран искате ли да го форматирате сега ? " Моля ми помогнете в C няма никакви проблеми само в D 

Благодаря за вниманието :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можете да запишете Ubuntu на флашка и така да изкарате до 25 януари.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можете да запишете Ubuntu на флашка и така да изкарате до 25 януари.

ок но какво е това и дали 4 гб флашка е достатъчна ? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Достатъчна е. Просто свалете ОС-а от сайта на Ubuntu и запишете чрез програма като например UNetbootin. Слагате в USB порта и ползвате Ubuntu през флашката. Ще имате достъп до старите файлове (ако е възможно) и така...  :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

отвори дос и напиши shkdsk /f ще те пита дали да го un-mount-ва даваш y и отиваш на D: като пишеш на нов ред D: само и пак chkdsk /f Използвай програмата за проверка на диска имах в предвид с тези команди успех ако се възстанови някой сектор. След следващо стартиране на ОС ще ти изведе син екран за проверка на партициите не го игнорирай изчакай да ги преброи файловете и да възстанови сектори.Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Достатъчна е. Просто свалете ОС-а от сайта на Ubuntu и запишете чрез програма като например UNetbootin. Слагате в USB порта и ползвате Ubuntu през флашката. Ще имате достъп до старите файлове (ако е възможно) и така...  :)

Да но аз в флашката си имам уиндовс 7 което заема 3.80 гб от 4 но не мисля че ще го истрия защото като си купя нов комп да си имам вин7 :)

отвори дос и напиши shkdsk /f ще те пита дали да го un-mount-ва даваш y и отиваш на D: като пишеш на нов ред D: само и пак chkdsk /f Използвай програмата за проверка на диска имах в предвид с тези команди успех ако се възстанови някой сектор. След следващо стартиране на ОС ще ти изведе син екран за проверка на партициите не го игнорирай изчакай да ги преброи файловете и да възстанови сектори.Успех!

това го направих и успях но за кратко за 3 дена и пак стана същото днес пак го направих зареди но този път не стана всичко беше като миналия път но разликата е че този път не стана :/ моля ви за още отговори :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да но аз в флашката си имам уиндовс 7 което заема 3.80 гб от 4 но не мисля че ще го истрия защото като си купя нов комп да си имам вин7 :)

Значи 10 дена почивка в Боровец ще отидете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи 10 дена почивка в Боровец ще отидете.

не може ли да разделя на диска лошите сектори от добрите ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.