Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте всички,

Ще се купува R9 280X и по-точно GIGABYTE R9 280X OC BF4 Edition (rev 2.0, с черната платка). Какво е вашето мнение за нея?http://www.gigabyte.com/products/pro...px?pid=4847#sp 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Останалите компоненти ще се закупуват зедно с нея. Бях пуснал тема за процесор и реших, че ще бъде Xeon E3-1230 V3 с дъно ASrock Z87 Extreme3...Поради неналичността на 280X-ките в последно време тая е една от добрите избори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хеона не се клоква, така че не ти трябва това дъно. Не е лошо да си пуснеш нова тема в подходящия раздел за избор на нова конфигурация!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До днес съм обсъждал положението с процесора. Знам, че не се клоква, просто искам Z78 дъно, правя експерименти от време на време. Та просто исках мнение за видеото..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До днес съм обсъждал положението с процесора. Знам, че не се клоква, просто искам Z78 дъно, правя експерименти от време на време. Та просто исках мнение за видеото..

Колега би ли споделил какви експерименти ще правиш с Xeon и дъно Z87??? Щом искаш да правиш експерименти вземи нещо с "К" и ще ти е по-интересно. ;)

За картата бих казал, че си заслужава, но наличностите още ги няма, а и цените ги вдигнаха заради тези миньори, където е купуват като топъл хляб. :rolleyes:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно с Xeon-a никакви. Имам познати с K и ще ги пробваме при мен. Относно наличността, снощи отправих запитване към Bo*sa Pl***a за Gigabyte-a, но все още нямам отговор..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно с Xeon-a никакви. Имам познати с K и ще ги пробваме при мен. Относно наличността, снощи отправих запитване към Bo*sa Pl***a за Gigabyte-a, но все още нямам отговор..

Незнам как ги мислиш тези работи да въртиш процесори и да си правите опити. Надявам се да сте поне малко на "Ти" с това, което ще правите и да имате нужните охладители за да правите опит за клок, че ако си мислите с боксови охладители да правите опити ще направите някой фал и после ще се реве по форума. Пак ти казвам дано знаете какво правите, че лесно ще направите беля, защото тези експерименти се правят с познания. ;) Това просто като съвет ти го давам!

ПС: Не е добра идея да се учите на нови процесори/дъна.

Редактирано от Jotto_del (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купувай един "K" процесор щом искаш z87 дъно. Каква ще бъде изгодата иначе да клокваш чужди процесори, след като ще си останеш с Xeon-а. Логика иначе нулева за подобна покупка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги, казах вече, не искам мнения за процесора, а за видеото :)

Картата е като 7970 с напомпани честоти. По-евтина и по-производителна. ( Ако я намериш налична някъде ) Равностойна е на GTX770 и почти колкото 780. В интернет тестове и информация, колкото щеш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само един съвет - бягай много далеч от тия мошеници борса плазма и не купувай нищо от тях. Иначе относно 280X, вземай най-евтината, която намериш, но по-добре вземи по-евтино дъно и R9 290 без X.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.