Премини към съдържанието
g060dimitrov

intel celeron Датчик не отчита промяна в температурата

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам стар компютър,който не се използва. Неговият процесор е intel celeron willamette-128. Охлаждането е стоково. Дънна платка dfi nb78-bc/bl/hc/hl. Рамта на DIMM1 е 256мб 133мхз а DIMM2 512 200мхз. Реших да пробвам лек оувърклок. Множителя е 17, а честотата 100. Тоест процесора работи с тактова честота 1,7GHz. Промених честота на 120. Сега работи на 2,04GHz. От 23 минути, AIDA64 го стресира. Температурата не е мръднала. CPU-22 градуса , HDD-38 градуса. Извод: датчиците не отчитат правилно.

При теста програмата отчита CPU Throttling (max. 6%). Ако не се лъжа в тези интервали процесора намаля честотата си с тези проценти за да не прегрее. На CPU Throttling пише Overheating detected! . Теста вече върви 30 минути и процентите на CPU throttling са били различни от нула само за някакви секунди. Трябва ли постоянно да са нула? Неработещите правилно датчици ме объркват, защото не знам каква е температурата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смени термопастата. И да, CPU Throttling е точно това, което си написал.  :)

Редактирано от Greak (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извод: датчиците не отчитат правилно....Неработещите правилно датчици ме объркват, защото не знам каква е температурата.

При все, че се занимавам с правенето на софтуер (а може би именно заради това), винаги ме е удивлявала вярата на хората в него и особено в това, че винаги обвиняват хардуера първо...т.е. винаги датчиците не работят, а програмата е перфектна...А показанията от BIOS проверихте ли? Близки ли са до тези на AIDA-та? И ако не, ще си промените ли извода? Редактирано от flare (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземаш един цифров мултиметър с термосонда и си решаваш проблема.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При все, че се занимавам с правенето на софтуер (а може би именно заради това), винаги ме е удивлявала вярата на хората в него и особено в това, че винаги обвиняват хардуера първо...т.е. винаги датчиците не работят, а програмата е перфектна...А показанията от BIOS проверихте ли? Близки ли са до тези на AIDA-та? И ако не, ще си промените ли извода?

Проверих с два различни софтуера и двата компютъра,които са ми под ръка.

post-344859-0-48363000-1389822671_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверих с два различни софтуера и двата компютъра,които са ми под ръка.

А показанията от BIOS проверихте ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са на първия,но те са безсмислени,просто да покажат,че софтуера отчита правилно(с изключение температурата на дъното,която speccy показа). Ще се пробвам да снимам биоса на втория,защото там не мога да я открия.

https://drive.google.com/folderview?id=0BzhfREcfiCwhXzdZdjJZTUtmSHc&usp=sharing <---Ето и снимките от другия биос.

post-344859-0-95951500-1389823426_thumb.

Редактирано от g060dimitrov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С термосонда залепена за радиатора, при overclock от 1,7 до 2,04GHz и 30 минути стрес тест измервам промяна в температурата от 28(оставен да работи без отворени приложения,а не изключен) до 39 градуса по Целзий. Това значи ли,че термопастата е ОК,щом радиатора загрява или е прекалено малка разликата и значи не прави хубав контакт?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не я лепи на радиатора. Лепни я в долната страна, до капачката на процесора по-близо. Но тия температури ако са около капачката - значи процесора е що-годе ОК. Въобще, дори без никаква термопаста при плътно залепен охладител и почистен - прегряването не е много лесно.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.