Премини към съдържанието
iptables

Проблем с ъпдейтване на flashplugin-nonfree

Препоръчан отговор

Здравейте, направо по темата :

-update-flashplugin-nonfree.txt

Немога да разбера какъв е проблемът, защо немога да си ъпдейт-на версията ?

Благодаря предварително за помощта, поздрави =)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Немога да разбера какъв е проблемът, защо немога да си ъпдейт-на версията ?

Е, този архив, който си свалил, не трябва ли да го разархивираш и да го копираш в папката с плъгини на браузера? Редактирано от flare (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет, опитах и това също, но нямаше ефект.

Преинсталирвах и пак същата работа -> 11.2.202.332

Днеска сутринта... незнам и аз как, наистина нямам обяснение :

sudo aptitude update && sudo aptitude upgrade, след което sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade , sudo update-flashplugin-nonfree --install  и... НЯКАК си... 11.2.202.335 ...

Мда, смешно е на пръв поглед, но и аз незнам как стана тоя фокус...

Днес възнаверявах, да копирам fplashplugin-a на Chrome-а в папката на Iceweasel ( в моя случай ).

Благодаря за предложението все пак flare :)

Възможно е, да е имало някакъв ъпдейт/кръпка през нощта или рано сутринта, знам ли... факта е, че стана номера :)

Редактирано от iptables (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес възнаверявах, да копирам fplashplugin-a на Chrome-а в папката на Iceweasel ( в моя случай ).

Даде ми добра идея за което съм ти благодарен. Архивирах си paper-flash от google-chrome, за да го ползвам в chromium при нужда. Не смея да го пусна като статия, защото предполагам, че Google имат авторски права над плеъра. Това е местоположението на директорията с paper-flash  http://s19.postimg.org/j51n24t6b/paper_flash_google_chrome.png . Когато ползвам Chromium директно ще я поставя в неговата директория.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега остана само да намеря начин да ъпдейт-на vlc-browser-plugin-а през терминал-а, тоест, без да тегля наново tar-а, да трия стария, да разархивирам и т.н. =)

Ако се сещате за някакво в случая конзолно решение, ще съм Ви признателен, за пореден път :)

cop, защо недолюбваш Chrome-а ? :)

Единствената разлика според мен м/у Chrome и Chromium е, че първият си ползва негов си флаш, докато при вторият случай, се ползва флаш-а инсталиран на системата.

Е... оставяме настрана, че Chromium е експерименталната/тестовата версия на Chrome :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единствената разлика според мен м/у Chrome и Chromium е, че първият си ползва негов си флаш, докато при вторият случай, се ползва флаш-а инсталиран на системата.

Много смело вярваш на Google :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не вярвам на нищо свързано с тях :)

Преди имах Chrome, заради проблеми с клиповете във vbox-а, незнам защо, но неможех да гледам от там с Iceweasel и, сложих Chrome.

След известно време, проблема се реши и, веднага махнах Chrome-а.

В момента си ползвам Iceweasel и като алтернатива съм сложил Opera... just in case, както се казва :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е... оставяме настрана, че Chromium е експерименталната/тестовата версия на Chrome :)

Chromium не е експериментална версия на Google-Chrome. Той е основният, свободен проект. От него се създава Google-Chrome, като се поставят фирмените атрибути и paper-flash. Предполагам, че може да има и друг фирмен софтуер.

Колкото до Google - не им вярвам, но ползвам доста техни услуги. А относно сигурността на papper-flash, напълно съм убеден, че е по- сигурен и по- добре работещ от боклука на Adobe. Виждам го на практика при пускането на всеки клип.

Относно Opera - щом MEGA не ми позволява да се впиша през него, това напълно определя отношението ми към този браузър, чиито разработчици така нагло зарязаха Linux потребителите. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е зле да се погледне тук и тук

Сметнах, че е добре да информирам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като почнахме пак с темата, нека, някой колега, който е открил начин да се ползва Papper Flash в браузъри, различни от google-chrome, сподели, как става това.Особено ме интересува Chromium, защото това е изключително важно за този браузър, при който вече се забелязват проблеми при работата на Adobe Flash Player.

Това http://dox.bg/files/dw?a=e400bedf7d е директорията с Papper Flash.

Това е местоположението й в Google-Chrome

http://s19.postimg.org/8s6m7y1tf/papperflash.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във Archlinux ние имаме :P  https://aur.archlinux.org/packages/chromium-pepper-flash-stable/

Без да съм запознат особенно със тез броузъри, и от това което пogледнах за бързо мисля че, ще е трудно  да направите това за Chromium под Debain/Ubuntu, освен ако няма вече направен такъв пакет като при Arch.

Първо трябва да е премести, или вече да се намира плугинa във директория /usr/lib/PapperFlash (поне това е директорията която се ползва в арч) После да компилирате chromium като добавите флагове към пътя към флаша (papperflash) нещо такова, плус още малко kung-fu.

Може да се опитате да прочетете PKGBUILD пакета също и chromium-pepper-flash.install, като разарживирате тарбала от страницата в AUR по горе.

Може да потърсите за готов дебиан пакет, или да си направите :)

Редактирано от ivoarch (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм пробвал, макар, че както казах, това щеше да бъде ПОСЛЕДНИЯТ ми вариант.Както и да е, може да опиташ стъпките описани тук : Xubuntu

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам, че ще стане. Четох някъде, че Mozilla също разработват собствен flash plugin. Но този за Google-Chrome се разработва от доста време и е много напред в развитието си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@cybercop , може да си пропуснал http://www.webupd8.org/2014/01/pepper-flash-player-installer-for.html

Благодаря за информацията. Много приятна новина.

П.П.: Тествах го - все още не работи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.