Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

В случая въпроса ми е как да настроя отдалечен достъп до рутер TL-WR740N, като този въпросен рутер е зад друг рутер TL-WR740N, двата са свързани с LAN портовете си, втория рутер до който искам достъп не ползва WAN порта си- служи като Access Point за WiFi. До първия рутер в мрежата имам (отдалечен) достъп. Целта е да докарам достъп и до втория. Благодаря!

Редактирано от ivankrivodol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не можеш - втория рутер няма вътрешен мрежов адрес и не можеш да го адресираш. Дефакто работи като 'switch с антенка за безжична мрежа'.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не можеш - втория рутер няма вътрешен мрежов адрес и не можеш да го адресираш. Дефакто работи като 'switch с антенка за безжична мрежа'.

Е, точно вътрешен адрес, в смисъла, който аз разбирам, има - няма външен адрес или по- точно е същия като на предхождащия го рутер. Не знам ако в настройките на втория рутер задам друг порт, както съм задал на първия, няма ли да стане. Следобед ще опитам това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, точно вътрешен адрес, в смисъла, който аз разбирам, има - няма външен адрес или по- точно е същия като на предхождащия го рутер. Не знам ако в настройките на втория рутер задам друг порт, както съм задал на първия, няма ли да стане. Следобед ще опитам това.

Не съм съвсем сигурен, но може и да стане. Първо пусни remote management-a на вътрешния рутер, като го направи за порт 8080 да кажем. След това виж какъв му е ip адреса на вътрешния рутер и му отвори порта от външния рутер за въпросния адрес. Като се замисля може би няма да стане, но не ти пречи да опиташ

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вътрешен адрес в мрежата ще има втория рутер, ако първия му го раздава. дали има - можеш да пробваш с пинг от вътрешната мрежа или от първия рутер. дали е статичен или е пуснат dhcp на първия рутер не знаем. ако искаш реално да го администрираш втория рутер - трябва да го пуснеш като рутер и да влиза кабелчето в wan порта му. тогава обаче машините зад него стават в друга подмрежа и ще имаш проблеми с достъпването между двете мрежи.

Редактирано от krassleto (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леки иди от мен.

Вариант1

Рутер1- задаваш му лан адрес, примерно 192.168.1.1 с маска 255.255.255.0. Указваш на DHCP да раздава адреси от ...100 до 199, както си е и по подразбиране. В Remote Management задай порт 80 примерно.

Рутер2, който ползваш за АП - задаваш му лан адрес, примерно 192.168.1.2 с маска 255.255.255.0. Пускаш  DHCP и му указваш да раздава адреси от ...200 до 254 примерно. В Remote Management задай порт 8080 примерно. После сложи кабела във WAN порта и му сложи статичен ип адрес примерно 192.168.1.50, който да си взима от рутер1 с маската и гейта. 

В рутер1 от Virtual Servers пренасочи порт 8080 към WAN адреса на рутер2, по примера 192.168.1.50, за да сработят нещата. Така би трябвало да се получи на теория и всичко да е наред.

Вариант2

Без участието на WAN на рутер2. Флашваш рутер2 с някакво WRT, пускаш един SSH, пренасочваш порт 22 към лан адреса му и чрез конзола администрираш.

Редактирано от exwol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леки иди от мен.

Вариант1

Рутер1- задаваш му лан адрес, примерно 192.168.1.1 с маска 255.255.255.0. Указваш на DHCP да раздава адреси от ...100 до 199, както си е и по подразбиране. В Remote Management задай порт 80 примерно.

Рутер2, който ползваш за АП - задаваш му лан адрес, примерно 192.168.1.2 с маска 255.255.255.0. Пускаш  DHCP и му указваш да раздава адреси от ...200 до 254 примерно. В Remote Management задай порт 8080 примерно. После сложи кабела във WAN порта и му сложи статичен ип адрес примерно 192.168.1.50, който да си взима от рутер1 с маската и гейта. 

В рутер1 от Virtual Servers пренасочи порт 8080 към WAN адреса на рутер2, по примера 192.168.1.50, за да сработят нещата. Така би трябвало да се получи на теория и всичко да е наред.

Вариант2

Без участието на WAN на рутер2. Флашваш рутер2 с някакво WRT, пускаш един SSH, пренасочваш порт 22 към лан адреса му и чрез конзола администрираш.

Вариант 1 май ми се вижда доста приемлив в случая, ще го опитам през идната седмица, сега е време за отдих.

П.С. тия TL-WR740N са от по- старите хардуерни версии и май не ставаха за WRT, а и честно да си кажа- чак дотам не съм навътре с тая материя. Имам някакви базови знания, но не мога да кажа, че съм чак такъв спец. Но вариант 1 мога да го осъществя. Дано сработи.

Редактирано от ivankrivodol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вариант 1 май ми се вижда доста приемлив в случая, ще го опитам през идната седмица, сега е време за отдих.

П.С. тия TL-WR740N са от по- старите хардуерни версии и май не ставаха за WRT, а и честно да си кажа- чак дотам не съм навътре с тая материя. Имам някакви базови знания, но не мога да кажа, че съм чак такъв спец. Но вариант 1 мога да го осъществя. Дано сработи.

Ами вариант 1, теоретично не би трябвало да не сработи. Предложих го, защото remote management-та до колкото аз знам се достъпва през WAN. Освен това по този начин след рутерите на вътре в мрежата нищо няма да се промени. Само ако има някаква публична web услуга зад втория рутер ще трябва да правиш нов NAT, което е леко неприятно, но... Относно хардуерните версии, колкото и да са по-стари предполагам се поддържат, но наистина е по-неудобен избор за администрация предвид възможностите на рутерчетата. Web интерфейса предлага опции повече от достатъчни за домашни условия.

Редактирано от exwol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.