Премини към съдържанието
hanuki

Промяна на размер HDD и ограничаване на лоши сектори

Препоръчан отговор

Здравейте имам диск 2тб които е дефектирал в около 200 -500 мб (bad sector), искам да променя размера на диска  като огранича да не се пише и чете в този диапазон .

Диска няма гаранция , но може да се ползва въпреки проблема .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да стане!С HDD Regenerator  обаче можеш да ги поправиш.Велика програма!!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да стане!С HDD Regenerator  обаче можеш да ги поправиш.Велика програма!!!

Ползвал съм и както и доста други тулове ,въпреки това ми се ще да мога да ги огранича  тези сектори .Вариант е нещо с Акронис  да  поработя .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвал съм и както и доста други тулове ,въпреки това ми се ще да мога да ги огранича  тези сектори .Вариант е нещо с Акронис  да  поработя .

Акрониса е чуден за бекъп, ползвам го от доста време, но за първи път чувам за подобно нещо. :ohmy:

Тръгне ли да се скапва (както в случая) най-разумно е да започнеш да мислиш за нов.500 mb не са никак малко и дните са му преброени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Акрониса е чуден за бекъп, ползвам го от доста време, но за първи път чувам за подобно нещо. :ohmy:

Тръгне ли да се скапва (както в случая) най-разумно е да започнеш да мислиш за нов.500 mb не са никак малко и дните са му преброени.

Диска е на 1 ден изпуснат .С Акронис когато възстановяваш може да задаваш къде да са партишъните  (в средата или края на диска ) и с мишката да упоменеш как се разполагат по диска .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо ли си мисля, че искаш да откриеш "панацея" за лошите сектори...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж в коя част на диска са лошите сектори и направи дял, който не го форматирай а го остави Unalocated.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж в коя част на диска са лошите сектори и направи дял, който не го форматирай а го остави Unalocated.

В началото -явно така ще се прави .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така съм направил с един диск на лаптоп- от половин година няма проблеми.Първо минах с HDD Regenerator, после направих пълен формат, след това отделих бавните сектори в отделен дял от около 1 гб и го оставих Unalocated.

Редактирано от elleena (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също имам хард с лоши  сектори и какво направих? Форматирах под ниско ниво няколко пъти,след това с хдд регенератор и при мен изчезнаха. Опитай с тази комбинация ако искаш. Доколкото знам форматирането под ниско ниво намагнитизира секторите или нещо подобно. Явно така се оправят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също имам хард с лоши  сектори и какво направих? Форматирах под ниско ниво няколко пъти,след това с хдд регенератор и при мен изчезнаха. Опитай с тази комбинация ако искаш. Доколкото знам форматирането под ниско ниво намагнитизира секторите или нещо подобно. Явно така се оправят.

Бихте ли обяснили как форматирате под ниско ниво ?

Здравейте имам диск 2тб които е дефектирал в около 200 -500 мб (bad sector), искам да променя размера на диска  като огранича да не се пише и чете в този диапазон .

Диска няма гаранция , но може да се ползва въпреки проблема .

Как разбрахте, че имате 500 мб лоши сектори ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от the professor
      Много се чудех къде да пусна темата (дали при преносими компютри или операционна система), тя е предназначена главно за дисковете в мобилните компютри (без тези с ssd), но в обши линии важи и за настолните, но в доста по малка степен...
      Причините са няколко.
      1 Въпросните операционни системи са големи, тромави (щото са големи и фрагментирането оказва много голямо влияние) и постоянно пишат по диска (особено ако рамта е малко). При виста/7/8 всеки файл, който се достъпва от потребителя бива дефрагментиран и пренареждан при всяко включване и по време на ползване на операционната система За това се грижи сервизът superfetch. Постоянното пренареждане на файловете с цел по бърз достъп износва секторите, на които се записва. Дефрагментирането прави същотото...
      2. Прецакват се главно дисковете на преносимите компютри - главната причина е, че са в преносими компютри:
       - възможността за прегряване на диска е по голяма поради липса на възможност за охлаждане;
       - дори да затваряте лаптопа и след това да го пренасяте, дискът има няколко варианта за изключване и те всичките са бавни (1 - sleep - по принцип най бързият, но не и ако в момента се инсталират ъпдейти... 2 - shutdown - по бавно поради тромавата и голяма операционна система... 3 - hibernation - копиране на съдържанието на рамта на диска - колкото повече рам имате, толкова по бавно става, а и това при всяко затваряне на дисплея да копирате по няколко gb на твърдия диск си е чисто износване...).  Ползването на торенти също изключително много скъсява живота на диска (от прегряване, фрагментиране и записване)... Повечето торент клиенти са настроени да пречат на заспиването на о.с., така че след като издърпате файловете, си затваряйте клиента...
      Ако затворите лаптопът и не го изчакате да се изключи напълно със сиугурност при транспортиране ще го напълните с лоши сектори... В сервиза много пъти са ми носили забил лаптоп - когато е забил не може нито да заспи, нито да се изключи и аз само установявам, че за няколко километра транспортиране твърдия диск се е напълнил с лоши сектори...
      На последно място ще спомена и производителите на дискове - в последните 4-5 години всички без изключение са свалили качеството с цел по добра цена...
      Нервното писане по клавиатурата, удари по масата, на която е лаптопът също пълнят диска с лоши сектори. Главите в диска летят на микрони над плочите (вътре в диска от въртенето на плочите се увлича част от въздуха в диска, който влиза под главите и ги държи на разстояние), тия микрони са прекалено малко за да попречат на главите да се удрят в плочите при вибрации. Много е вредно използването на лаптопа по време на движение в превозно средство, особено във влак или по път с павета...
      Фрагментирането зависи от броя на дяловете - ако дискът е на един дял файловете се фрагментират много повече, от колкото ако имате отделен дял за торенти, отделен дял за инсталационни програни, отделен дял за операционна система и отделен дял за игри/инсталирани програми...
      Има и лаптопи с линукс, но за разлика от windows, линукс ползва swap само ако не достига паметта... освен това там swap се ползва само при недостиг на памет, като размерът не се определя от безумното правило 1,5 пъти размерът на рамта (което е от времето на windows 95 - тогава не е било безумно, но при сегашните конфигурации е).
      System restore точките допринасят много за фрагментирането и писането по диска, същото прави и индексирането на файловете, за уж по бързо търсене (но то пак си е бавно и неефективно)... Компресирането на файлове по стари от определена дата също влияе и на износването на секторите и на фрагментирането...
      Ако желаете лаптопския ви диск да издържи възможно повече време спрете:
      - system restore (сервиз)
      - superfetch (сервиз)
      - windows search (индексирането (сервиз))
      - automatic update (ъпдейтите (сервиз) се инсталират бавно и са големи, освен това прекъсването им може прецака windows, ако имате определен проблем, който се решава с кръпка инсталирайте само нея)
      - windows defender (защото пуска automatic update, дори да го забраните или постоянно ще реве че е спрян... просто си намерете друга антивирусна, тази освен че е тромава  и пропуска...)
      - disk defragmenter (сервиз)
      - USN journal (да не се бърка с журнална файлова система, той просто е част от нея, но не служи за поправяне на информация при инцидентно изключване/забиване на о.с.) - това е лог в който се описва кога е отварян, редактиран или е достъпван файла, без него при properties върху файла/папката ще виждате само датата на създаване... журналът се трие и забранява с командата fsutil
      - всякакви програми за дерагментиране, оптимизация на регистри и т.н. може да си оставите само програмка за триене на темп файловете или да ползвате disk cleanup на windows...
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.