Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет, мисля да подменя видеокартата на компа. В момента картата е АСУС 9600гт 512рам 256бит, която близо 5 години се справя добре със всички игри.Процесора е Intel Pentium G2130, 8Gb РАМ 1600Mhz. Монитор LG 24 SPI Ful HD. 

На компа се играят предимно WoTanks, Wo Warplanes, Far Cry 3, GTA и т.н. Та въпроса ми е следния:

Коя е оптималната видеокарта за тази конфигурация, така че да могат да се играят игри на макс. Бюджета е около 200-250 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре да сложите по-мощен процесор.

Ще слагам нещо с  "К" но малко по-нататък / дъното е Z77/. За сега този ми върши отлична работа. Служебния ми е с i7-3770 и за приложенията за които го ползвам не намирам особенна разлика.  :no-no:  :) Двоумя се между няколко карти-GTX 650Ti OC 2GB или R726XOC-2GD DDR5 на различни производители. Интересува ме дали порцесора ще ги" спъва"? И дали да вървя по-надолу като спецификация?

Редактирано от sshivaro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като по-нататък ще слагаш "нещо с К", какъв е смисъла да взимаш някое слабичко видео за сегашния ти процесор, вместо да го съобразиш с бъдещата покупка на процесор ?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще слагам нещо с  "К" но малко по-нататък / дъното е Z77/. За сега този ми върши отлична работа. Служебния ми е с i7-3770 и за приложенията за които го ползвам не намирам особенна разлика.  :no-no:  :) Двоумя се между няколко карти-GTX 650Ti OC 2GB или R726XOC-2GD DDR5 на различни производители. Интересува ме дали порцесора ще ги" спъва"? И дали да вървя по-надолу като спецификация?

Да, ще спъва при Far Cry 3. Със сигурност, защото съм я играл с клокнат G860. А разликата спрямо G2130  не е голяма. Специално FC3  си иска по-добър процесор с поне 4 нишки. Един i3  е достатъчен. Ако продадеш тоя и добавиш съвсем малко пари, ще имаш почти подходящ процесор i3. Минах по тоя път и разликата е голяма. Все пак за да е всичко 6, ти трябва нещо повече от i3.

A за видеокартите...тая палитка не е подходяща за FullHD  и ако имаш такъв монитор, изборът ти не е добър, особено за FC3, Щом искаш да я играеш на максимални детайли. Дори без AA  няма да постигнеш повече от 20 до 30 fps и ще се наложи да се ограничиш в детайлите или да минеш на по-ниска резолюция, което пък за тая игра изобщо не е за препоръчване. Доста калпаво са направили графиката, когато се играе на ниска резолюция или без АА. 

Ето ти едни примерни тестове с процесори от ранга на G2130:

Публикувано изображение

Това са резултати при почти максимални настройки на играта, но с два пъти по-бързи видеокарти от GTX650Ti. Само ще ти кажа, че с пентиума картината ми бе насечена, той се товареше максимално и имах да кажем 30 fps  при мои тестове. С i3  вече имах средни 45 fps без сеч  и клокната GTX460,  която си е аналог на GTX650 Ti. Процесор над i3  не оказва влияние при тая игра и кадрите са едни и същи. При F1_2012,  ако играеш подобни игри, положението е подобно. Около 39 fps  с Пентиума и 65 fps  с I3. Сам си прави сметката, колко ще си прецакан при някои игри. Така, че една от възможностите е да избереш за тая видеокарта i3 за 160-180 лева, като продадеш Пентиума за 80-90. Със сигурност ще имаш 10 пъти по-малко главоболия. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като сегашната ти карта се справя добре с всички игри по твои думи, защо искаш да я смениш? Когато събереш достатъчно пари смени процесора и картата едновременно за да нямаш притеснения относно т.н. ''bottleneck''. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като сегашната ти карта се справя добре с всички игри по твои думи, защо искаш да я смениш? Когато събереш достатъчно пари смени процесора и картата едновременно за да нямаш притеснения относно т.н. ''bottleneck''. 

Той ако вземе сега карта за 250 лева, не му трябва нещо повече от най-слабия i5,  а може да мине и с i3, ако не е толкова претенциозен и не търси максимален клок на видеокартата. Пентиума обаче не става за подобни видеокарти.  

А защо иска видеокарта, като му върви сега всичко...мисля човека спомена, че търси максималните детайли, а не просто да му вървят игрите. А и не мисля, че 9600GT  е подходяща за това 24 инчово LG.Не знам как са му вървели игрите, но определено или е играл на някой стар монитор с ЕЛТ  или на ниски резолюция или стари игри или с доста малко детайли. Ами че то аз преди 7 години бях с по-бърза от неговата видеокарта, но да я сравняваме сега с карта за 250 лева, не върви. До 1280х1024 става при повечето игри, но примерно за изгъзицата Crysis и DX10 не става. F1_2010  ми се влачеше с 20-25 fps  и клокната 8800GT. И като казах DX10,  то вероятно ще му трябва и карта с поне DX11,  че точно там са детайлите ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет, благодаря на всички за отговорите. :) Искам да кажа че понятие като евтина и прилична конфигурация за игри,с компромисен процесор, въобще не е "МИРАЖ" и според мен е напълно възможно да се получи! ;)

Вижте и преценете сами дали е ОК! Сложих видео R726XOC Gigabyte 2GB VDRR5 и SSD seagate 120 GB системата заспа! Урлд оф Танкс ми върви на на макс на 60+ fps, както и FAR CRY си върви прилично на високи настройки и прилични температури от 52 C. Безшумно и задоволително бързо! :) Сигурно с някой I5 или I7, пърформънса ще е по-добре, но на цена от около 700 за всичко, мисля че няма какво да коментираме! :) 

P.S. За сравнение публикувам оценка на системата с i5 3570K предоплагам на стокова честота? :),  а до него пърформънса на моята система.

post-345924-0-73457100-1391369503_thumb.

Редактирано от sshivaro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами първо честито! Когато аз взех моя G860  за подобна видеокарта, че и по-бърза след клок, също бях леко зашеметен, щото ми даде средно 30-50% повече кадри от предния ми E6750. Но това ни най-малко не решава проблема с невъзможността видеокартата да се натовари максимално, както и някои други проблеми с недобра картина. Тия дни съм болничен и реших да тествам всички игри, на какви настройки биха ми вървели с включена вертикална синхронизация. Не че е толкова важно, но дотам съм я докарал, че една игра не върви ли с повече от High  детайли и с ВС,  за мен не е игра. Наистина, на твое място бих постъпил по друг начин. Просто бих си взел един i5 и бих събрал още малко пари за дискретна видеокарта.  Сега понеже погледнах тая тема и в момента играя Crysis 2,  се сетих как ми вървеше с различните процесори. С E6750  не можеше да се играе без накъсана картина и то ужасно на места. С G860  се сещаш, че бе по-добре, но пак картината не бе гладка на доста места. Имам предвид, че направо си насичаше заради ограничението от процесора. С i3 3220 нещата бяха по-добре, но не и идеални. Едва с Xeon-а  всичко върви гладко с включена ВС и максимални детайли на 80% от нивата.   И само с него мога да клокна картата максимално, без да бъде ограничавана от процесора.  Та тоя G2130  и тая 260X  може да ти се струват космически кораби, но истината е друга. Можеш да я видиш, ако погледнеш натоварванията на видеокарта и процесор. И когато видеокартата ти се товари на 60-70-80% постоянно, значи си хвърлил доста пари на вятъра и на практика за тия 700 лева е имало възможност да вземеш и нещо по-добро. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.