Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
ytodorov

Проблем при свързване на 2.1 стереоуредба (чинч/чинч - 3.5 аудио жак) с компютър

Препоръчан отговор

Здравейте,

Директно към проблема: Наскоро си купих уредба (Elta 2460, някаква неизвестна немска марка) с идеята да я свържа към компютъра си. Уредбата е 2.1 с два чинча за AUX, свързва си се по учебник, дотук никакъв проблем.

Когато я пусна, обаче, се чуват само колоните без буфера (който е свързан с чинч-чинч кабел към самата уредба).

Няма вариант за настройки в самата уредба, или аз поне не съм намерил за 3-те дена ровене по нея.

Същевременно, компютърът е с един аналогов 3.5 изход, като го свържа автоматично чете уредбата като слушалки, което пък ме хвърли в размисъл дали не е от драйвърите ми или пък изобщо да не мога да свържа нещо повече от 2.0 стерео към един аналогов изход.

Някой има ли идея на какво може да е дължи това и как би могло да се оправи?

Благодаря предварително за отделеното време. :)

P.S. С Realtek HD Audio драйвъри съм, ако това има значение.

Редактирано от ytodorov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повечето такива системи имат контрол на ниските честоти - ако го няма като копченца или врътка на самия уфер (колкото и глупаво да звучи така написано на кирилица, идва от английското 'woofer' с представка 'sub', та така и на български - какви буфери, какви пет лева...), ще го има на дистанционното.Относно това, че се показва като слушалки - ами компютърът трудно би направил разликата - изходът подава сигнал на два канала (също като към слушалки), "деленето" от 2.0 към 2.1 става ако не се лъжа преди усилвателната част на системата - най-простичко така: нискочестотен филтър отделя честотите от 0 до дадена честота и подава получения сигнал за усилване и възпроизвеждане от субуфера (това, което в 2.0 системи е в два канала, тук е в един); паралелно друг филтър спира ниските честоти и пропуска средните и високите, които се усилват и възпроизвеждат от сателитите. Всичката електроника, която върши това, обикновено се намира в едно тяло със субуфера, затова там са и входове за сигнал, и изходи към двата (или повече) сателита.

P.S. Пропуснах да спомена възможността за изгоряла електроника - ако нещо по схемата за самия субуфер е изгоряло, той може по тази причина да не свири.

Редактирано от killchain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в настройките на аудио картата има ли нещо подобно

http://i9.photobucket.com/albums/a61/Manny111/realtekscreenshot.jpg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в настройките на аудио картата има ли нещо подобно

http://i9.photobucket.com/albums/a61/Manny111/realtekscreenshot.jpg

Не, това ме учуди и мен. Вярно, че е един изход, но поне би трябвало да дава избор между слушалки и 2CH. Ето как ми излиза:

Публикувано изображение

Повечето такива системи имат контрол на ниските честоти - ако го няма като копченца или врътка на самия уфер (колкото и глупаво да звучи така написано на кирилица, идва от английското 'woofer' с представка 'sub', та така и на български - какви буфери, какви пет лева...), ще го има на дистанционното.

Относно това, че се показва като слушалки - ами компютърът трудно би направил разликата - изходът подава сигнал на два канала (също като към слушалки), "деленето" от 2.0 към 2.1 става ако не се лъжа преди усилвателната част на системата - най-простичко така: нискочестотен филтър отделя честотите от 0 до дадена честота и подава получения сигнал за усилване и възпроизвеждане от субуфера (това, което в 2.0 системи е в два канала, тук е в един); паралелно друг филтър спира ниските честоти и пропуска средните и високите, които се усилват и възпроизвеждат от сателитите. Всичката електроника, която върши това, обикновено се намира в едно тяло със субуфера, затова там са и входове за сигнал, и изходи към двата (или повече) сателита.

P.S. Пропуснах да спомена възможността за изгоряла електроника - ако нещо по схемата за самия субуфер е изгоряло, той може по тази причина да не свири.

Благодаря много за изчерпателния отговор, и аз допуснах нещо такова както евентуално обяснение на проблема! Интересното в случая е, че всички входове/изходи са в задната част на централната конзола (тя е отделно то уфера, просто се закачат заедно с клип като на снимката). От уфера са премахнати почти всякакви входове/изходи и бутони, оставени са само един ON/OFF switch, входът за звука и захранването. Това ме кара да мисля, че въпросната техника за разпределение на звука също би било обяснимо да се намира в централната част. А иначе самият уфер работи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

инсталирай най-новите драйвери за аудиото да видим дали ще има необходимата настройка.

Редактирано от emil644466 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

инсталирай най-новите драйвери за аудиото да видим дали ще има необходимата настройка.

По-рано днес реших да опитам с това, инсталирах най-новата версия, но пак си седи така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как знаете, че субуферът работи?

Какво се случва при разместване на кабелите (струва ми се, че може да има лоша връзка някъде)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как знаете, че субуферът работи?

Какво се случва при разместване на кабелите (струва ми се, че може да има лоша връзка някъде)?

Ами не знам всъщност... но едва ли е от свързването, всички кабели са чисто нови, а и пробвах разместване, както препоръчахте, но без резултат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

"... А иначе самият уфер работи. "

"Как знаете, че субуферът работи?"

"Ами не знам всъщност."

Сега! Кое знаеш и кое не? Ти знаеш ли , че при такива отговори от твоя страна подвеждаш хората и последните почват да "гадаят". Ако не знаеш нещо, не трябва да отговаряш с каквото ти дойде на устата. Системата си има книжка! Ще прочетеш нея и внимателно ще прегледаш дистанционното на системата. На него има бутони, с които комутираш линии - касетофон, CD и input Line навярно.Не ти трябва да сменяш никакви драйвери. Системата, когато я закупува, направи ли и проба дали пълноценно работи. Не пиши разхвърляно а си събери мислите и обясни както е редно.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драйверите, нямат връзка с това, че не работи субуфера!

Погледнете от дистанционното дали имате някакви контроли на звука. sound, bass или нещо което да го активира.

И всичко е наред със кабелите (има ли кабели от уредбата към субуфера външни), защото може да е едно цяло усилвателя и суб-а и такива да липсват...

Ако ли не рекламация, и е връщате ако е възможно (защото предполагам е втора употреба).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се искрено за причиненото неудобство!

Току що тествах субуфера като вкарах единият чинч от двата, които са на кабела, излзизащ от компютъра, в него. Работи.

Предполагам просто ще намеря начин да го свържа с нещо като преходник/разклонител. 

Благодаря на всички Ви за помощта, беше от огромна полза за мен! Лек уикенд!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се искрено за причиненото неудобство!

Току що тествах субуфера като вкарах единият чинч от двата, които са на кабела, излзизащ от компютъра, в него. Работи.

Предполагам просто ще намеря начин да го свържа с нещо като преходник/разклонител. 

Благодаря на всички Ви за помощта, беше от огромна полза за мен! Лек уикенд!

Уредбата как е с звука

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Уредбата как е с звука

Питате го след година и 9 месеца? Той отдавна е забравил за това, което е питал. Поглеждайте датите, моля!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питате го след година и 9 месеца? Той отдавна е забравил за това, което е питал. Поглеждайте датите, моля!

погледнал съм дадите и знам че няма да отговори веднага,но все ще влезе

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.