Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

искам да си инсталирам програми на телефончето, но ползувам само wi fi мрежа. Отивам на google play магазин и избирам каквото ми трябва. Следва съобщение, което ми казва, че е необходимо да дам съгласие за пълен достъп на данни за ползване на мрежата. Така, спирам до тук, защото не съм на абонаментен план и не знам какво ще последва при съгласие. Исканата програма я тегля по нормалния начин, както за компа, през google. Инсталира се нормално, но не мога да я стартирам, защото няма нужното приложение....

Моля, посъветвайте ме! Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато дадено приложение иска достъп до определени нива в телефона, обикновено е придружено с кратко описание, прочети го. Много голяма част от приложенията изискват да достъпват мрежата, иначе няма да работят. Варианта е след като се инсталира, в настройките на приложението, да му зададеш да ползва само безжична мрежа, а не мобилен трафик. Ако самото приложение позволява такава настройка, разбира се.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

искам да си инсталирам програми на телефончето, но ползувам само wi fi мрежа. Отивам на google play магазин и избирам каквото ми трябва. Следва съобщение, което ми казва, че е необходимо да дам съгласие за пълен достъп на данни за ползване на мрежата. Така, спирам до тук, защото не съм на абонаментен план и не знам какво ще последва при съгласие. Исканата програма я тегля по нормалния начин, както за компа, през google. Инсталира се нормално, но не мога да я стартирам, защото няма нужното приложение....

Когато дадено приложение иска достъп до определени нива в телефона, обикновено е придружено с кратко описание, прочети го. Много голяма част от приложенията изискват да достъпват мрежата, иначе няма да работят. Варианта е след като се инсталира, в настройките на приложението, да му зададеш да ползва само безжична мрежа, а не мобилен трафик. Ако самото приложение позволява такава настройка, разбира се.

Ако мобилният трафик е спрян, приложението няма как да го ползва, колкото и да се "опитва"!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Именно, това се опитвам да кажа, ако има възможност, да го настрои, да ползва само wi-fi.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако мобилният трафик е спрян, приложението няма как да го ползва, колкото и да се "опитва"!

... искам да подчертая отново,че не съм на тарифен план и нямам намерение да сключвам договор с който и да било оператор, независимо от тарифата му, заради един интернет! ... така,че приложението,което ще се инсталира, ще ползвам само при налична wi fi.... опасенията ми са, дали няма да ми дръпнат солидна сумичка още преди да си го настроя само на wi fi, както ми препоръчвате?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами просто изключи мобилния трафик след като го свалиш. Не виждам къде е проблемът тук ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами просто изключи мобилния трафик след като го свалиш. Не виждам къде е проблемът тук ?

А може и преди.

В Android 4 и нагоре настройката се намира в Settings > Data Usage.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Можеш да им предоставиш достъп, те няма да те таксуват без да попитат предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.