Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, от известо време всички браузъри ми крашват ? Махах ги, слагах ги (Chrome, Firefox) и пак не става. Мислех, че  е от приложенията, които аз ползвам в браузърите, но и без тях ги прави тези мизерии. Преинсталирах ос, пак така.

http://i.imgur.com/czcN1V3.jpg

В Chrome като крашне всички текстове в Error съобщението стават на квадратчета и нищо не може да се направи. Сега съм с Windows 7 x86, но и при ХР ги правия тези мизерии... Предложения ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам инсталирана антивирусна...като за начало проверка с MBAM, adwcleaner, Junkware removal tool и Eset online Scanner...После ако не стане ще го мислим...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам инсталирана антивирусна...като за начало проверка с MBAM, adwcleaner, Junkware removal tool и Eset online Scanner...После ако не стане ще го мислим...

Ами пробвах с пълно изтриване на диска (само с един дял съм) и от ккакто съм инсталирал windows 7 не съм слагал никакви флашки или подобни. Но ще пробвам с MBAM, макар че и в Linux го прави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами пробвах с пълно изтриване на диска (само с един дял съм) и от ккакто съм инсталирал windows 7 не съм слагал никакви флашки или подобни. Но ще пробвам с MBAM, макар че и в Linux го прави.

Щом го прави този номер на различни инсталирани системи е възможно данните на компютъра да са слаби!Новите браузъри и програми използват значителни ресурси.Затова на по-старите компютри,им идва трудно обработката на много процеси наведнъж.

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и кофти реалийз да ползва. Някой гаражен например. Или пък драйвер да прави тази мизерия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом го прави този номер на различни инсталирани системи е възможно данните на компютъра да са слаби!Новите браузъри и програми използват значителни ресурси.Затова на по-старите компютри,им идва трудно обработката на много процеси наведнъж.

Core 2 Duo на 3 GHz все си мисля, че на Chrome Му е достатъчен... Да не говориме, че го ползвам и на Pentium 4... И не е "гаражен" релииз, ползвам го от 2 години, а проблема се появи преди няколко седмици.

Нека ти кажа, че през интернет също можеш да хванеш вируси и троянци. ;)

Знам, но си посещавам едни и същи сайтове всеки ден ? kaldata, prodavalnik, vbox7, youtube, facebook, gmail. 

Редактирано от Greak (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Core 2 Duo на 3 GHz все си мисля, че на Chrome Му е достатъчен... Да не говориме, че го ползвам и на Pentium 4... И не е "гаражен" релииз, ползвам го от 2 години, а проблема се появи преди няколко седмици.

Знам, но си посещавам едни и същи сайтове всеки ден ? kaldata, prodavalnik, vbox7, youtube, facebook, gmail.

Можеш да се заразиш и без да си отворил сайт. Познат, без антивирусна, беше хванал нещо, което му затри около 60 гб. данни(снимки, филми,музика. Гледа си филм и накрая хоп, дяла празен.

Редактирано от Kaspersky фен (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://i.imgur.com/oOr0Clk.png Пробвах с дадените от вас програми, но нищо. И проблема става все по-лош...

Струва ми се, че проблема отива към хардуера, защото преди няколко седмици си ъпгрейднах компютъра и от тогава ми прави такива проблеми... Възможно ли е да е от дефектен чипсет, защото моя вече си отива ? Може и да е от рам паметта ми, скоро не съм я тествал с memtest, да я тествам ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми се вярва забиването на explorer.exe да е заради хардуерен проблем...като гледам ти се е случило в папка с филм(и)...изключи thumbnails превютата, провери за счупени кодеци с K-lite Tweak Tool и смени изгледа на файловете в папката с филми на Tiles да речем и виж дали това решава проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми се вярва забиването на explorer.exe да е заради хардуерен проблем...като гледам ти се е случило в папка с филм(и)...изключи thumbnails превютата, провери за счупени кодеци с K-lite Tweak Tool и смени изгледа на файловете в папката с филми на Tiles да речем и виж дали това решава проблема.

Навсякъде го правеше. Сложих Ubuntu, там поне Nautilus не крашва...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тествай си хард-а

Кое точно да тествам по него ? По принцип, имам лоши сектори, но те са преместени в защитната зона, ако така се наричаше. Засега състоянието на харда е г/д добро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое точно да тествам по него ? По принцип, имам лоши сектори, но те са преместени в защитната зона, ако така се наричаше. Засега състоянието на харда е г/д добро.

Появяват се нови и нови. Този процес е необратим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Появяват се нови и нови. Този процес е необратим.

Да знам, но кое точно да му тествам ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами тествай му на този хард онова за лошите сектори дето му викат отново . :)  Не лежи на това ухо че лошите сектори са преместени и тинтири минтири . Направи тест с HDD Sentinel  и тогава ще се знае дали диска е проблемен или това ще е елиминирано като възможнa причина

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами тествай му на този хард онова за лошите сектори дето му викат отново . :)  Не лежи на това ухо че лошите сектори са преместени и тинтири минтири . Направи тест с HDD Sentinel  и тогава ще се знае дали диска е проблемен или това ще е елиминирано като възможнa причина

Да, хард диска е в здраве 71 % :( и производителност 100%... Поне до преди 1 месец. Сега съм с линукс и не знам какво е положението, но ако се налага веднага ще сложа windows. А и да сложа win, браузърите крашват, когато се опитам  да изтегля нещо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е кога успя да я направиш тази проверка ????

Коя ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със Sentinel

Нещо не мога да разбера въпроса ти ? Проверката съм я правил за последно преди месец и здраве беше на 71 %.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето снимки, но има доста тестове със Sentiel, не знам кой точно да пусна...

1. http://i.imgur.com/xmPB7od.png

2. http://i.imgur.com/NIIIQtN.png

3. http://i.imgur.com/UJKZYoF.png

4.http://i.imgur.com/HPZu6Ns.png

5. http://i.imgur.com/4agB0Oi.png

6. http://i.imgur.com/8U2Qb8t.png

7. http://i.imgur.com/3sielxj.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Харда ти е пътник, запътвай се към магазина, край точка, нямаш друг избор.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези лоши сектори тръгнат ли веднъж оправия няма. Лавинообразно се появят нови и нови. Опряването им е само за да може да спасиш информацията. После нов диск.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не мога да разбера въпроса ти ? Проверката съм я правил за последно преди месец и здраве беше на 71 %.

Какво не можеш да разбереш от въпроса ми по точно ???? Кой се интересува преди месец какво си правил , нали сега питаш , не преди месец ? Проблема ти става ясен за нас сега , не от преди .  Проверка или прави сега или спри с питането . Няма да те карам на сила да правиш нещо . Ако те мързи проблема си е твой. Твоята машина има проблем , не моята . Диск може да се скапе за 10 минути , ти ми говориш за това преди месец какво било . Какво си тествал преди месец, като не знаеш как да използваш програмата и постоянно питаш какво точно да тестваш  ?????

Или прави това което те съветват тук и пиши за резултатите към сегашно време ,или търси други възможности . Аз лично и едва ли някой друг има представа какво е било преди месец , преди седмица или преди 3 дена на твоята система . Питаш за проблем сега , значи даваш данни за сега , а не от миналата година .

Не се сърди за острия тон , но изнервяш със това какво било преди еди  кога си и с това колко било "здравето " на диска .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от HackerX
      Здравейте!
      Вече от доста време насам имам проблем с браузъра на Гугъл и сайта на Фейсбук - зареждам news фийда (началната страница), въртя си надолу - всичко добре. Но като минат няколко минути започва да ми насича и в task manager-а на Хром виждам, че се товари много процесора за тази страница. Презареждам я и се оправя, докато не минат пак няколко минути и да започне отново да товари.
      При вас има ли го това, от какво може да е и как мога да го оправя?

• от Petar02
      Здравейте,           Не успях да намиря друга тема, по моя въпрос и за това отварям нова. Имам лаптоп Lenovo x61 windows 7 home premium. Когато го включа щом ми каже добре дошли става черен екрана и само мишката може да се движи. Така стои и не ми зареждат иконите. Щом дам Ctrl+Alt+Del и отворя Task Manager и изчакам ми се отварят иконите и си зарежда. След изчакване 30 минути при опит за отваряне на controll panel някой път се отваря, но почти винаги забива и се рестартира.
      Лаптопът е закупен втора употреба и е на норвежки, след като не мога да стигна до control panel, ни мога да му сменя и езика.
      Моля за помощ.
    • от loki9889
      Здравейте, не знам от къде да започна. Използвам лаптоп Acer Aspire 5742zg , поствам характеристиката. (снимка 1)
      Windows е на няколко дни. И проблема ми е, че Firefox използва прекалено много memory. (снимка 2)
      Преди играех league of legends с включен skype и ми вървеше чудесно. Играх world of warcraft Dreanor пак много добре вървеше. А сега играя world of warcraft TBC, където системните изисквания са много по малки от на другите игри.. и играта ми върви с 30 fps.
      Къде според вас е проблема? И как да го разреша.
      Няма вируси на лаптопа.
      А това са всички инсталирани работи на лаптопа? Може би нещо липсва, но не знам какво. (снимка 3)

• от cybercop
      Пускам тема за един универсален метод за инсталиране на Firefox, независимо от дистрибуцията.
      Първо сваляте пакета от официалния сайт. Най- добре е да го направите от списъка с локализациите, за да се избегнат грешки с автоматичното разпознаване на локализацията и архитектурата.
      https://www.mozilla.org/bg/firefox/all/
      Браузъра е окомплектован с езиковата добавка, българските речници и дори шрифтове.
      Разархивирате пакета, отваряте файловия мениджър с администраторски права и поставяте папката firefox от архива в /opt директория.
      https://s25.postimg.org/qzj5w37sf/firefox.png
      С това, браузъра е инсталиран.
      За да го ползвате комфортно е добре да направите един  стартер за менюто на програмите, който да сложите в /usr/share/applications и един пряк път до изпълнимия файл на приложението, който да сложите в usr/bin за да го ползва графичната среда за файловите асоциации (MIME типовете).
      Пускам един пакет  в който има готов стартер и пряк път и откъдето да поглеждате, кое, къде се намира, защото съм описал директориите подробно.
      https://yadi.sk/d/Wn7IjvOr3Skd5d
      При излизане на нова версия, браузъра ще ви покаже уведомление за това и автоматично ще ви препрати към връзка от която да я изтеглите. Сваляте архива с новата версия, разархивирате и  поставяте папката (firefox) на мястото на старата в /opt директорията. Цялата операция отнема няколко секунди. Прекият път и стартера си остават същите. Те се създават еднократно.
      Успех !

• от bumblebee
      Здравейте,
      след преинсталация на Windows (10) имам странен проблем с google chrome. Допреди преинсталацията си седях логнат във всички сайтове, които посещавам - Youtube, facebook дори и тук във форума, но сега всеки път като затворя Chrome и вляза пак трябва да се логвам отново.
      Някаква идея?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.