Премини към съдържанието
KOCKAR

Проблем с компютъра - заби и се рестартира

Препоръчан отговор

Добро утро , компютъра ми е на 7-8 месеца зглобяван Videocard : ATI RADEON 6550HD - вградена

Processor - AMD A8 - 3870 APU 3.00 GHZ

4 GB RAM 1333 hz

Windows 7 

Тази сутрин бях пуснал една песен и си разцъквах една игра , не много тежка и за един път неочаквано компютъра заби екрана се размаза на жълто синьо който цвят падне песента и тя и на 1 място като размазана след това ми се появи син екран и може би видях само Physical - за което не съм много сигурен дали беше това, но за Memory Disc зареди за 5-6 секунди от 0 до 100 процента рестартира се компютъра и сега е добре , на на какво може да се дължи това , голям ли е проблема?

Редактирано от The Prodigy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прикачвате файловете от папката C:/Windows/Minidump или от %windir%Minidump.

След, което ги качвате някъде. Например тук, за да видим грешката на BSOD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прикачвате файловете от папката C:/Windows/Minidump или от %windir%Minidump.

След, което ги качвате някъде. Например тук, за да видим грешката на BSOD.

http://speedy.sh/8ExDJ/011814-21762-01.dmp Ето ви файла от папката. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грешката е тази:

Dump File		 : 011814-21762-01.dmpCrash Time	    : 18.1.2014 г. 14:49:51 ч.Bug Check String  : PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREABug Check Code    : 0x00000050Parameter 1	   : 0xfd76f5bcParameter 2	   : 0x00000000Parameter 3	   : 0x9d9337caParameter 4	   : 0x00000000Caused By Driver  : ntkrnlpa.exeCaused By Address : ntkrnlpa.exe+85903File Description  :Product Name	  :Company		   :File Version	  :Processor		 : 32-bitCrash Address	 : ntkrnlpa.exe+85903Stack Address 1   : ntkrnlpa.exe+46638Stack Address 2   : cdd.dll+37caStack Address 3   : win32k.sys+89d9fComputer Name	 :Full Path		 :	  ....Processors Count  : 4Major Version	 : 15Minor Version	 : 7600Dump File Size    : 143 552==================================================

PAGE_FAULT_IN_NONPAGED

Но не съм експерт по сините екрани. Само разбрах, че има проблем със процес ntkrnlpa.exe.

Причините може да са: развален файл,  заразена система, скапан драйвер, и т.н.

Нека колегите които са на ти с BSOD, да се включат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грешката е тази:

Dump File		 : 011814-21762-01.dmpCrash Time	    : 18.1.2014 г. 14:49:51 ч.Bug Check String  : PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREABug Check Code    : 0x00000050Parameter 1	   : 0xfd76f5bcParameter 2	   : 0x00000000Parameter 3	   : 0x9d9337caParameter 4	   : 0x00000000Caused By Driver  : ntkrnlpa.exeCaused By Address : ntkrnlpa.exe+85903File Description  :Product Name	  :Company		   :File Version	  :Processor		 : 32-bitCrash Address	 : ntkrnlpa.exe+85903Stack Address 1   : ntkrnlpa.exe+46638Stack Address 2   : cdd.dll+37caStack Address 3   : win32k.sys+89d9fComputer Name	 :Full Path		 :	  ....Processors Count  : 4Major Version	 : 15Minor Version	 : 7600Dump File Size    : 143 552==================================================

PAGE_FAULT_IN_NONPAGED

Но не съм експерт по сините екрани. Само разбрах, че има проблем със процес ntkrnlpa.exe.

Причините може да са: развален файл,  заразена система, скапан драйвер, и т.н.

Нека колегите които са на ти с BSOD, да се включат.

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-system/blue-screen-caused-by-ntkrnlpaexe/e671b55e-8cfc-41cf-a686-67524c2fe485

Свалете и всички ъпдейти за бозата. Има вероятност да пуснат фикс за този проблем.

Редактирано от Kaspersky фен (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър ден , днес като си излезнах от играта черен екран и веднага след това излезна http://prikachi.com/images/507/6973507f.jpg , наистина незнам дали точно така бяха останалите букви и цифри , но съм обеден че беше win32.sys , намерих снимката от интернета защото е най- приблизително до моята. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свалихте ли всички ъпдейти (фиксове fix) на ОС? Ако не сте го направете (както посъветва колегата). Пуснете едно обновяване на Windows и изберете от Контролен панел/Система и защита/Windows Update..

В дясно избирате Промяна на настройките/ Проверявай за актуализации, но ми позволи да ги изтеглям и инсталирам/Ok

Не е лошо да споделите коя е въпросната игра. И температурите в нормите ли са (от AIDA64)?

Относно новият син екран, прикачете новия файл, да го видим и него: дали е същият проблем или друг.

Или го отворете с този инструмент (безплатен), и само  постнете  грешката от .txt документ .в следващият си пост.

П.П. Ако ОС не е SP1, например има вероятност и това да е проблема. Затова обновете ОС.

Редактирано от ieenso (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.