Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
borisfx

Таблет с Windows или с Android - кое е за предпочитане?

Препоръчан отговор

Здравейте. Реших, че ще си купувам таблет, но още в самото начало на избора (без изобщо да говорим за марки и модели) възникна принципния въпрос - таблет с Уиндоус или таблет с Андроид - кое да избера?

Кое на този етап е за предпочитане като ОС на таблета - Уиндоус или Андроида. За кое има повече приложения, кое е по-стабилно, кое работи по-бързо... ей такива неща се питам.

Вие на какво мнение сте? На кое да заложа като избор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Eдин глас от мен, за таблет със Android. Един от плюсовете:  безбройните приложения (безплатни и платени) във Google Play.

П.П. Нали знаете, че има още един вариант таблет с iOS (iPad)

Редактирано от ieenso (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се, че андроид!!

Редактирано от Малкия стар войник (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

абе щото съм си свикнал с Уиндоуса на домашния компютър... ама щом казвате явно Андроид е за предпочитане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

абе щото съм си свикнал с Уиндоуса на домашния компютър... ама щом казвате явно Андроид е за предпочитане.

Тук изказваме мнения само потребители Анроид таблети, но Windows таблетите са много скъпи. В ръцете ми беше известновреме iOS таблет на Aplle, не съм доволен там всичко е платено, може 0,96 цента да срува трябва да се плаща. А за Windows таблетите, не знам. Поне аз не съм имал допир с тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остава въпроса за какво си купуваш таблет, за какво ще го използваш?

Щот така ,,модерно,, :D  Туй таблет да ми подаряват няма да взема ,ма....кой каквото го влече :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаш да се занимаваш с някаква реална работа -- взимай Windows таблет -- най-малкото имаш пълноценен офис пакет, USB3 порт (това вече зависи и от самия таблет) и поддръжка на доста хардуер. Архитектурата е много важна и x86 е за предпочитане пред ARM (ARM-базираните таблети не поддържат класически Windows приложения).

Ако ще го ползваш единствено като играчка -- Android. В магазина за приложения има доста неща за разцъкване.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи си някой по-евтин. Имай на пред вид, че таблета не е лаптор. Щом си свикнал с Windows....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай си на компютъра Windows 8.1 и ще разбереш за функциите които предлага Windows таблет. Както каза @maxim4o, ако ще се ползва за работа Windows таблет с x86 архитектура, ако ще ползваш таблета за да се фукаш взимаш андроид.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори ако таблета ти е ARM-базиран, пак можеш да правиш доста готини неща: 

Също така, desktop приложения с отворен код и .NET приложения доста лесно се портват към ARM-базирания Windows и вече има доста портнати: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2092348

Редактирано от maxim4o (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да го взема да бъде заместител на сегашния ми лаптоп. Вместо да нося лаптоп, мисля че е по-добре да нося таблет. Ще се ползва и за работа естествено. Значи е по-добре таблет с Уиндоус.

А тези които са с Андроид не стават ли за работа? Само за забавление ли могат да се ползват?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да го взема да бъде заместител на сегашния ми лаптоп. Вместо да нося лаптоп, мисля че е по-добре да нося таблет. Ще се ползва и за работа естествено. Значи е по-добре таблет с Уиндоус.

А тези които са с Андроид не стават ли за работа? Само за забавление ли могат да се ползват?

Стават за да си провериш мейла и да отвориш някой сайт. Зависи каква ти е работата.

П.П. таблета в никакъв случай не може да замени лаптопа за работа... освен ако нямаш желание да влачиш и допълнителна клавиатура с теб.

Редактирано от maxim4o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако таблета е с Уиндоус 8, може ли да му се инсталира Уиндоус 8.1?

Например ето този таблет - http://tablet.bg/tablets-samsung-ATIV_Smart_PC_500T-XE500T1CG01BG е с Уиндоус 8. Ако си го купя дали ще може да му се сложи Уиндоус 8.1 и Офис 2013?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така както гледам, да може да му се инсталира Windows 8.1 (трябва да е 32 bit) и Office 2013. Впрочем защо искаш операционната с-ма да е 8.1?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така както гледам, да може да му се инсталира Windows 8.1 (трябва да е 32 bit) и Office 2013. Впрочем защо искаш операционната с-ма да е 8.1?

8.1 e по-добра от 8, може би? А и е безплатен ъпдейт, би било глупаво да не я иска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

8.1 e по-добра от 8, може би? А и е безплатен ъпдейт, би било глупаво да не я иска.

Всъщност на сайта с описание на таблета не е дадено коя версия на Windows 8 е инсталирана. Това е важно, защото има версии на Win 8, които не позволяват безплатно ъпдейтване- поне не и от магазина - такива версии са Windows 8 Enterprise и Windows 8 Pro - има и други, описани са в сайта на Microsoft. Иначе чиста инсталация на Windows 8.1 може да стане, но или трябва да си я купува, или другия начин. Но засега аз не съм убеден, че Windows 8.1 може да докаже някакви кой знае какви предимства, че да си заслужава инсталирането му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е важно, защото има версии на Win 8, които не позволяват безплатно ъпдейтване- поне не и от магазина - такива версии са Windows 8 Enterprise и Windows 8 Pro

Сигурен ли си? Ако може да дадеш някакъв източник.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки таблет закупен с Windows си върви с версията с която е продаден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си? Ако може да дадеш някакъв източник.

OK, ето тук пише: Link

P.S. чети забележката

Редактирано от ivankrivodol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

OK, ето тук пише: Link

P.S. чети забележката

Една ли на таблет става въпрос за корпоративно лицензиране, така че предполагам няма да има проблем :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой да е използвал услугите на CityTel.Знаете ли дали са коректни и доволни ли сте от телефоните?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една ли на таблет става въпрос за корпоративно лицензиране, така че предполагам няма да има проблем :)

За Windows 8 Enterprise пише, че не може директно да се актуализира, не е дадено, че е заради корпоративен лиценз, въпреки, че несъмнено това има значение - Windows 8, който ползвам е Enterprise 64 bit, корпоративен лиценз и няма възможност за надстройка от "Магазина". Обаче сега видях, че в системата ни вече има за изтегляне Windows 8.1 Ent, който е заменил доскорошния Windows 8 Ent, който пък съответно вече е изчезнал.

Някои издания на Windows 8 не поддържат актуализиране с Windows 8.1 от магазина. Тези издания включват:

[*]

Windows 8 Enterprise. Обърнете се към системния си администратор относно актуализирането с Windows 8.1.

Редактирано от ivankrivodol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Windows 8 Enterprise пише, че не може директно да се актуализира, не е дадено, че е заради корпоративен лиценз, въпреки, че несъмнено това има значение - Windows 8, който ползвам е Enterprise 64 bit, корпоративен лиценз и няма възможност за надстройка от "Магазина". Обаче сега видях, че в системата ни вече има за изтегляне Windows 8.1 Ent, който е заменил доскорошния Windows 8 Ent, който пък съответно вече е изчезнал.

И кой OEM би сложил enterprise версия на таблет? Замисли се...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И кой OEM би сложил enterprise версия на таблет? Замисли се...

Нямам представа кой... В кои случаи според теб се инсталира версия Enterprise? Питам сериозно, не знам при OEM инсталации кои версии се слагат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.